Reklama

Procházkami proti stařecké senilitě

Staří lidé, kteří pravidelně chodí na procházky, mají velkou naději, že si zachovají déle svěží paměť, než jejich fyzicky méně aktivní vrstevníci. Že lenošení není zdravé a mírný pohyb člověku velmi prospívá i v pokročilejším věku, prokázal výzkum odborníků bostonské Harvardské university, o jehož výsledcích informoval časopis Journal of the American Medical Association.

Z dřívějších studií je známo, že zachování umírněné fyzické aktivity snižuje nebezpečí vzniku srdečních a cévních onemocnění anebo i rakoviny. Novější výzkumy ukazují, že pohyb - třeba pravidelné denní procházky - pomáhá zachovat i svěžest a dobrou výkonnost mozku starších lidí a že je to dobrý lék proti senilitě. Bylo potvrzeno, že nenáročný ale pravidelný pohyb má celkově velmi pozitivní vliv na starého člověka, napsala Jennifer Weuveová.


Podle mínění odborníků pozitivní vliv nenáročného pohybu na odvrácení stařecké senility se násobí, pokud člověk dodržuje i zásady zdravé výživy. Je pravděpodobné, že staří lidé, kteří mají pravidelný pohyb, budou věnovat větší pozornost i stravování a budou konzumovat jídla podporující udržení zdravé mysli, soudí američtí odborníci.


Zdroj:ČTK

Reklama
Reklama

Komentáře

:))) (Po, 9. 12. 2013 - 21:12)
Není nad krásnou procházku...Ty historky toho úchyla jsou parádní. Doporučuji. Asi dělá tomu výrobku antireklamu :))).
Ally (Po, 9. 12. 2013 - 23:12)
Není nad krásnou procházku...Bez těch reklam, prosím...
Reklama