Reklama

Patnáctiminutovky proti bolestem zad v práci

Dlouhé hodiny sezení u počítače a často v nesprávné poloze jsou důvodem, proč nás začnou zlobit záda, pobolívat hlava, kyčle nebo ruce. Přitom stačí 15 minut denně, aby se naše tělo dostalo zpátky do rovnováhy! Návodná videa poradí, jak na to.

 

„Jsme stvořeni k pohybu. Pracovní návyky nás však dovedly k minimálnímu používání našeho těla, které se bez správného posílení a protažení důležitých svalů začne ozývat a bolet. Pomoci může jedině pravidelné a správně prováděné cvičení, a to minimálně čtvrthodiny denně,“ upozorňuje Hanka Toufarová, lektorka metody FitPainFree, jejíž podstatou je naučit každý sval, aby perfektně fungoval, a tělo pracovalo tak, jak má.

Patnáct minut dobře prováděných cviků denně je totiž minimum, které naše tělo vyžaduje, aby bylo správně nastavené, vyrovnané, a hlavně bez bolesti. „Pro každého, kdo chce tuto proměnu zažít doslova na vlastní kůži, jsme proto připravili 5 videí (vždy jedno na den). Každé z nich obsahuje 3 účinné cviky, které vám pomohou vybudovat zdravé tělo bez bolesti a nastavit správné pohybové návyky,“ dodává Hanka Toufarová a všem zájemcům posílá ukázku jedné ze cvičebních sérií.

Videa jsou navržena na 15 minut, abychom je byli schopni hravě zařadit do běžného dne, přičemž jejich další velkou výhodou je speciální bonus ve formě 15minutové konzultace se zakladatelkou metody FitPainFree u nás, PaedDr.hanou Toufarovou.  Více na https://fitpainfree.com/zdrava-15-minutovka/ (video patří do balíčku 2 - cviky do kanceláře). 

Reklama

3 cviky, které pomůžou dostat tělo zpět do rovnováhy

1. cvik: RUCE V TÝL

Cvičení aktivuje mezilopatkové svaly a protahuje prsní svaly.

2.  cvik: KOČKA + PES 

Cvičení pro uvolnění a lepší ohebnost páteře, které posiluje mezilopatkové svaly, aktivuje zakřivení bederní páteře dopředu, zlepšuje pohyblivost pánve a lopatek.

3. cvik: CELKOVÉ PROTAŽENÍ

Cvičení protahuje zadní stehenní svaly, posiluje ohýbače kyčle, aktivuje vzpřimovače páteře a uvolňuje ramena.

FitPainFree je nová metoda cvičení, jejíž základy k nám přišly z Ameriky. Na jejím vývoji se podílí i Češka žijící v USA Líba Plačková. U nás ji propaguje zkušená lektorka a trenérka Hana Toufarová. Metoda FitPainFree neřeší jen bolest samotnou, ale hledá její příčiny a ty se snaží odstranit. Je to metoda izolovaného cvičení, která se zaměřuje na jednotlivé svaly tak, aby každý z nich pracoval správně. Metodu FitPainFree mohou cvičit děti, dospělí i senioři, začátečníci i vrcholoví sportovci. K dispozici jim je dnes přes 400 cviků a přibývají další. Vydat se můžete na skupinové lekce, které se konají po celé České republice, cvičit doma online lekce, online zdravé patnáctiminutovky nebo zvolit individuální konzultaci.

Reklama

Komentáře

Alena (So, 22. 10. 2022 - 14:10)
nejdůležitější je způsob sezení na židli a taky židle, na které se sedí. Proto jsem sobě i své dceři koupila kvalitní kancelářskou židli, ortopedickou, aby záda netrpěly
Deva (Ne, 29. 1. 2023 - 17:01)
chce to kvalitní ortopedickou židli, pravidelný pohyb, sedět rovně a mít pravidelný pohyb
Reklama