Vážení uživatelé - pracujeme na migraci do nového systému. Je možné, že může být web v některých chvílích pomalejší. Pokud se tak stane, omlouváme se a věříme, že se vám nová verze bude líbit. Děkujeme!
“Pravidelný pohyb zaručí, že lidé budou méně nemocní, budou spokojenější a dožijí se stáří v co nejlepším zdraví. Stát ušetří peníze na zdravotní péči, firmy budou více prosperovat a pozitivně se změní nastavení celé společnosti,” taková témata řešili odborníci v pátek 19. května na Národním summitu Aktivní ČESKO, v jehož rámci slavnostně založili nadační fond, který bude bojovat za aktivnější životní styl Čechů.  
 V těhotenství určitě není nutné přestávat sportovat a hýbat se, jen je třeba respektovat, že se přece jen jedná o „jiný“ stav.
Bolí vás ve spodní části zad? Zuzana Rybářová, pohybová specialistka ze Studia Maiselovka, pro vás připravila jednoduché, velice jemné, a přitom efektivní cvičení.
Zahájení prací na zahrádce po zimní přestávce vyžaduje přípravu podobnou té, kterou dělají vrcholoví atleti, než jdou do finále. Prudký nástup prací může vést ke zraněním, upozorňují britští odborníci a doporučují si před prací na zahradě řádně protáhnout svaly a zahřát je.
Někteří lidé nemusí být příliš nadšení z tradičního cvičení v posilovně nebo z běhání. Zkuste něco nového, co by mohlo oživit vaše sportovní aktivity nebo pomoci získat zpět zájem o pravidelné cvičení. Možná se vám to bude i více líbit. Přinášíme několik nápadů na aktivity, které jsou momentálně populární nebo úplně nové.
Pokud jste si dali předsevzetí začít sportovat, zhubnout nebo zpevnit tělo v posilovně, tak si dejte pozor na nejčastější chyby, kterých byste se mohli dopustit.  
Obezita, Parkinsonova nemoc, problémy s kyčlemi, páteří či celkově s pohybovým aparátem jsou neduhy, které se dotýkají velké části populace. Bohužel se totiž málo hýbeme a také naše strava a celkový životní styl neodpovídají tomu, co naše tělo potřebuje. Léčba důsledků civilizačních chorob má překvapivého pomocníka – koloběžku.
Odrazit se od pružné podložky a nechat se vynést do vzduchu – trampolína je skvělá zábava přinášející pocity radosti, až euforie. Proto ji děti tak milují! Aby ale bylo skákání na trampolíně bezpečné, vyžaduje velkou opatrnost a dodržování všech bezpečnostních pravidel.
Léto je v plném proudu a tropické teploty přímo vyzývají k návštěvě bazénů a koupališť. Den strávený u vody ve stínu stromů dokáže příjemně zchladit náš organismus, ale zároveň s sebou nese i jistá zdravotní rizika, na která je potřeba dávat si pozor.

Stránky