Reklama

Proč je jízda na elektrokole mnohem zdravější než na klasickém jízdním kole?

Vítr ve vlasech, starosti za zády a dokonalý výhled všude kolem vás. Cyklistika v sobě zkrátka ukrývá nepřeberné množství bonusů a výhod, které by byl hřích nechat neobjevené a své tělo zanechat cyklistikou nepolíbené. Navíc, když si vyberete jízdu na elektrokole, které v sobě ukrývá i zdravotní benefity a radost z jízdy pro mnohem širší okruh nadšených i začínajících cyklistů.

Vyhoupněte se do sedla a poznejte přednosti, které vám svou hravou jízdou bez nepohodlí zamotá hlavu i srdce třeba právě celoodpružené elektrokolo. S ním si s lehkostí vyjedete i do nejdrsnější přírody a své zdraví vypilujete k dokonalosti.

Elektrokolo dobývá srdce cyklistů

Cyklistika je fenomén a její kouzlo jsme toužili okusit už jako malí caparti. Vzpomínáte na ten pocit, kdy jste poprvé nesměle usedli na sedlo, chopili se statečně řídítek a opřeli se s notnou dávkou odvahy do pedálů? A co teprve, když rodič pustil sedátko a vy jste jeli úplně sami! Jízda na kole se nezapomíná a tento nádherný pocit svobody můžete zažívat den co den i jako dospělí!

Cyklistika vás totiž osvobodí a v sedle elektrokola to platí dvojnásob. Výkonný motor s baterií vám pomohou překonat vzdálenosti, výšky i vaše vlastní limity – duševní i zdravotní. Na elektrokole musíte poctivě šlapat, stejně jako na běžném jízdním kole, elektrokolo vám však se zdoláváním náročného terénu i ubývajícími silami pomůže energií, kterou vám pošle do pedálů a vám se bude šlapat mnohem lehčeji.

Vše záleží samozřejmě na vámi zvolené intenzitě dopomoci – takže si můžete dát klidně pořádně do těla jako na běžném jízdním kole. Ale stejně tak se můžete nechat hýčkat a šlapat mnohem uvolněněji i do nejprudšího kopce. Náročný den ani zdravotní neduhy či handicap vás tak zkrátka od vaší lásky k cyklistice už neodstřihne!

Reklama

Proč dát přednost elektrokolu před klasikou?

Je super, že máme možnost výběru a je tak na každém z nás, čemu dáme přednost. Stejně však, jako není fér elektrokolo hanět a z elektrocyklistů dělat lenochy a podvodníky a z klasických nadšenců do jízdních kol odpírače pokroku, je správné představit přednosti, které vám elektrokolo nabídne před klasikou. A je jen na vás, co je vašemu srdci a fyzické kondici bližší. Co totiž nesporně elektrokolo s běžným jízdním kolem spojuje, to je především láska k cyklistice a zdravému pohybu na čerstvém vzduchu.

A proč tedy upřednostnit elektrokolo před klasickým jízdním kolem? Bezesporu vás dostane dál i výš, než byste na běžném jízdním kole čekali. A věřte, že je skutečně jedno, jestli jste rekreační jezdci, začátečníci či nabušení profíci. Ano, i ti si rádi zajezdí v sedle elektrokola a důvod je prostý. Elektrokolo dokonale posouvá vaše limity a zvyšuje vaši sebedůvěru. Zkušení cyklisté si díky němu mohou vyrazit na mnohem delší výlety, ale také do drsnějšího a náročnějšího terénu, na který by jim jinak vyšly síly až po náročném a dlouhém tréninku.

Začátečníci zase naopak vypilují s dopomocí elektrokola svou kondičku a vylepší svou fyzickou zdatnost. A to hlavně pozvolna, bez zbytečného zklamání, a sahání si až na dno svých sil. Jen si dejte ruku na srdce, kolikrát jste už vzdali zdokonalování své kondičky právě proto, že to nešlo podle vašich představ. A elektrokolo je právě v tomto ohledu naprosto dokonalé! Zátěž si totiž zvyšujete postupně vy sami s ohledem na aktuální zdravotní stav i kondici.

Není totiž důležité to, jak rychle ke svému cíli dojdete, ale že ho dosáhnete! A to díky elektrokolu hravě i s partou přátel – elektrokolo totiž maže výkonnostní rozdíly a na cyklotoulky se tak můžete vydat i s přáteli, kteří mají namakaná těla a vyšperkovanou kondici. A to doslova v každém věku!

Zdravotní benefity jízdy na elektrokole

Na elektrokole můžete začít doslova od píky. Netrénovaní, bez kondice i s nadváhou. Elektrokolo je tu totiž pro všechny bez rozdílu věku, pohlaví či objemu svalů. Spolu s ním bez dřiny a potu vylepšíte své vlastní já po fyzické i duševní stránce, a to hned v mnoha ohledech.
Elektrokolo:

–        zlepšuje fyzickou kondici
–        posiluje kardiovaskulární systém
–        pomáhá udržovat zdravou váhu
–        stabilizuje hladinu cukru v krvi
–        udržuje imunitní systém v kondici
–        snižuje vysoký krevní tlak
–        zpevňuje svalstvo
–        snižuje hladinu stresu
–        zlepšuje náladu
–        udržuje v kondici i dříve narozené
–        je ideálním a doporučovaných rehabilitačním prostředkem při nemocech pohybového aparátu a po úrazech

Tak co říkáte? Vyrazíte?

 

Komerční sdělení

 

 

 

 

Reklama

Komentáře

Reklama