Reklama

Ode dneška:-)

Lukilla (Po, 26. 5. 2008 - 10:05)

Ahoj holky, koukám řešíte typy postav, tak já mám ty kila rozložený všude, nejvíc prsa a stehna, takže další do klubu venušanek.
Dnes ráno 68,6, takže furt stejně, mezi 68 - 69 jsem už roky. Ta víkendová oslava mi trochu rozhodila odhodlání, zase mám špatné svědomí.
Chirurgické opravy neplánuju, děsně se bojím doktorů a narkóz, takže podstupuju jenom to, co je nezbytné ze zdravotního hlediska (teď se děsím toho, že se mi dost rozjely křečové žíly, takže mám strach, že to budu muset jednou řešit), ale potřebovala bych cvičit, jsem celá rosolovitá. Jaké cvíčo pro babu kolem 45, která nikdy nesportovala???

Nikola (Ne, 25. 5. 2008 - 20:05)

Ireno, no jasně, zasloužíš si to :-)

Irena (Ne, 25. 5. 2008 - 20:05)

Moje postava je zase úplně jiná než ty vaše, nohy, zadek, všechno v pohodě, těch nadbytečných 6 kg je na břiše, takže vypadám pořád jako těhotná.Během těhotenství jsem v obou případech přibrala přes 30kg, to se mi právě rozjela ta štítná žláza.Děti mám po roce, takže si dovedete představit, jak asi moje břicho vypadá.Řekla jsem si, že když zhubnu, opravdu si dám to břicho upravit abdominoplastikou. Stojí to přes 30tisíc, ale co, klukům je 20 a 21 let, jsem s nima už 12 let sama a pořád jsem šetřila na sobě, aby měli všechno, co potřebují. Teď budu konečně sobecká a dopřeju také něco sobě,ať si hoši vydělají na brigádě,ne?

Nikola (Ne, 25. 5. 2008 - 19:05)

Tak to já se cítila nejlíp, když jsem měla 50 kg, a jednou jsem měla i 48, ale i tak jsem vypadala pěkně, lidi mi to i říkali, dokud teda nevěděli tu váhu-číslo, to mě potom označovali za anorektičku. Ale já vždycky jedla, nikdy jsem nehladověla, jím ráda :-) A prsa mi nikdy moc nezhubla, teď mám mezi 3-4 a v období 50 kg jsem měla pořád trojky, prostě nejdou dolů a nejdou :-)) Jinak postavu mám jako přesípací hodiny, štíhlejší pas a širší boky, takže když hubnu, tak nejdřív pase. Někdy si říkám,že se dřív v tom pase zlomím, než shodím něco přes zadek :-))
Zítra se budu vážit a hlavně měřit (to je důležitější), jestli jsem něco shodila. Musím se přiznat, že tento týden jsem dietě moc nedala, ale pohyb byl, sice spíš na zahradě a tak, ale od zítra začínám natvrdo. Musím těch 8 kilo dát přes léto dolů, budu spokojená i s pěti, zatím. :-)

Lučíja (Ne, 25. 5. 2008 - 19:05)

Kačule:
vítej do klubu! Všechny tady jsme se "zdravě naštvaly" a bojujem. Další bojovnice srdečně vítáme! :-)

Lučíja (Ne, 25. 5. 2008 - 19:05)

Máťa: já zase uvažuju nad tím, že bych si nechala odsát trochu boky... Teda až bych zhubla. Ale to je ještě dlouhá cesta a nakonec třeba zjistím, že to není potřeba... Ale obávám se prostě ty naše slovanský věstonický partie nejdou nikdy pořádně shodit a zůstávají... :-)
Jinak já měřím 176cm a podařilo se mi se "vyžrat" až na 97kg. Jsem vysoká, takže ta váha je lépe rozložená, nejsem kulička, ale stejně je to děsný. Cítím se ve svým těle prostě špatně. Ubližuju si tím psychicky a asi i fyzicky... Můj sen je vážit 65kg, ale jsem realistka, pokud bych se dostala na takových 75kg, považovala bych to za vééélkej úspěch!
Dala jsem si za cíl shodit asi 25 kilo. Po týdnu už mám dole kilo a půl. No bude to ještě maraton! :-)

Kačule (Ne, 25. 5. 2008 - 18:05)

Ahoj holky,prošla jsem vaši diskuzi a občas se zdá jako by psal někdo o mě:o)ráda bych se přidala,dnes vyvrcholil můj odpor k mému tělu a přístupu k němu.Přijela babička,takže jsem obědvala knedlo-zelo-vepřo,pak kávička a koláčky a k večeři koprovka s knedlíkem.Teď tu ležím přecpaná a naštvaná.Vytáhla jsem osvědčený jídelníček z MF Dnes(loni jsem podle něj zhubla asi 8 Kg)a ráno si jdu nakoupit suroviny.
Věk 24,174 cm a váhu napíšu až po prvním týdnu hubnutí,teď je rozbitá(sestřin vztek),tak si v týdnu koupím novou´...držím všem palce!:))to zmáknem:o)

Máťa (Ne, 25. 5. 2008 - 18:05)

No jasný, to je přesně ono... Podprsenky dělají divy a doma chlap ví, co tam je... Hold horší to je, kdyby se musel nějaký balit :-) Tohle taky neřeším a pokud bych z toho měla mít někdy komplex (jako že zatím nemám), tak se prsa dají dodělat... Lučíjo, kolik vlastně chceš shodit a kolik vážíš a měříš?

Lučíja (Ne, 25. 5. 2008 - 18:05)

Máťa: no přesně jako já! :-) Jenže s mou nadváhou teda teď nějaký ty prsa mám :-) Otázkou zůstává - až zhubnu - co mi tam zůstane! :-) Ale zase si říkám, že radši budu mít zadek, nebudu mít prsa, ale taky nebudu mít nadváhu, budu si moct nakoupit konečně nějaký hezký oblečení, nebudu se zadejchávat, budu sebevědomější... Radši jedničky a toto, než čtyřky a depresi ze svého těla :-)

Máťa (Ne, 25. 5. 2008 - 17:05)

Ahoj Lučíjo, děkuji za podporu.Jako anorektik vážně nevypadám a ani jsem nikdy nevypadala, max.možná prsa... :-)Při 52kg jsem měla hrudník jako chlap :-) Mám ženskou postavu a vždy mít budu (prostě slovanský typ venuše :-)) boky, zadeček, trochu bříško a od břicha hore pranic :-)

Lučíja (Ne, 25. 5. 2008 - 16:05)

Máťa: díky za tvůj příběh, je v něm dokonale uvedeno, že záleží opravdu jenom na tom konkrétním člověku - co se týče váhy, hubnutí. Nemůžeme přece házet do jednoho anorekticko-bulimického pytle všechny lidi, co podobně vypadají :-) Stejně tak jako když je někdo tlustej neznamená, že se nezřízeně přežírá, žejo.

Irena: kilo za týden je maximum, co by měl člověk zhubnout aby to bylo zdravé a pak to nepřibral zpět. Někdo dokonce říká že by to mělo být max 0,5 kila. Takže buď v pohodě. Gratuluju! :-)

Máťa (Ne, 25. 5. 2008 - 16:05)

Ahoj Irčo, pokud potřebuješ zhubnout jen pár kilo, tak každé kilečko je úspěch... Gratuluji a držím palce synovi u maturity... To zvládne...

Irena (Ne, 25. 5. 2008 - 16:05)

Ahoj holky, tak po týdnu mám dole 1kilo, snažila jsem se držet, ale včera jsem byla na návštěvě u mámy, a tak bylo po dietě.Denně jezdím na rotopedu,už jsem si zvykla.1kilo sice není moc, ale ještě 4 a budu spokojená.Příští týden syn maturuje, tak u nás napětí vrcholí, nevím, jak to ustojím.Jinak všem držím palce, vydržte, každým kilem jste blíž ke splnění svého snu.

Máťa (Ne, 25. 5. 2008 - 14:05)

Ahoj holky, ráda bych vám popsala svůj příběh, abych předešla tomu, že si některé budete myslet, že jsem anorektička nebo tak něco...
Kolem 12 let jsem byla dosti oplácané dítě, sami rodiče si říkali, po kom jsem. Sami jako mladí byli hodně štíhlí až vyhublí (máma 174 cm, 49 kg ve 4 měsíci těhotenství).
Kolem 13 roku jsem z toho naštěstí vyrostla a až do 20 let jsem byl štíhlá bez jakéhokoliv omezení.
Pak jsem začala bydlet s přítelem a z 51 kg jsem přesně za 9 měsíců přibrala 9 kilo a byla na 60kg. Večeře, člověk je spokojený, málo pohybu atd vzalo za své. Samovolně jsem shodila na 57kg a máma mě přihlásila na regionální MISS. Tam jsem samozřejmě potřebovala mít méně kilo. 2 měsíce jsem makala. Od 5-ti hodin ráno jsem chodila na brigády, pak do školy, nácvik na volnou disciplínu, málo jídla, hodně pohybu, i 4x týdně cvičení, někdy i 2x denně. Doslala jsem se na 52kg.
Po Miss jsem samozřejmě zase začala jíst normálně, takže 2kg jsem přibrala a bylo to akorát. 52 už bylo málo, byla jsem moc hubená.
54kg jsem si udržela přes 2 roky. Pak přišel nový přítel, neskutečný jedlík a cpal taky pořádně mě. Pohyb ustal a váha šla nahoru. Za další skoro 3 roky jsem se dostala na 63kg. Přece jen je to hodně, pokud na to nejste zvyklí, jenže dolů to samo nešlo, pohyb nepomohl. Dostala jsem se max.na 60kg a s jednou večeří po 5 hodině bylo zase rázem kilo nahoře a snaha zmařena.

Ty kila mi ale až tak nevadila vzhledově, jelikož mám za to, že plnější ženská je prostě ženská a je daleko víc sexy než vyhubliny(navíc v tu dobu má vždy hubená sestřenka šíleně zhubla a vůbec se mi to nelíbilo), ale vadil mi pohyb, ohnutí pro něco na zem, chození do schodů,...). Tudíž jsem se do toho vrhla po hlavě a 2 měsíce snahy, tedy opravdu ukrutné, mi odneslo 6kg. Nemyslím, že by to bylo moc, úbytek je zcela v normě, mě se krásně běhá, vejdu se do svého starého oblečení, nejsem tolik unavená a prostě super...

Nejsem jen na nějakých výhoncích, dám si normálně rajskou s knedlíkem i tatarák. Jen malinké porce...

Doufám, že jsem vyvrátila úvahy o anorexii a přeji všem moc hezké a spokojené dny, s hubnutím i bez...

Lučíja (Ne, 25. 5. 2008 - 13:05)

Ahoj Alíku, já teda tu stále žiju, stále se snažím hubnout, stále příjem kaloií držím na maximu 6000kj denně :-)
Držím pěsti s dělenou stravou, sama s tím zkušenosti nemám, ale kamarádka to jednou vyzkoušela a říkala že fakt zhubla, akorát že jí to prý lezlo do peněz. Tak nevím.
Já se drřím starého dobrého počítání kalorií... :-)

Alík (Ne, 25. 5. 2008 - 11:05)

Já hlásím, že ode dneška zkusím na měsíc dělenou stravu. Našla jsem si o tom stránky i s recepty, a předtím jsem vůbec netušila, že některé druhy zeleniny nejsou "kytičky", nýbrž neutrální, takže takové maso se salátem je košer. A kysané výrobky jsou taky neutrální, takže třeba brambory s kefírem jdou k sobě taky. To jsem vůbec netušila. Vypadá to celkem reálně. Navíc trpím nadýmáním, což by tahle strava měla řešit. Jinak zdá se mi, že to tu nějak míň žije, snad jste nějaká neodpadla! To by byla škoda. Srdečně vás všechny zdraví váš Alík.

Lukilla (Ne, 25. 5. 2008 - 10:05)

Ahoj holky, dovolila bych si jemně nesouhlasit... Vím, že každý se cítí dobře při určité váze, byť by byla i nižší, než je lékařsky uznávaná norma, ale problém anorektiček je v tom, že si připadají tlusté i na smrtelné posteli s metabolickým rozvratem v důsledku podvýživy. Prostě své tělo vidí pokřiveným zrcadlem. Netvrdím, že by to byl zrovna Mátin případ, ale jsem v tomto případě s podporou při hubnutí opatrnější. BMI není dogma, ale kolem 19 už je to celkem dost málo. Ale je to čistě a jen můj osobní názor, nechci, abych zavdala příčinu k nekonečným debatám a sporům, v nichž neslavně skončilo mnoho zdejších hubnoucích skupinek. Takže jakože jsem nic neřekla.
Já nic moc tento víkend, máme rodinnou oslavu, což hovoří za vše.

********** (So, 24. 5. 2008 - 21:05)

Lučíjo,vydrž!!!jde to shodit 25 kg a vypadat dobře jen se musíš zabejčit a vydržet.mám dole 35 a ještě bych potřebovala nejmín 10 takžetaky ještě bojuji.ani se neptej jak dnes chodím mlsně kolem ledničky !!!držím palce!

Petra (So, 24. 5. 2008 - 21:05)

Ahojky, holky, přeju hezký hubnoucí den.

Ať se Vám daří :-)

Lučíja (So, 24. 5. 2008 - 20:05)

prosím vás, ještě tady začneme s anorexií, nebo bulimií..:-/ To je každého věc jak se cítí ve svém těle! Naprosto souhlasím s výše uvedenými příspěvky - když se člověk cítí nejlíp v těle určitého objemu a snaží se to dodržovat (ale samozřejmě to nepřehánět s hubnutím), tak i když se ten objem zdá být malý, tak pokud mu to tak vyhovuje, proč ne? Taky záleží na váze kostí a tak... Dva stejně vážící i měřící lidi mohou vypadat úúúúplně jinak...

Jinak - stále dodržuju maximum 6000kj. Za ten týden jsem zhubla asi kilo, takže snad je to to správné zdravé hubnutí :-) ale ten pohyb, achjo... sice třeba začnu cvičit, ale když vidím to svoje odylé vyklepané tělo, hned se mi to znechutí a přestanu. Já nevím, prostě nějak v té chvíli ani nevěřím, že by někdy mohlo být štíhlé a pevné. Shodit 25 kilo a vypadat pak dobře...jde to vůbec...? (nechci tady depčit, pardon)

Reklama

Přidat komentář