Reklama

Fixní rovnátka

Návštěvník (Ne, 28. 4. 2002 - 12:04)

Magdo, oslovily mě tvoje příspěvky a tvoje zkušenosti s nošením rovnátek. Rád bych se Tě proto zeptal, jestli jsi k čistění rovnátek používala nějakých speciálních přípravků? Mám čerstvá fixní rovnátka. Nosím je 4 dny a je to pro mne dost šok. Situace je o to horší, že mám z vnitřní strany horního oblouku drát, který oblouk rozpírá a pomáhá ho tak formovat. Každý pohyb jazyka mi připomíná, že mám v puse něco cizího. Dělá mi problémy správně mluvit a artikulovat. Doufám, že se to časem usadí a zvyknu si. Vím, že ústní hygiena je při nošení rovnátek velmi důležitá, proto pátrám po nějakých doporučeních, radách a tipech. Předem děkuji za odpověď.

Návštěvník (Pá, 26. 4. 2002 - 10:04)

Veverko - jsem ráda, že jsem Ti udělala radost, ale je to fakt. Tak pak napiš, jak to přežíváš. není to úplně sranda, ale výsledek stojí za to:-)). Držím pěstičky.

Veverka (Čt, 25. 4. 2002 - 11:04)

Magdo díky ! S těmi ,,padesátníky ,, jsi mi udělala radost a dušička je zase o něco klidnější....jdu do toho!!! Časem napíšu své pocity ...Čauky lidi .Veverka

Návštěvník (Út, 23. 4. 2002 - 13:04)

Veverko neboj. Ze své zkušenosti vím, že zuby takhle rovnaj i padesátníkům a kdyby to nefungovalo, tak by tam přece nechodili. Tak hodně štěstí - dá se to přežít - měla jsem je víc jak dva roky, tak vím, o čem mluvím.Magda

Veverka (Út, 23. 4. 2002 - 12:04)

Má situace je stejná . Malá ústa na ,,tolik,, zubů a moudráky mi nadělaly paseku.Budu mít rovnátka ( né vyndavací ) asi tak dva roky . Ta představa mě docela znervózňuje....ale trochu jsem se sklidnila po přečtení těchto příspěvků. Na žádnou operaci bych s tím nešla- proč? Když to jde vyřešit takto ?! V dnešní době je to již běžná věc a není se za co stydět! Jde jen o to zvyknout si a také , aby si zvyklo OKOLÍ . V mém případě vlastně ani nevím, jestli mi to bude co platné (je mi 30 let ?!) ale za pokus to stojí - kór když to dělá problémy a jsou tu tendence ke zhoršování ! Tak čauky = Veverka

Návštěvník (Po, 22. 4. 2002 - 11:04)

Mam problem,zacaly mi rust zuby moudrosti a uplne mi zkrivili dolni patro.Proto jdu na vytrhnuti tech moudraku a nejspis me i ty rovnatka neminou.Zajimalo by me vsak,zda existuje nejaka operace na narovnani zubu,abych ty rovnatka nemusela nosit,nebo zda se alespon z casti ty skrivene zuby po odstraneni tech moudraku narovnaji-vrati zpet.Diky za odpovedi.

Návštěvník (Po, 22. 4. 2002 - 10:04)

Jídlo za drátky zůstává, to je jasné. Proto si zuby po jídle musíš čistit. Kvalitní lékař ti po sundání fixního aparátu dá další, který se nosí na noc nebo chvíli i přes den, aby se srovnané zuby nehýbaly. Asi jsi je nenosila.

Návštěvník (So, 20. 4. 2002 - 12:04)

Ahoj,fixní rovnátka jsem nosila 2 roky.Po jejich sdělání jsem měla zuby perfektně srovnané.Po roce jsem začala mít opět problémy s předkusem.Teď jsem tam,co dříve. Uvažuju o úplné výměně předních zubů.Takže mé zkušenosti moc dobré nejsou.Co se týká jídla,potrava mi zůstávala nad drátky,bylo to dost nepříjemné.

Návštěvník (Pá, 19. 4. 2002 - 10:04)

dávám tip na doktorku Milerovou, která nemá smlouvu s pojišťovnou, takže mě celé rovnání vyjde na 20.000,--. ale mám těžkou vadu.Anděl Smíchov, Vltavská 2, Praha 5telefon 02/57 31 36 47.

Návštěvník (Út, 16. 4. 2002 - 10:04)

Lenčo,to je trochu problém. Záleží na tom, kolik Ti je. Obecně mám totiž pocit, že to je nadstandardní výkon a pojišťovny něco připlácejí. Ale mám pocit, že takový ty obyčejní ortodontisti (viz moje z mládí) jsou protivní a neschopní - ale to je jen můj názor a zkušenost. Tak držím palce při hledání.Magda

Návštěvník (Po, 15. 4. 2002 - 16:04)

....já bych raději doktora na pojišťovnu... :-) ať se tak finančně neprohnu. Díky předem za tipy. Lenka

Návštěvník (St, 10. 4. 2002 - 14:04)

Ahojky,já jsem chodila k doktorovi Petrovi - je to u nám. Míru v Uruguayský 3. Tel (pokud nezměnili) 2425 3604. Byl fakt dobrej. Ale pozor, nemá smlouvy s pojišťovnama, takže platíš všechno sama. A nevím, jak je na tom s kapacitou. Už moc nebral. Tak držím pěsti.

Návštěvník (St, 10. 4. 2002 - 10:04)

Evčo a Magdo, neznáte nějakýho dobrýho ortodonta v Praze. Nechci se spálit :-) Dík Lenka

Návštěvník (Út, 9. 4. 2002 - 11:04)

Ahojky všichni,měla jsem fixní rovnátka něco málo přes dva roky. Nahoře a pak i dole. Ze začátku to byla otrava, protože jsem měla pořád odřené tváře zevnitř a afty (po roce se to ztratilo úplně). Odvykla jsem si žvýkaž žvýkačky, akorát oříšky mi trochu chyběly:-)). Ale srovnalo se to úžasně. Je fakt, že pokud si po jídle nebudete čistit zuby, tak se zuby zkazí. Ale není to tak hrozné a nedělalo mi to problémy ani v práci - prostě jsem si je na záchodě vyčistila. Jinak léčbu jsem začala v necelých 21. Jako malá jsem samozřejmě nosila (nenosila) sundávací a ta nepomohla. do ordinace se mnou chodily i padesátiletí a evidetně to fungovalo. Jen to chce najít opravdu dobrého lékaře a dodržovat jejich pokyny. A ze začátku jsem se za ně styděla a nesmála se, pak jsem si nechala dávat barevné gumičky (i dvoubarevné) a bylo to v pohodě. Dokonce jsem se setkala s názory kluků, že se jim to moc líbí. Při líbání to nikomu nevadilo.Tak doufám, že jsem zodpověděla všechno. A jděte do toho -s tojí to za to.

Návštěvník (Po, 8. 4. 2002 - 18:04)

Rovnátka jsem nosila přes 3 roky a ještě nyní mám na noc "nandávací"..řeknu vám, je to "opruz", ale výsledek stojí za to. Zpočátku dásně odřené, špatně se jí, ale časem si zvyknete, že je vůbec vnímat nebudete. Jedla jsem všechno, i žvýkačky a ořechy. Je pravdou, že jsem si rovnátka párkrát strhla, ale není to nic, s čím by se něco nedalo dělat. Takže do toho. Žádný věk není překážkou. Máma mojí kamarádky je má a to jí je 40:o)

Návštěvník (So, 30. 3. 2002 - 10:03)

Ahoj je mi 15 let a nosil jsem snímací rovnátka 3 roky a ty mě nepomohli a teď mě ortodontistka řekla že mě dá fixní a já nevím jestli si je mám dát nebo ne.Někdo mě říkal že poškozují sklovinu ale zase výsledek stojí za to.Poraďte mě prosím.Mockrát děkuji Lukáš.P.S. Co s nimi můžu jíst a co ne.

bracess (Pá, 15. 2. 2002 - 00:02)

podívej se na www.quick.cz na klub stříbrné úsměvy a tam ti poradí zaregistruj se na pokecAhoj bracess

Návštěvník (Čt, 7. 2. 2002 - 12:02)

Lidičky, je mi 24, mám křivé zoubky a konečně jsem se odhodlala nosit fixní rovnátka. Zbabělec. Máte někdo zkušenosti (dobré, špatné) s lékaři - ortodonty v Praze? Moc prosím. Nejraději bych samozřejmě lékaře na pojišťovnu. Díky Lenka

Návštěvník (St, 23. 1. 2002 - 15:01)

nikým je samozřejmě tvrdé y, promintě přepsala jsem se.

Návštěvník (St, 23. 1. 2002 - 15:01)

Je mi 25 let, a také jsem nosila fixní rovnátka.Mohu vám k tomu říct jediné: jsem šťastná,že jsem to podstoupila.Výsledek je naprosto skvělý.Samozřejmě jsem také měla trochu strach z reakce okolí, ale vše je jen otázka prvních dnů a pak je to v pohodě.Myslím si, že pokud jste se rozhodli nosit rovnátka, tak by jste se od toho neměli nechat nikím ani ničím odradit!!Záleží přeci na Vás a Vašich zubech.Přeji Vám všem hodně štěští a odvahy!

Reklama

Přidat komentář