Vítr ve vlasech, starosti za zády a dokonalý výhled všude kolem vás. Cyklistika v sobě zkrátka ukrývá nepřeberné množství bonusů a výhod, které by byl hřích nechat neobjevené a své tělo zanechat cyklistikou nepolíbené. Navíc, když si vyberete jízdu na elektrokole, které v sobě ukrývá i zdravotní benefity a radost z jízdy pro mnohem širší okruh nadšených i začínajících cyklistů.
Tekutiny v těle, resp. svalech sportovců fungují jako chladicí kapalina v autě. Když chceme auto ochladit, nejedeme s ním do rybníka, ale naplníme chladič. Se svaly je to podobné – studená sprcha nebo bazén nás sice pocitově ochladí, ale našim svalům to nestačí, musí se chladit zevnitř. Ve vodě jsou také rozpuštěné látky, které svaly pro svou práci potřebují, a právě voda je do svalů dopravuje.
Zdravý dospělý člověk by měl za den vypít zhruba 30–35 ml tekutin/kg tělesné hmotnosti, a to rovnoměrně v průběhu celé aktivní části dne. Při sportu je ztráta vody z těla větší, proto musí sportující člověk3) vypít odpovídající množství tekutin. To záleží nejen na jeho tělesné hmotnosti, ale i na intenzitě aktivity.
Hemoroidy trápí každého druhého člověka. U části lidí bohužel nejde o jednorázový problém, který za nějakou dobu vymizí, ale o potíže, jež se pravidelně opakují. Jak se zbavit hemoroidálního onemocnění, které znamená pro člověka výrazné nepohodlí i bolest? V první řadě odlehčete svůj jídelníček a začněte se pravidelně hýbat.
„Chodidla nosí naše tělo, celou jeho váhu – každý den a po celý život… Pokud budeme mít aktivní a zdravá chodidla, vyvarujeme se – nebo se i zbavíme – mnoha zdravotních problémů,“ říká Tereza Náplavová Semrádová, která pod hlavičkou Školy fitness profesionálů FISAF.cz pravidelně pořádá kurz Zdravá záda a zdravé chodidlo.