Reklama

Čím a proč je jízda na koloběžce tak unikátní a přínosná?

Jen málokterá sportovní aktivita dokáže zpevnit zádové svalstvo tak dobře, jako právě jízda na koloběžce. Odstraňuje bolesti zad a nenáročným způsobem tvaruje zadeček, bříško, stehna a lýtka. Jízda na koloběžce je také úspěšnou prevencí proti celulitidě.

Snadný pohyb pro všechny

Jízda na koloběžce je svým způsobem unikátní pohybovou aktivitou. Aktivuje se při ní totiž většina svalových partií. Odstraňuje bolesti zad, zásadním způsobem pozitivně ovlivňuje kondici kloubů dolních končetin a nenáročným způsobem tvaruje zadeček, bříško, stehna a lýtka. Jízda na koloběžce je skvělou prevencí proti celulitidě. Proto si koloběžky oblíbily nejen muži, ale také ženy. A koho by napadlo, že se při boji s celulitidou může člověk tak dobře bavit?

„Ve spojení se zdravým životním stylem a vyváženou stravou je jízda na koloběžce naprosto ideálním řešením pro milovníky aktivního způsobu života“, uvádí Marek Kostka, ředitel firmy KOSTKA kolobka z Hanušovic.

A jak  zdravotní aspekty hodnotí lékaři?

Shodují se na tom, že jízda na koloběžce je vhodným kompenzačním cvičením, které pomáhá odstraňovat bolesti a ztuhlost zádového svalstva. Dochází při ní k celkové stabilizaci kyčlí a trupu, která hraje zásadní roli v prevenci v potížích s páteří. Jen málokterá sportovní aktivita dokáže zpevnit zádové svalstvo tak, jako právě jízda na koloběžce. Koloběžka je navíc výtečným pomocníkem v boji proti bolestem zad. „Jízda na koloběžce je velmi vhodná na posílení a tvarování svalů dolních končetin, zpevnění hýžďových, bočních zádových a břišních svalů. A to nenahraditelně pomáhá lidem trpícím bolestmi zad“, uvádí specialista na léčebnou a sportovní rehabilitaci MUDr. Kamil Ramík.  Odborný lékař na sportovní ortopedii a chirurgii Dr. Karl-Heinz Kristen ze Sportklinik ve Vídni uvádí, že po ortopedické stránce splňuje koloběžka nejlepší dynamickou formu tréninku, která zvyšuje celkovou stabilizaci a koordinaci končetin.

Obecnou výhodou jízdy na koloběžce je, že si ji můžeme vychutnat prakticky všude - na cyklostezkách, na chodnících, na silnici, v lese... Všude tady se dá vcelku snadno hubnout, dělat něco pro své zdraví a ještě se přitom pohodlně svézt.

Reklama

A proč nevyrazit na koloběžce třeba do práce?

Reklama

Komentáře

Renata (Po, 27. 9. 2021 - 23:09)
Mám doma koloběžku už několik let a je to super na ježdění na výlet. Třeba ale do práce bych na tom nikdy nejela, protože se u toho člověk dost zapotí. Dívala jsem se po elektro koloběžkách, jakou s tím máte zkušenost?
Radek (Čt, 30. 9. 2021 - 03:09)
Hodně mě v tomto nakopla korona, kdy jsem nechtěl jezdit v MHD. Proto jsem si koupil elektrokoloběžku. Koupil jsem kvalitní odpruženou koloběžku, která má široká kola a dá se s ní jezdit i v horším terénu nebo na kočičích hlavách ve městě. Koloběžka bez problému udělá dojezd až 80 km
Renata (Pá, 1. 10. 2021 - 13:10)
Dojezd 80 km? To by byla pecka, která koloběžka to dokáže udělat?
Radek (Po, 4. 10. 2021 - 02:10)
Ano, dojede 80 km, a to tam mají model, který dá i 150 km dojezd naunicooltech.cz ten odpich je šílenej t koloběžky. Doporučuji si rezervovat u nich v Boskovicích testovcí jízdu a uvidíte.
Hela (Čt, 14. 4. 2022 - 06:04)
Oni ale píšou o normální koloběžce, ne elektro.... Na té asi ty svaly moc neposílíte!
Reklama