Reklama

Cyklistům hrozí kvůli úzkým sedlům i poruchy erekce

Cyklistům kvůli úzkým sedlům hrozí urologické potíže, řekl ČTK primář urologie Krajské nemocnice v Liberci Jan Mečl. Módní trend je podle něj jedna věc a zdraví druhá. Cyklisté, kteří nechtějí hazardovat se svým zdravím, by si měli pořídit na svá kola pohodlná a široká sedla, dodal Mečl.

"Když vidím tisíce cyklistů v Jizerských horách, jak nakládají se svým zdravím,
obchází mě strach," uvedl. Podle něj není pro zdraví nejlepší jezdit v dešti, uřícený pít
pivo a pak zpocený sedat na studenou zem, daleko vážnější hrozbou jsou ale sedla
kol.
"Cyklisté by si měli dát s výběrem sedla hodně záležet," míní primář.


Mečl vychází z výsledků studií britských lékařů, kteří zkoumali vliv tvaru sedla na
možnost poškození cév vedoucích do penisu, které se podílejí na erekci. "Souvislosti
tu jsou zcela zřejmé, cévy se otřesy kola hmoždí," upozornil. Cyklisty mohou
postihnout poruchy erekce nebo onemocnění prostaty.


Urologové varují při problémech s prostatou před samoléčbou. Zhruba třetině
pacientů přinese sice úlevu, ale bez kvalitního vyšetření vlastní příčinu onemocnění
neřeší. Nejlepší prevencí onemocnění prostaty je podle Mečla dostatečná konzumace
ryb a přiměřené pití červeného vína.
Muži z jižních zemí a přímořských zemí se tím
zřejmě řídí, protože urologickými neduhy zpravidla téměř netrpí.


V Česku je rakovina prostaty třetím nejčastějším zhoubným onemocněním u mužů.

Petra Laurinová - ČTK

Reklama
Reklama

Komentáře

hlad (Út, 11. 10. 2005 - 10:10)
No vtip je v tom ze siroke sedlo se cloveku nevejde mezi nohy,krome toho pokud sedi spravne,nesedi na te uzke predni casti ale na sedacich kostech na te zadni rozsirujici se casti sedla.Sedlo samozrejme musi byt tvrde,pokud je bohate polstrovane,sedaci kosti se do nej propadnou a predni cast sedla cloveku stlaci cevy do pindoura.
Petr (Út, 11. 10. 2005 - 10:10)
Teoreticky to vypada jako logicke,
jenze skutecne aktivni cyklisti sortovci s tim problem myslim nemaji, protoze ziji celkove v prumeru zdaraveji. A´t udelaji pruzkum mezi profesionaly, kteri sedi v sedle x hodin denne.
Jinak s destem, pivem, studenou zemi atd souhlasim.
ssoniks (Út, 11. 10. 2005 - 10:10)
široké a pohodlné sedlo má víc škody než užitku při rychlé jízdě si odřete kuži špatně se formují svaly protože nohy jsou dál od sebe vznikají křeče a nepříjemné bolesti na našem trhu existují sedla která tento problém řeší speciálně tvarovaná myslýcí na anatomické požadavky .
Pavel (Út, 11. 10. 2005 - 18:10)
Další pan doktor který neví o če mluví...:-)

široke sedlo nezajistí pohodlí....naopak uzke anatomicky tvarované sedlo(třeba s vyřezem v prostřední časti...)
pochybuju, že otlačení zadku způsobí problem s erekcí:-). problém je v nervech vedoucí k penisu. A proto kvalitní sedla v teto časti mají vyřez nebo gel který tlumí otřesy a i tlak vyvijene sezenim....
obludsman (Út, 11. 10. 2005 - 16:10)
Z příčinného hlediska potíží s prostatou včetně samoléčby a rakoviny je článek trochu mimo.
Rakovinová prevence ve formě ryb a vína bude nejspíše inspirována počátky křesťanství.
Porucha erekce cyklistům nevadí, jelikož většinou nesouloží, neboť by je to zdržovalo od jízdy na kole.
I já tvrdím, že nejlepší sedlo na kolo je sedlo od traktoru. To je pak pohodička...
Pavel (Út, 11. 10. 2005 - 18:10)
a problém jizdy na kole je ve špatném oblečení kalhoty které nedýchají...stoupá teplota...a to jak znamo te časti těla neděla dobře. ale pokud má člověk funkční hadry nebal bych se toho...

navíc existuje studie který prokazatelně ukázal problémy s erekci jen u dalkových řidiču kamionu...kteři...asi si pouštěj moc topeni a maj tesny kalhoty:-)
cyklo (Po, 1. 5. 2006 - 13:05)
A zase jeden co neví o čem mluví zcela souhlasím s reakcemi na stupidní článek lékaře který si ani zběžně neprostudoval dnešní anatomii sedel a v životě neseděl na moderním kole, široké sedlo je tak akorát na městská či zcela rekreační kola.Zkuste si doktore ujet 130 km na vámi doporučovaném sedle a upadne vám pr....jako po povolení šroubku v jisté pohádce reprodukované hercem O.Brouskem.Slyšel jste někdý o anatom.cyklovložce funkčním prádle-drezu?Šíříte bludy a to nechápeme středověk je to stejné středověk neskončil středověk trvá...
Tomikp (St, 5. 7. 2006 - 23:07)
Myslím že poruchu erekce má z kole jen mizivé procento lidí. Po tom, co jezdím na kole už 17 let, z toho 15 let závodně, si na poruchu funkce nemohu v žádném případě stěžovat a neslyšel jsem nikoho z kamarádů cyklistů, že by s tím měl problémy. Na otlačení si člověk zvykne, důležitá je hygiena a kvalitní oblečení, ani na sedle by se nemělo šetřit. A široké sedlo? ani za nic. Spíš bych řekl že mohou být častější problémy se zády, to i z důvodu možného prochladnutí ve větru.
Tomáš (Út, 9. 1. 2007 - 18:01)
Na kole jezdím cca 15 let, přibližně 7 tis.km ročně. S erekcí nemám sebemenší problém, spíš naopak. Někdy, většinou po ránu musím stát při malé potřebě v předsíni, neboť bych se na toaletu nevešel. Doporučení k používání širokého sedla, může dát pouze člověk, který na kole mnoho kilometrů opravdu nenajel.Pane doktore jaká rizika jsou pro ztrátu erekci větší? Sedavé zaměstnaní, upnuté oblečení nebo styl života?Prosím nepište nesmysly, které mohou potencionální zájemce o tak nádherný sport jakým cyklistika bezesporu je odradit.
Ota (Čt, 5. 7. 2007 - 00:07)
Že jsem tak zvědavý, někdo z vás zkoušel jezdit se širokým sedlem? To, že budeme mít odřenou kůži plyne z vašich zkušeností, nebo z vašich domněnek? Proč mít zbytečně otlačenou prdel, když můžu mít v zadní části široké sedlo a v přední úzké a ještě s anatomickým tvarováním? Bude pohodlné a bude splňovat všechny funkce + dole můžu mít ještě pružinky... Co myslíte?
LEO (Čt, 5. 7. 2007 - 08:07)
JE TO BLBOST.U NÁS JEZDÍ JEDEN NA RŮŽOVÝM KOLE BEZ SEDLA A TEN MÁ EREKCI STÁLE
ji56 (Ne, 22. 6. 2008 - 13:06)
No, já penis téměř necítím, netuším, co se děje. Včera jsem jel 400 km dlouhý závod, takže navzdory ostatním závodům na tomto článku něco bude. Cyklisté dejte si majzla, sport je jedna věc, ale radši nebudu cyklista než být impotent.
Návštěvník (Ne, 22. 6. 2008 - 14:06)
Ono je to jedno! Byt impotent nen
Slyšel jsem ... (Út, 3. 7. 2012 - 23:07)
No, já penis téměř...Dobrý den, slyšel jsem, že ciklisti často trpí s problémy zvětšené Prostaty. Na to bych měl řešení. Jinak s tím necitlivěním penisu jsem to zažil taky, asi tvrdé sedlo.

Asi před 1,5 měsícem se na mě obrátil pán E.T. od Kroměříže. Po telefonu mi popsal problém tak jsme se potkali. Objednal asi 2 lahvičky které jsou koncentrovaným extraktem oproti tomu co je naředěno v lékárně. Za 22 dnů mi volal, že má po problémech. Lékařka nebyla nadšena, že mu pomohlo něco jiného než Prostenal. Je z toho tak nadšen, že sám přivedl dalšího zákazníka. Pak chce řešit Osteoporózu když vidí, že tyto suplementy fungují. rady zdarma [email protected] pepa1
haha (St, 4. 7. 2012 - 00:07)
Dobrý den, slyšel jsem, že...další reklama !
Zdeněk (Út, 31. 7. 2012 - 22:07)
Myslím, že ti co tu brojí proti širokému sedlu na něm nikdy neseděli. Prostě se stydí, že by nebyli IN. Začínal jsem s tvrdým sedlem, do poloviny dubna a po každé delší pauze to bylo utrpení, až jsem při jedné vyjížďce (cca 130km) už nevydržel a koupil v nejbližší cykloprodejně nejměkčí sedlo, jaké měli a od té doby jezdím v pohodě. A ještě s odpruženou sedlovkou, protože zůstat viset 10km před cílem o hladu s krutou bolestí zad je trapné. S odpružením OK. A stejný problém je prostydnutí zmíněných partií
Martin (Ne, 17. 3. 2013 - 20:03)
Mně se osobně osvědčilo sedlo s úzkou dírou uprostřed. Na přechozím sedle bez díry jsem nemohl vydržet sedět delší dobu, musel jsem se různě naklánět.
Mirek (Pá, 7. 4. 2023 - 10:04)
Nikdy jsem si nemyslel, že mě tento problém někdy může potkat, ale stalo se. Jak to řešíte? Co vám na erekci pomáhá?
Karel (Út, 11. 4. 2023 - 15:04)
Hele ono si to asi nikdo nepřipouští. Když jsem začal mít problém s erekcí, tak mě to dost trápilo a mělo to hodně vliv i na psychiku. Jestli teda tento problém řešíte, tak já můžu doporučit prostě koupit kvalitní prášky na erekci a nemusíte se trápit.
Mirek (St, 12. 4. 2023 - 19:04)
Zkoušel jsem už nějaké prášky na erekci, ale teda zatím bez úspěchu. Vám se podařilo koupit prášky na erekci, které opravdu fungují?
Karel (So, 15. 4. 2023 - 19:04)
Pokud chcete ode mě radu, tak doporučím vyzkoušet ardorin. Já si ho objednávám pravidelně z obchodu supererekce .cz , a ten u mě teda funguje úplně bez problémů. Asi hodinu předem si prášek vezmu a zapiju ho dostatkem vody. Pak během chvíle můžete jít kvalitně na věc.
Reklama