Reklama

Příspěvek na helmu pro dítě

V preventivním programu Chráníme děti před úrazy přispívá Všeobecná zdravotní pojišťovna (VZP) na sportovní přilby a chrániče. Rodiče mohou získat pro dítě až 500 korun na nákup cyklistické, bruslařské, lyžařské, snowboardové, hokejové či vodácké přilby a na loketní a další chrániče. Příspěvek je nově i na pomůcky zakoupené prostřednictvím internetu. ČTK to sdělil mluvčí VZP Jiří Rod.

"Dokladem při nákupu v internetovém obchodě je faktura či jiné potvrzení, které obdrží zákazník se zbožím," uvedl. O příspěvek se žádá na formuláři, který je v pobočkách VZP, dá se také stáhnout z internetu. K žádosti se dává ofocený doklad o platbě. V pobočce se rodič prokáže průkazem pojištěnce. "Na příspěvek má nárok jen pojištěnec, který nedluží na pojistném a VZP na něm nevymáhá ani penále," uvedl mluvčí. Za děti platí stát, dlužit tedy nesmějí rodiče.


Příspěvek je pro děti do 15 le
t, tedy až do dne předcházejícího šestnáctým narozeninám. S ohledem na velikost hlavy dospívajících uzná VZP i nákup helmy pro dospělé. Rodič musí čestným prohlášením stvrdit, že helma je pro dítě.

VZP neposkytne příspěvek na zboží z obchodu s partiovým nebo použitým zbožím. Ani při nákupu přes internet nesmí jít o zboží "z druhé ruky". Podmínkou je kvalita zboží, aby dítě skutečně bylo chráněno.


Úrazy jsou nejčastější příčinou úmrtí dětí.
V roce 2006 na jejich následky zemřelo 252 dětí, před deseti lety 421. K jejich poklesu přispěl i neziskový projekt Dětství bez úrazů, který VZP finančně podporuje. Dosud do něj vložila z fondu prevence 70 milionů korun.

Reklama

Zdroj: ĆTK

Reklama

Komentáře

Řeháčková Simona (Pá, 12. 12. 2008 - 13:12)
Je velmi dobře,že tak pomáhá VZP dětem.
Reklama