Reklama

Může cvičení Čchi-Kung prodloužit věk ?

Odpověď zní jasně a jednoznačně - ano. Převážná většina Číňanů, kteří se dožili sta let, praktikovala Čchi-Kung.

Před osmi lety prováděla mistryně Gao ve Wuhanu i v Číně výzkum, jak Čchi-Kung účinkuje na stárnutí a délku života. Srovnávala skupinu jedenatřiceti lidí, praktikujících Čchi-Kung, s daleko početnější skupinou lidí, kteří Čchi-Kung nikdy necvičili. Kritériem byla pohyblivost, mentální bystrost, paměť, chuť k jídlu, barva vlasů, stav chrupu, sluchu a zraku. Nejenže skupina lidí praktikujících Čchi-Kung na tom byla mnohem lépe ve všech zmíněných aspektech - sedm lidí z této skupiny překonalo vážná onemocnění a dožilo se sta let, několika z nich narostly nové vlasy a jejich vzhled se zlepšil.

Od dob pionýrské studie Hanse Selyeho o účinku stresu na zdraví a nemoci se má všeobecně zato, že oslabený imunitní systém přitahuje mnoho druhů nemocí - alergie, revmatismus, napadení bakteriemi a viry a dokonce rakovinu. Je všeobecně přijímanou skutečností, že oslabený imunitní systém obětí AIDS vede k smrti, jejíž příčinou je rakovina, zápal plic nebo jiné napadení bakteriemi.

Vědci zastávají teorii, že Čchi-Kung prostřednictvím relaxujících a harmonizujících účinků na duši a neuromuskulární systém snižuje stres a tím napomáhá posilovat náš imunitní systém.

Zdroj: Čchi-kung pro život - Gao Yun

Reklama

Reklama

Komentáře

FR (St, 11. 4. 2007 - 12:04)
je to cvičení ,které opravdu má úspěch.
Slavomir (Ne, 12. 8. 2012 - 15:08)
Každé cvičenie, ktoré relaxuje telo, predlžuje vek (nielen čikung, ale aj joga a pod.).
? (Pá, 5. 9. 2014 - 08:09)
A zachvíli sem naběhne Stanley a bude si opět dělat reklamu.
brdský vánek (Po, 8. 9. 2014 - 13:09)
Znám Stanleye od roku...Jistě Stáňo. Takže otazníček měl/a nakonec pravdu.
taky tak (Po, 8. 9. 2014 - 14:09)
On mi stanley říkal,že to...Kdybys aspoň měl tolik kuráže a napsal na rovinu, že jsi Stanley.
§ (Po, 8. 9. 2014 - 14:09)
Ty snad čekáš,až tu...Víš, on ten tvůj styl vyjadřování je lehké poznat. tak se nediv, když ti to sem někdo napíše. A reklama se dělá jinak, pak se nediv, že tu z tebe mají lidé akorát bžundu. Podla mne by lidé vzali, kdybys napsal, že děláš pro lidi kurzy a kde atd., ale vydávat se za jakéhosi přítele a psát sem, že Stanleyho znáš a že ti vyprávěl o této diskuzi, to je docela směšné. Už vidím, jak 2 dospělí chlapi mají potřebu řešit nějakou stupidní diskuzi na stupidním webu a ten 2. tam navíc hned letí, aby tady troubil, jak Stanleyho zná atd. A je zajímavé, že ve stejném stylu. A máš pravdu, vše se člověku vrátí, dobré i špatné, i ty lži a urážky a nasírání za pravdu. Naštěstí!!!
- (Po, 8. 9. 2014 - 14:09)
Fakt jste ubozí...Písněte...A je to tu zase.
* (Po, 8. 9. 2014 - 18:09)
Doprdele dost!!Bud pište...Laskavě se uklidni.
Reklama