Reklama

HA: Svoboda pro ženy, nebo odsouzení ke svobodě?

Návštěvník (Ne, 25. 1. 2009 - 16:01)

.. hlavně pro to dítě...

jerry (Ne, 25. 1. 2009 - 15:01)

alimenty jsou nespravedlnost!!

John (So, 6. 1. 2007 - 23:01)

PŘÁNÍ DO ROKU 2007, DÁREK A NABÍDNUTÁ RUKA PRO KAŽDÉHO, KDO JE SCHOPEN VIDĚT DÁL, NEŽ K PŘÍŠTÍ VÝPLATĚ. Je úplně jedno, zda jste zaměstnanec, podnikatel, student, maminka na mateřské nebo starobní či invalidní důchodce. Je jedno, z které jste země.
NABÍZÍME VÁM PRAVDĚPODOBNĚ NEJLEPŠÍ VÝDĚLKOVOU PŘÍLEŽITOST VAŠEHO ŽIVOTA.
(pokud by Vám to nepřipadalo aktuální, někam si to uložte - možná za rok, za dva můžete mít jiný názor a rádi byste začali vydělávat opravdu víc)
Motto :

Návštěvník (Út, 19. 12. 2006 - 13:12)

Už jděte s tou antikoncepcí do prdele. Celá Doktorka je zamořená "HA, HAK a antik. pilulkami".
Ta, která to dělá, ať dostane genitální herpes.

Návštěvník (Út, 19. 12. 2006 - 13:12)

!!!!!!!!ahoj holky,na trhu je NOVA NEHORMONALNI ANTIKONCEPCE(takze zadne zvysovani vahy,snizene libido,deprese..)je to nitrodelozni telisko SilverLily nebo Goldlily. Je to vhodne i pro holky CO NERODILY(telisko je v ruznych velikostech) a NEOBSAHUJE HORMONY. JE ze stribra nebo ze zlata. Dá se objednat v lékárně a gynekolog vám ho zavede.UCINNOST 99,6%. sILVERLILY ZINC NAVIC SNIZUJE DELKU KRVACENI A PUSOBI BAKTERICIDNE A FUNGICIDNE-PROTI KVASINKAM.
CENA JE 1400 SILVERLILY A 2000 GOLDLILY A JE TO NA 7 LET ale muzete si ho nechat samozr.kdykoliv vyndat.
TADY JE ODKAZ NA STRANKY.
http://www.metrimpex.cz/Nabidka-2-3.htm
CETLA SEM O NEM V RUZNYCH DISKUZICH A VSICHNI SPOKOJENÍ. je nehormonalni, takze se nepribira ani nahodou.

Victoria (Po, 26. 6. 2006 - 11:06)

eliska: Nemyslela jsem to jako huntování zdraví, myslela jsem kvůli bezpečnosti. Samozřejmě je tu také varianta HA + kondom, ale to každému nemusí vyhovovat a jen samotná HA pro mě není dost bezpečná. Možná by byla, kdybych neznala ze svého okolí případy, kdy ženské otěhotněly, přestože ji braly, proto jsem v tomhle směru možná nadměrně vystrašená. Navíc mívám každou chvíli nějaké zažívací potíže, takže je otázka, jestli by se mi pilulka opravdu pokaždé dostatečně vstřebala. Jinak co se týče chlapů, kteří své partnerky nutí k braní antikoncepce, souhlasím, že ty ženy by si měly umět prosadit svůj názor, ale je to i vina chlapa, sobce, co odmítá nést svůj díl zodpovědnosti.

eliska (Pá, 23. 6. 2006 - 16:06)

Nesouhlasim, ze idealnim resenim je,aby brali pipulky muz i zena. Je smesny se tady snazit o spravedlive huntovani zdravy obou stran:-) Navic ani rada zen nevi, ze antikoncepce ma negativni ucinky, protoze maji zkusenost opacnou (pro Evu).
Pokud beru HA, je to vzdy moje volba,takze se rozhodne "odsouzena ke svobode" necitim. Pokud zene HA nevyhovuje a chlap ji donuti k brani, tak je to jeji hloupost.

Jaja (Pá, 23. 6. 2006 - 14:06)

Eva:Pohodlných a sobeckých chlapů je spousta.Musíš lepe vybírat, ikdyž ti nesobečtí, co nemyslí jen na sebe, se hůře hledají.Ale jsou.

Eva (Pá, 23. 6. 2006 - 12:06)

Já už s ním dávno nejsem (to jen tak naokraj) a HA už neberu přes rok. Myslíš, že chlapi nejsou pohodlní a někteří i sobečtí?

xxcd (Čt, 22. 6. 2006 - 16:06)

Eva: Kdo je sobecký !? Pokud je on a neumíš si o tom popovídat, tak co si tady ztěžuješ !!?? Z toho, co píšeš tedy vyplývá, že si Tě partner neváží a přesto s ním asi souložíš ... Tak s tím , kdo si Tě neváží nesoulož a nemusíš polykat pilulky !!!

Victoria (Čt, 22. 6. 2006 - 16:06)

Eva: Já bych ho do toho nenutila, ale kdyby byl ochoten sám od sebe pilulky brát, byla bych ráda. S mým bývalým přítelem jsme používali HA i kondom, v podstatě nám to tak vyhovovalo, ale bavili jsme se také o pilulkách pro muže a on říkal, že kdyby byly k dispozici, klidně by je bral.

Eva (Čt, 22. 6. 2006 - 13:06)

Byla bych ráda, kdyby byla antikoncepční pilulka i pro muže. Konečně by si uvědomili, že zdravotní potíže při braní HA existují a že to není pouze ženský výmysl.
Přestali by být sobci a uvědomili si, že zdraví jejich partnerek je důležitější než jejich pohodlnost.
Rozhodně bych svého partnera nenutila do užívání "pilulek" pro muže (až tedy někdy v budoucnu budou), protože vím, co to udělalo se mnou. A pokud mi na partnerovi záleží, tak mu nebudu rozhodně nutit něco, co mu ublíží.
A s kondomem to nemusí být napořád - existují i jiné metody.

Victoria (Čt, 22. 6. 2006 - 11:06)

Misha: Nejlepším řešením by bylo, kdyby pilulky brali oba. Ochrana by tak byla dvojitá bez nutnosti používat kondom.

Misha (Čt, 22. 6. 2006 - 08:06)

Taky mám zkušenost s přítelem, který mě tlačil k braní hormonů. Polykala jsem je sedm let, bylo to sice pohodlné, ale dost jsem si zničila zdraví. Jeho reakce, když jsem mu řekla, že musím přestat brát pilulky byla jen - no, tak až to bude dobrý, zase začneš. Nezačala, rozešli jsme se. Teď jsem "odsouzená" ke kondomům, popřípadě spolehnutí se na svého partnera. Pilulky jsou určitě pohodlná a spolehlivá záležitost, ale nikdo by k jejich braní neměl být jakkoliv nucen a určitě je nutné počítat i s riziky, která se nejen u mě projevila. Pilulka pro muže, hm, dobrý nápad, ale je to to samé, jako u ženských. Nebo máte pocit, že bude lepší, když bude na "prášek" zapomínat chlap a nebo si bude ničit zdraví hormony on?

Victoria (St, 21. 6. 2006 - 15:06)

Eva: Ten tvůj bývalý byl ale pěkný hajzlík, slušněji to říct nedokážu. Taky jsem zažila podobný případ. V devatenácti jsem chodila s o rok mladším klukem. Chtěl, abych brala HA, já nechtěla a prosadila jsem si kondom. Ochranu jsem ale musela obstarávat téměř sama. Napoprvé jsem ji přinesla, napodruhé jsem ho musela dokopat k tomu, aby ji koupil, ale stejně se k tomu moc neměl a musela jsem mu to asi desetkrát připomínat. Pak jsme se rozešli, takže už jsem to s ním dál řešit nemusela, ale byl to neskutečný sexuální sobec. Od pár holek jsem slyšela, že berou HA, protože jejich příteli vadí kondom. Myslím si, že dost žen jsou takové pipky, co raději mlčí a partnerovi vyhoví, aby byl tzv. klid, místo aby ho přiměly respektovat také jejich přání. To je ale chyba. S tou antikoncepční pilulkou pro chlapy máš pravdu, už aby byla na trhu.

Eva (Út, 20. 6. 2006 - 22:06)

Ráda bych se také zapojila do diskuze. O tom, že se začala revoluce objevením HA a žena se tak stala svobodnější (podle některých svobodnější) - mohla rozhodovat o tom, kdy a s kým otěhotní a potom společně s parnerem plánovat velikost rodiny, jsem také slyšela.

Není to ale podle mě správné. Nejsem
feministka, ale musím říct, že se ženám upírá jejich přirozenost - jejich plodnost. To že, se ze zdravé (plodné) ženy hormonální antikoncepcí stane neplodná (tudíž podle lékařského hlediska nemocná) žena, není podle mě správné.
Ode mě také partner očekával, že budu brát antikoncepci. Kdybych ho sama od sebe neodehnala, tak by se na nic neptal a sám by se taky o nic nepostaral. Takže jsem se postarala sama. Celý rok jsem pak čekala, že výdaje na HA budeme hradit společně (když už jsme tedy začali se sexem). Toho jsem se dočkala, až jsem si o to řekla. Nakonec jsem HA po třech letech vysadila, od něj jsem se dočkala jenom pár narážek na moji inteligenci. Potom následovaly kondomy - o to jsem se starala taky já - se vším všudy (koupě i jejich použití - asi víte, co tím myslím). Nakonec se se mnou rozešel kvůli zdravotním problémům, které jsem začala mít po vysazení HA. A našel si novou, která začala HA opět brát. To je příběh z mého života.
Je to nejspíš jeden z mnoha mužů, ale chtěla bych vidět jeho, kdyby si měl jít předepsat antikoncepci, užívat ji každý den a pak mít další zdravotní problémy...
Nebojte, i antikoncepce pro muže jednou bude...

jája (Út, 20. 6. 2006 - 20:06)

Nějak nechápu smysl této diskuse:-)

Michal (Út, 20. 6. 2006 - 19:06)

Na antikoncepci by se meli domluvit oba partneri. Na omluvu nas kluku bych ale rekl, ze my mame jen dva druhy antikoncepce, vasektomii a kondom. Kdyz ma muz vasektomii, tak o tom jeho partnerka urcite vi. Kdyz pouzije kondom, tak o tom partnerka nemuze nevedet a v obou pripadech si muze byt jista, ze o antikoncepci se postaral jeji partner. Vy holky ale muzete brat treba pilulky a kdyz o tom svemu partnerovi nereknete, tak to nemuze vedet. Kdyz na to spoleha a vy pilulky nebetere, tak vam nebrani nic v tom, abyste ho na to upozornily a on pak bude muset pouzit kondom.

Viktor (Út, 20. 6. 2006 - 18:06)

Souhlas. Navrhuji pro Viktorii speciální antikoncepci. Bude se skládat ze dvou tablet. Růžovou polkne Viktorie a modrou případný sameček. Ten kdo to zvorá a nevezme tabletu, otěhotní a ten druhý mu bude platit alimenty. To je myslím spravedlivé. Protože požitek ze společného sexu si, alespoň většinou, užijí oba.

Victoria (Út, 20. 6. 2006 - 16:06)

Slyšela jsem názor, že díky HA je žena svobodnější, protože si může sama hlídat, jestli otěhotní nebo ne a nemusí se v tom spoléhat na chlapa. Mně to ale spíš přijde jako odsouzení ke svobodě: spousta chlapů automaticky očekává, že jejich partnerka bere antikoncepci a že se tedy o ochranu postará ona. Podle mě to není správné. Žena by měla antikoncepci brát jen tehdy, když to sama chce a nemělo by se to od ní automaticky očekávat. Stejně tak by samozřejmě ani žena od muže neměla automaticky očekávat, že používá kondomy a že se tedy o ochranu postará on. Sex je záležitostí (minimálně) dvou lidí, tak by se podle mě o ochranu měli starat oba dva. Co o tom soudíte?

Reklama

Přidat komentář