Zelený čaj jako povolený dopink?

O téměř zázračných účincích zeleného čaje na lidský organismus si dnes už nikdo nedovolí pochybovat. Japonští vědci však nyní přišli se zjištěním, že výtažek z této rostliny může značně zvýšit takzvaný tréninkový efekt i u sportovců.

Tým z biologické výzkumné laboratoře v Tochigi vedený Takatoshi Murasem se o nesporném vlivu "dopinku zeleným čajem" přesvědčil při pokusech prováděných na myších. Vědci nechali hlodavce plavat ve speciálně zkonstruované nádobě proti proudu. Ze začátku byli touto činností unaveni v průměru po šestadvaceti minutách, po deseti týdnech tvrdého tréninku došlo mezi myšími týmy, které se lišily přijímáním nebo odpíráním extraktu, k viditelným změnám v podávaném výkonu. Členové takříkajíc dopované skupiny vydrželi plavat plných čtyřicet minut, abstinující maximálně třiatřicet minut.

Za hlavní příčinu badatelé označili vliv čajového extraktu na účinnější a rychlejší odbourávání tuku v játrech, čímž se uvolňuje více energie pro svalovou činnost. Pravděpodobně přitom dochází i ke změnám v běžném procesu látkové výměny a obecně také k rychlejšímu spalování tuků. Rýsuje se tím tedy i naděje pro lidi s nadměrnou hmotností, kteří s ní dosud marně bojují.

Zdroj: Plus

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Související produkty na 001shop.cz: 
Zařazení na fórum: 

Komentáře (12)

 • Obrázek uživatele V avrova
  V avrova (anonym)

  ktory druh je kvalitny -,-

  Dub 03, 2006
 • Obrázek uživatele David
  David (anonym)

  Dobré jsou například japonské čaje sencha a kokeicha. Na povzbuzení doporučuju také Maté green.

  Dub 03, 2006
 • Obrázek uživatele David
  David (anonym)

  Dobré jsou například japonské čaje sencha a kokeicha. Na povzbuzení doporučuju také Maté green.

  Dub 03, 2006
 • Obrázek uživatele Návštěvník
  Návštěvník (anonym)

  Dobry čaj je Pu-erh.Na chut si musíš ale zvyknout.Ostatní si přečti na netu.

  Dub 06, 2006
 • Obrázek uživatele Evulík
  Evulík (anonym)

  Já nechápu proč všechno zkouší na myškách takový roztomilí zvířátka to jsou a oni je nechají tak trápit..

  Srp 10, 2006
 • Obrázek uživatele Barbara
  Barbara (anonym)

  čaje užívám asi 3 roky jako doplněk stravy a mohu říci,že jsou fajn...pila jsem více kavy pro povzbuzení ted naopak zelený čaj,výsledek je lepší a podle mého to tak neznečištuje organismus jako kafe.

  Lis 11, 2007
 • Obrázek uživatele Vojtěch Semecký
  Vojtěch Semecký (anonym)

  Evulík: Trápit? Na pití zeleného čaje a plavání neshledávám nic špatného :-) Mimochodem v blízké době budu také dělat podobný experiment a hodlám k němu rovněž použít laboratorní myši. Ale pokud si s nima chcete vyměnit místo (abych to nezkoušel jenom na myších), rád udělám experimenty přímo na lidech.

  Led 18, 2008
 • Obrázek uživatele Japonské zelené čaje
  Japonské zelené čaje (anonym)

  Ahoj měl by někdo zájem o čaje z Japonska - jedná se o kvalitní čaj, dovezený přímo z japonska! Mecha: http://aukro.cz/kvalitni-japonsky-zeleny-caj-kuradashi-mecha-50g-i1503148466.html Gyokuroko: http://aukro.cz/kvalitni-japonsky-zeleny-caj-kuradashi-gyokuroko-i1498653336.html

  Bře 11, 2011
 • Obrázek uživatele Milada
  Milada (anonym)

  Zelené čaje jsou určitě pro tělo super, zvlaště ty co jsou kvalitní, ale možná bych doporučila i bílé, protože jsou zdrojem antioxidantů a jsou přirozeně bez kofeinu - bhodny pro lidi s vysokým tlakem, takže to můžete zkustit. Už jsem to tu někde psala, ale mám super zkušenost s čaji značky Clipper, které se dají výhodně objednat na http://www.fair-bio-caje.cz/

  Bře 12, 2011
 • Obrázek uživatele David
  David (anonym)

  Podle nových výzkumů jsou stejně prospěšné jako zelené i čaje černé.

  Bře 12, 2011
 • Obrázek uživatele !
  ! (anonym)

  Prospěšné je hlavně to, co nejde na odbyt.

  Bře 12, 2011
 • Obrázek uživatele LubosHa
  LubosHa (anonym)

  ktory druh je kvalitny -,-Sencha (http://www.oxalis.cz/sencha-satsuma-70g/d-71761/) je hodně dobrý japonský zelený čaj, jinak třeba pak čínská Dračí studna.

  Lis 02, 2013

Přidat komentář

Reklama

Reklama