Reklama

Nejúčinnější prevencí bolesti páteře je správná funkce pohybového ústrojí

Pokud se chcete udržet co nejdéle zdraví a pohybliví, investujte do pohybové aktivity a rehabilitace. Kvalitní pohyb nám přináší nejen radost, správnou funkčnost pohybového ústrojí, ale také ideální tělesnou váhu.

Vhodný pohyb 

„Každý by se měl naučit vnímat své vlastní tělo, jak jeho jednotlivé části, tak i jako celek. Důležité je vnímat a uvědomovat si každý možný pohyb v prostoru, aby výsledkem byl kvalitní a efektivní pohyb i postavení těla,“ říká MUDr. Michaela Tomanová, ředitelka a primářka Rehabilitačního ústavu Brandýs nad Orlicí. Terapeutická metoda INFINITY, pracuje s tělem s pomocí gravitace, využívá aktivaci horních a dolních končetin, pánve, hlavy, dýchání i vrozených, geneticky daných reflexů a programů centrální nervové soustavy. Učí pacienty ovládat a koordinovat své tělo. Metoda INFINITY pracuje mimo jiné s pohybem ležaté osmičky ve velkém množství variací. Tělem je tvar ležaté osmičky opisován v různých jeho rovinách a směrech.

Aktivní přístup

Důležitá je i spolupráce pacienta. Pojem rehabilitace je často v povědomí veřejnosti zúžen do představy masáží, elektroléčby, manipulace páteře a lázeňské péče, kdy je člověk pasivním příjemcem procedur. Bez spolupráce a interaktivního zapojení, to ale nejde. „Metoda INFINITY, pomocí které léčíme pacienty Rehabilitačního ústavu Brandýs nad Orlicí, vyžaduje nejen spolupráci pacienta, ale také pozitivní přístup. Po správném nácviku s terapeutem ji může provádět každý samostatně. Jedinečnost metody INFINITY lze spatřovat právě v tom, že ji můžete cvičit bez ohledu na místo, čas, pohlaví, věk a dokonce i zdravotní stav,“ vyjmenovává benefity Michaela Tomanová.

Reklama

Když se objeví bolest

„Jak to tak bývá, tak s pohybem jsou někdy spojeny nejen příjemné prožitky, ale často i bolesti. Bolest bychom měli brát jako určitý signál, kdy nám tělo dává najevo, že něco s naším zdravím není v pořádku, a že je nejvyšší čas to napravit,“ říká Michaela Tomanová. Nová unikátní metoda INFINITY umožňuje provádět cviky v tzv. mikropohybu či pouze v představě. Díky tomu, mohou rehabilitovat i lidé, kteří jsou nepohybliví, mají pohyb zakázaný, například po operaci, nebo jsou v pohybu nějak omezení kvůli svému onemocnění. Jakmile se hybnost zlepší, tak mohou přejít do cvičení v tzv. makropohybu. „INFINITY je však hodně o tzv. „plasticitě mozku“, kdy dochází k reorganizaci neuronů a jejich spojů, a tím se může celkově zlepšit postavení těla, končetin apod. Mozek řídí celé naše tělo, snažíme se tedy zlepšit funkci mozku a tím i pohybové soustavy a naopak. Tělo má někdy neskutečné autoterapeutické možnosti a my se je snažíme pomocí naší metody INFINITY využívat a také je předávat našim pacientům,“ doplňuje MUDr. Michaela Tomanová, autorka metody INFINITY a primářka Rehabilitačního ústavu Brandýs nad Orlicí.

Reklama

Komentáře

no jo (Po, 21. 1. 2013 - 09:01)
Spousta lidí se o své...Hlavně by měli nacpat prachy do nehorázně drahých doplňků, že? Přijít do Biga beauty, tak tam člověk nechá výplatu. Jdi do háje.
Dalibor (Po, 21. 1. 2013 - 10:01)
Hlavně by měli nacpat...Absolutně s tebou souhlasím.
BungyPump.cz (Čt, 24. 1. 2013 - 21:01)
Od doby kdy jsem tyto hole vyzkoušel už nechci jinak..
dvid (So, 20. 9. 2014 - 21:09)
blbost, jen tahání peněz.Kolagen je vazivový protein, jeho vstřebání zajišťuje hladina anabolických hormonů, s věkem ho ubývá a tak mizí spolu se svalovinou. Řešením je aktivní sport a nebo horší varianta rizikové syntetické steroidy.(předepisují se často i na osteoporozu)
biga-beauty (Po, 21. 1. 2013 - 07:01)
Spousta lidí se o své klouby nestará tak, jak by měla. A proto by měli kloubní výživu užívat nejen sportovci, ale i „běžní“ lidé. S výživou by měl každý začít už v mládí, protože ve stáří je už v mnoha případech pozdě. Kloubní výživa dá kloubům a chrupavkám přesně to, co potřebují – polysacharid, aby byly pružné a hlavně kolagen.
Reklama