Reklama

Druhý Tibeťan - svíčka

Druhý Tibeťan, svíčka, je účinný cvik pro svaly, hlavně břišní a zádové. Zlepšuje linii a dodává mladistvé, dynamické vzezření.

Lehněte si na záda a uvolněte se. Dlaně položte na zem vedle těla. Chodidla nenapínáme, pánev je nasměrovaná tak, aby se páteř dotýkala podlahy, ramena jsou uvolněná, krční páteř pro­táhlá. Prosím, dbejte o přesnou polohu páteře: od kříže až po ramena spočívá ploše na zemi. Ani při cvičení byste se neměli prohýbat v kříži, ani se hrbit.

Reklama

Při svíčce se koordinovaně pohybuje jen hlava a dolní kon­četiny. Z výchozí pozice zvedáme hlavu a přitahujeme ji k hrudi a pak ji zase položíme na zem. Zároveň pomalu a plynule zve­dáme i nohy, pokud možno co nejvýš - v ideálním případě do svislé polohy, takže tvoří s páteří pravý úhel. Hlavu i nohy za­čneme zvedat zároveň, pak je v nejvyšší poloze na malý oka­mžik zastavíme a potom je pomalu a plynule zase vracíme do výchozí pozice.

Dbejte na oblé, měkké pohyby, nohy nesmí spadnout, musíte je zvedat a pokládat silou svých svalů.

Máte-li zpočátku potíže se zvedáním nohou nebo vás trápí bolesti zad, máte ještě jinou možnost: pokrčte kolena a přitáh­něte chodidla k zadku. Až pak zvedněte nohy, jak nejvýš mů­žete - v ideálním případě tvoří pěknou, rovnou svíčku. Pak zase pokrčte kolena, odstrčte chodidla od zadku a položte je na podlahu.

Dbejte i o správnou polohu trupu. Nezvedejte ramena, jen hlavu. Záda se nesmí kulatit, hlava se nezvedá až úplně nahoru, páteř od ramen dolů leží plošně na zemi.

color:black;mso-ansi-language:CS;mso-fareast-language:CS;mso-bidi-language:
CS">Svíčku začneme hlubokým výdechem, při vdechu pomalu zvedáme hlavu a nohy. Vdech by měl trvat stejně dlouho jako zvedání až k nejvyššímu bodu, v němž byste měli krátce setrvat, při výdechu pokládejte hlavu a nohy.

Reklama

Komentáře

Reklama