Reklama

Liposukce II.

Pája (St, 23. 2. 2005 - 14:02)

Marcelo jsem na tom docela podobně jako Ty 172cm,77kg a 28 let. Uvažuji o liposukci břicha (horní i spodní),protože si nepřipadám zase tak moc tlustá, ale kvůli tomu břichu nosím vše volné, tak vypadám silnější a to mě hodně trápí. Byla jsem už i na konzultaci, ale tam mně paní doktorka řekla,že by to řešila plastikou celýho břicha a cena by byla cca 36000kč, tak nevím co si mám o tom myslet. Viděla jsem už pár fotografíí před a po liposukci a nepřipadá mně, že bych měla to břicho oproti těm fotkám zas tak velký. Paní Mileno můžete mně na to odpovědět? Měla jsem radost, že se tady ukázal někdo,kdo by mně mohl poradit, jak vybrat kliniku a mrzí mě, že kvůli Zuze to nechcete říct.

marcel+a (St, 23. 2. 2005 - 13:02)

Máte někdo zkušenosti právě na toto téma nebo jste všechny štíhlounké a jen vychytáváte mírné nedostatky?A bude tady ještě vůbec někdo?

marcel+a (St, 23. 2. 2005 - 13:02)

Zasvěceným i těm, co nejsou: jsem přítelkyně Marcela - také Marcela.Mám velké problémy s váhou. Pořád dolů a nahoru. Ale tohle nechci řešit liposukcí. Vážně to tak nevidím. Ani bych nechtěla mít 60 kg. V této váze vypadám jako před smrtí. Jen bych chtěla dotvarovat postavu a především jsem v liposukci viděla možnost zbavení se celulitidy. ovšem teď po info Mileny si opět nejsem jistá. Právě asi někdy před půl rokem jsem se rozhodla, že bych i liposukci podstoupila, tedy metodu tumescence. Ale už zase si nejsem jistá.

marcel+a (St, 23. 2. 2005 - 13:02)

Hodila jsem očko a koukám, že vážně funguje Liposukce III. Nemouhu si odpustit poznámku, ale jak jinak to mohlo dopadnout? Zuza tady všechny trvdě drtila, urážela sprostými nadávkami, své hodnoty v začátku prezentovala jinak a teď se tam chová jako naprostá světice a my jsme bohužel ti špatní. je to hrozné a vadí mi to.

marcel+a (St, 23. 2. 2005 - 12:02)

Ahoj holky,vše jsem si přečetla, je to tady vážně zajímavé.Prosím Jitku, aby mi poslala webovky na dr. Foldynu. Vím, že je má, už jsem na nich byla, jen jsem ztratila poznámku a nějak se k tomu nemohu dostat. Pořád mi do toho skáče jen Praha. Tak tam bych to nezvládla bohužel ani časově ani finančně. Děkuji předem.

marcel (St, 23. 2. 2005 - 12:02)

Je nový den, všechny zdravím.Včera už jsem musel skončit, měl jsem něco jiného.MILENO: děkuji za odpovědi, přečetl jsem si vše, ty informace jsou supr.Také jsem se touhle místností prokousával několik hodin.VERČO: to, že jste nazvala Zuzu dominou, tak to je trefa - úplně přesně tohle mně o ní napadlo, také Vám dávám za pravdu v tom, že Milena tady vnesla čistější vzduch. JITKO: nevím tedy, zůstává tato místnost nebo je už něco nového? Ještě jsem to nezkontroloval.IVANO S: Zuzu tady nikdo neměl v úmyslu urážet, ale ona s náma jednala jako domina s odpadem. Měnila myšlenky a názory během hodiny jako chameleon barvu kůže. Ale to by ani tak nevadilo - fajn, každý může přijít na něco nového, podnětného, jiného. Ovšem ona byla prostě sprostá vůči těm, kteří nesouhlasili a viděli to jinak. To se přece nedělá. Neměl jsem vůbec dojem, že by se tady rozepisovali 1 - 2 lidé pod různými značkami. Přece by si v tom případě nepsali sami se sebou? A nikdo ji určitě neměl v úmyslu vyštvat, po jejích invektivách už snad ano, jen jsme asi většina chtěli normální běžné slušné chování a respekt. VSEM: včera tady bylo najednou opravdu spousta nových lidí a hlavně tady bylo vážně dusno. Ale všichni chceme určitě jedno: povídat si o tématu liposukce.

jitka (St, 23. 2. 2005 - 09:02)

JanoK, myslim, ze jsi idealni lipusukcni pacient. Takove partie se velmi dobre tvaruji, pokud neni postava celkove zatucnela, jedna se jen o urcite partie, kde se da dobre odsat tuk. Rizika jsou vzdycky, ale daji se zminimalizovat castecne dobrym vyberem lekare se zkusenostmi, a dobrou domaci peci pacienta, tzn nosení oblecku aspon 3 tydny, mesic.K vyberu lekare - no zalezi odkud jste, ja bych volila hlavne podle ceny. Ja sama jsem byla u dvou lekaru, kazdy me delal jednu partii a musim rict, ze se me osvedcil jako perfektni odbornik DR. Foldyna v Havirove. Ma super ceny a je skvelej.

Nina (St, 23. 2. 2005 - 07:02)

Dekuji vam Mileno za vase pro me dulezite odpovedi,take mi bylo receno,ze mi budou stacit 2 tydny noseni kompresivni bandaze.Uz vim,ze kliniku zmenim,protoze komunikace je velmi spatna.S tim nosem prave diky spatne komounikaci doslo u me k unahlenym rozhodnutim,protoze zadna rizika mi predem nebyla vysvetlena.Nebudu tady s tim otravovat,jen jeste posledni otazka.Byla odstranena vetsi cast chrupavky,nos vypada velmi neprirozene,setkala jste se nekdy s tim,ze by se toto mohlo resit,ale naporad,ne docasne, injekci vlastniho tuku ci jinymi kolagenovymi preparaty?Takove reseni mi bylo nabidnuto,ale uz z toho mam velky strach.

Alice (St, 23. 2. 2005 - 07:02)

Bandino - kdybys tak nekecala.Máš strach říct jak to bolelo?Do svědomí ti nepolezu

Milena (Út, 22. 2. 2005 - 23:02)

Tak tohle byl přesně můj vlastní problém. Hodně záleží na celkové konstituci vaší postavy. Pokud jste celkově šiřší v bocích i stehnech, pak nepočítejte s nějakou výraznější změnou. Já mám přes stehna možná o 2 cm míň, než před zákrokem, protože se mi vyřešil problém jezdeckých kalhot, což je opticky sice znatelné, ale nikterak významně se nezměmila šíře boků. To ani do jisté míry nelze. Jestliže je někdo subtilnější a oplácaný tukem, tak je ten výsledek daleko znatelnější již po několika týdnech. Já čekala měsíce a pořád nic moc. Dnes po dvou letech je to hotovka, jsem sice spokojena, na svůj věk - 56 let/65 kg to vcelku ujde, ale i sebelepší chirurg ze mě nikdy nueudělá twigy. Je to skutečně dáno jednak typem postavy a jednak genetickými dispozicemi, které nám to pořádně komplikují.Můzu vám říct, že jsem sama od toho očekávala trochu víc,zvlášť když jsem viděla výsledky jiných pacientek, trochu mě to mrzelo. Pak mi kolegové lékaři donekonečna vysvětlovali, že opravdu každý člověk je individualita a nelze dopředu popsat jak bude ona partie ve finále vypadat.Obecně se čeká na konečný výsledek až rok, až úplně zmizí zatvrdliny a proces hojení je ukončen.Pokud by jste byla opravdu nespokojena s výsledkem, obraťte se na operatéra a trvejte na opravě v rámci reklamace. Většinou se to daří v rámci dobrého jména vyjednat, klient si hradí pouze cenu tumesc. tekutiny.Tak tolik k vašemu dotazu.Dobrou.Takže asi tolik.

Pavla (Út, 22. 2. 2005 - 22:02)

Dobrý večer Mileno,prosím o Váš názor a radu, kdy lze pozorovat hotove změny po liposukci vnitřních a vnějších stehen? Jsem měsíc po a mám pocit, že se nic nezměnilo. Tvar je sice lepší,ale objem nikoliv. Je to běžné? Děkuji za Vaši odpověď!

Milena (Út, 22. 2. 2005 - 22:02)

Tak nejprve k vašemu nosu:Rhinoplastika, čili operace nosu, tak jako každý chirurgický zákrok má svoje specifika.U nosů je to o to komplikovanější, jedná-li se o kombinaci vad zevního nosu, vybočení nosní přepážky, někdy i asymetrii nosních skořep. Já, ačkoli se s operacemi nosu setkávám jen minimálně, asistuji převážně u liposukcí, mám tyto zkušenosti:Samotná operace, která by měla být s pacientem důkladně předem prokonzultována, pacient by měl být seznámen s možnými riziky, je první fází, na kterou má chirurg přímý vliv. Na další fázi,čili jakýsi proces hojení, se už spolupodílí sám pacient a chirurg ji může nepřímo ovlivnit svými radami a doporučními. Jestliže u vás došlo k opakované opravě, pak nelze takto jednoznačně posoudit, co bylo její příčinou.Ze zkušeností, které mám, se domnívám, že zřejmě jako pacient jste od operace očekávala něco jiného, než je současný stav.Víte, ono u těchto operací, vyžadující si nejen velké zkušenosti chirurga, ale i neobyčejně velkou dávku estetického cítění, je to tak trochu padesát na padesát - lidově řečeno - jedna z nejáročnějších operací plastické - estetické chirurgie. Ve vašem případě bych doporučila konzultaci na několika jiných pracovištích, nechte se o dalším postupu informovat nezávisle několika odborníky. Tyhle rady se dávají většinou zdarma, aspoň u dobrých lékařů / podle toho je poznáte/. Nevěšte hlavu, vaše obavy z mindráku jsou zbytečné, vždy se najde nějaké řešení, ve většině případů se chirurg ve vlastním zájmu snaží pacientovi maximálně vyhovět.A co se týče rizik při liposukci: tak tady si troufám říct, že je to oproti nosům bez problému. Já mám tu výhodu, že pracuji se špičkovými odborníky, kteří možná rizika nepřímo vylučují. Když řeknu, že se s deformitami po liposukcích setkávám jen ojedinělě a ještě k tomu nejsou výsledkem práce našich lékařů, zase mě někdo nařkne, komu, že to tady šlapu chodník. takže se o tom nebudu rozsáhleji zmiňovat a shrnu to:Nikdo se nerodí symetricky tak, aby jeho jedna polovina těla byla zrcadlovým obrazem druhé. Ani sebelíp provedená plastická operace to nemůže zaručit. Žádný operatér vám předem nemůže odhadnout, jak bude vaše tělo reagovat, jak zareaguje vaše kůže, vzhledem k její elasticitě, vzhledem k věku operované atd.....všechno je tak strašně individuální, že dobrý výsledek opravdu nezávisí jen na profesionalitě chirurga. Nošení kompresivní bandáže se vyžaduje co možná nejdéle, obecně je doporučovám jeden měsíc, některé zdroje uvádějí 2 týdny, což je podle mého soudu málo. Tuhle fázi už má ve svých rukou plně sám pacient, jak dlouho vydrží kompres nosit. Někteří lékaři doporučují odsátá místa a jejich okolí válečkovat, aby se dosáhlo co nejlepšího efektu.Já mám s liposukcemi velmi dobrou zkušenost a dovolím si tvrdit, že výsledek mnohokrát předčí možná rizika, která lze dnes spíše považovat za vyjímku.Doboru noc.

Šárka (Út, 22. 2. 2005 - 22:02)

Nemůžu nereagovat: z toho, co se tu dnes dělo, je mi blivno: čtu tuhle debatu (i ty předešlé o lipkách) pravidelně už dva roky, píšu málo, ale tohle mě opravdu nadzvedlo: Verča a její schizofrenní sestry (např.Jitka). Holka, je mi tě vážně líto ! Víc se kvůli tobě rozepisovat nebudu, proč si taky kazit večer, že :-)Tímto se veřejně připojuju ke "klanu" :-) Zuzany a děkuju jí za spousty rad a zkušeností, které mě pomohly, nasměrovaly a i zorientovaly v liposukčním neznámu.

JanaK (Út, 22. 2. 2005 - 21:02)

Je mi 21 let měřím 162cm a vážím 66kg. Mám větší zadek, boky a před dvěma roky jsem přibrala 8kg, takže obojí narostlo ještě víc a navíc mám i silnější stehna. Od liposukce očekávám to, že mi pomůže eliminovat rozdíl hořejšku a dolejšku, nahoře mám velikost 38 a dole 42, což je problém u kupování kalhot. O liposukci jsem přemýšlela už před rokem, jenže jsem srab, kterej se hodně bojí neúspěchu, tak to vždycky odsunu. V poslední době o ní zase uvažuji a už jsem učinila i určité kroky. Chtěla bych Vás Mileno požádat o radu - pokud je to vůbec možné nějak určit - jak si vybrat toho pravého lékaře a zda jsou nějaká kritéria, která by mi pomohla při rozhodování. V okolí jsem našla 2 doktory a nevím, kterého popřípadě zvolit. A jaká jsou rizika a možné následky nepovedené liposukce. Díky JanaKChtěla bych ještě poděkovat Zuze, že mi odpověděla na některé moje otázečky. Pokud jsem někoho opomněla, tak se omlouvám.

IvanaS (Út, 22. 2. 2005 - 21:02)

Jsem spíše jen čtenařka, než dopisovatelka, ale nemůžu nereagovat. Nikdy se tu neobjevilo najednou tolik nových lidí. Připomíná mi to pokus o převrat a dnes si JEDEN člověk dal hodně velkou práci, aby dosáhl svého. Vsadila bych se, že jde čistě o konkurenční boj, do kterého se Zuza svými nazory nehodí a tak bylo potřeba jí buďto znemožnit nebo vyštvat urážkami a nadávkami. Jsem znechucená z toho co se tu děje a docela určitě to celé dnes psala pouze jedna osoba nebo spíš jedna ordinace. Chtěla jsem původně psát o tom, že už mám termín u MUDr. Kamily Šormové v Plzni, ale tady už ne!

Nina (Út, 22. 2. 2005 - 21:02)

Nahodou jsem nasla tento prispevek,a velmi me zaujalo,ze pise nekdo ze skutecnymi odbornymi znalostmi.Chci se jen zeptat,jaka jsou vlastne rizika,ze se lipka nepovede?Infekce,reakce tela atd...,a jeste z ceho vznikaji ty hrbolky..Pak by me Mileno jeste zajimalo,i kdyz to neni k tematu,mate zkusenosti s opravami nosu?Mam za sebou druhou a vubec se to nepovedlo,mam strach,ze budu mit celozivotne mindrak.

Milena (Út, 22. 2. 2005 - 21:02)

Všem, kteří chtějí, abych prozradila, kde pracuji sděluji, že to opravdu neudělám. Mám pro to svoje důvody, které rozumný člověk pochopí. Tento chat slouží k výměně zkušeností mezi laickou veřejností, mezi lidmi "zvenčí", použiju-li termín pro nezasvěcené lidi mimo okruh zdravotnictví.S tímto záměrem jsem do této diskuze nevstoupila a měnit to nehodlám. Myslím, že by bylo přinejmenším hodně nefér, kdybych zde začala preferovat konkrétní pracoviště, nedejbože jednotlivá jména lékařů. Znovu, už potřetí, /jestli se nepletu/, podotýkám, že mě na tento chat taktně upozornila jedna pacientka, zákaznice, chcete-li klientka, která se na nás obrátila s prosbou o opravu po jednom věhlasném lékaři z Prahy, který se s čistým svědomím nestyděl inkasovat bezmála 30 tisíc za liposukci vnejších stehen. Když jsem onen výsledek společně s týmem lékařů viděla, málem nám všem vypadly oči z důlků - kolegyně lékařka prohlásila : tak tohle je trestuhodné. Skutečně tak neodborně provedený liposukční zásah kanylou jsem ještě neviděla. A to pan doktor má prý mnohaleté zkušenosti, dokonce v zahraničí. Mně osobně z toho lezl mráz po zádech. A to jsem po těch letech na sále dost otrlá, hned tak mě nic nezlomí. Paní jsme to opravili, jak nejlíp to šlo, výsledek nebude nikdy stoprocentní, na některých místech došlo ke ztrátě tkáně a tam už ty prohlubeniny vidět budou vždycky. Tak to jen na vysvětlenou, jak jsem se sem vlastně dostala.Dala jsem si tu práci a přečetla všechny příspěvky, trvalo mi to několik hodin, jelikož čerpám řádnou dovolenou, mám na to čas....jinak v běžném pracovním týdnu to rozhodně nehrozí.Po přečtení příspěvků jsem došla k jenoznačnému názoru, že zde je totální chaos. Nikdo nemá pořádně jasno, některé informace jsou značně zkreslené, jiné se dokonce vůbec nezakládají na pravdě. Myslím, že by tu měl přijít někdo a určité věci uvést na pravou míru. Mám to štěstí, že jsem sama podstoupila liposukci tří lokalit a můžu zde fungovat jako bývalá pacientka. Kdybch neměla tyto zkušenosti na vlastní kůži,do diskuse bych se rozhodně nezapojila. Připadlo by mě to jako reklamní tah, což není mým cílem a ani tak nečiním.Jsem ochotna poradit v případě, bude-li mít někdo nějaké dotazy, nejasnosti a bude-li z vaší strany samozřejmě zájem. Ať už zůstanete zde nebo někdo založí nové téma. je to jen na vás.

Iveta (Út, 22. 2. 2005 - 20:02)

Mileno, jsem ráda, že jsem si konečně ujasnila pojem liposukce, díky tvýmu obsáhlýmu výkladu- mám konečně jasno. Nikdy mi nikdo nebyl schopen nic pořádně vysvětlit, všichni mluvili tak nějak obecně, nic podrobnýho tu nebylo.Z které kliniky jste?

jitka (Út, 22. 2. 2005 - 20:02)

tak co holky / i kluci klidně/ založíme nové tema nebo zustaneme tu? Je tu už moc prispevku, ja navrhuju zalozit nove. Myslute,ze se te poblaznene Zuzany zbavime?

Zuza (Út, 22. 2. 2005 - 19:02)

No to je uroven :-))))Takze je zalozeno nove tema Liposukce III. Predpokladam ze stavajici schizofrenni skupinka zustane zde.

Reklama

Přidat komentář