DL-fenylalanin proti chronické bolesti a depresi
Studie ze 70. a 80. let ukázaly, že DLPA chrání endorfiny, přirozené látky podobné morfinu, které se vytvářejí v těle a potlačují i některé formy bolesti a deprese. Při ochraně endorfinů před blokujícími látkami pomáhá DLPA potlačit některé formy chronické bolesti zad, u artróz, artritíd, migrén, premenstruálního syndromu, pomáhá při některých typech deprese a snad také posiluje imunitní systém.
DLPA také zvyšuje hladinu neurotransmiteru, hormonu zvaného noradrenalin, což je přirozená látka, jejíž produkce se snižuje s přibývajícím věkem. Nižší hladiny noradrenalinu zvyšují naši přecitlivělost k únavě, depresi, bolesti a k jiným obtížím s spojeným se stárnutím. Při zvyšování produkce noradrenalinu pomáhá DLPA zpomalit postup našeho biologického stárnutí i když kalendářní věk postupuje vpřed.
Fenylalanin se přirozeně vyskytuje v sýrech, kvasnicích, semenech, ořeších, mandlích, sóje, mase, rybách, mléce a vejcích. Lze jej také koupit ve formě potravinových doplňků.
DL-fenylalanin je narozdíl od ostatních analgetik prostředkem proti chronickým bolestem bez negativních vedlejších účinků, není toxický, návykový a je možno ho kombinovat s libovolným předepsaným lékem (mimo L-dopy) či terapií.
Poznámka: Nedoporučuje se brát DLPA během těhotenství a kojení. Těhotná a kojící žena by neměla vystavoval plod nebo novorozence ničemu kromě své normální diety. Lidé s vysokým tlakem by měli být opatrní, protože tato aminokyselina jej ve vysokých dávkách zvyšuje.
Lidé s ledvinovou či jaterní poruchou by neměli užívat jakékoliv aminokyseliny v čisté formě bez souhlasu lékaře. Fenylalanin by se též neměl užívat současně při podávání L-dopy (prekurzor dopaminu, jelikož obě látky jsou vůči sobě kompetitivní), při cukrovce a rakovině kůže. Nikdo, kdo trpí vrozenou fenylketonurii nebo kdo drží dietu bez fenylalaninu by neměl brát DLPA. Nedoporučuji, aby děti do 14 let užívaly DLPA.
Denní dávka DL-fenylalaninu je 1000-2000 mg. Doporučuje se užívat čtvrt hodiny před každým hlavním jídlem. Chronická bolest po několika prvních dnech užívání obvykle ustupuje, někdy je však nutno na efekt čekat 3-4 týdny. Jestliže se po prvních třech týdnech bolest neutiší, je vhodné dávku zdvojnásobit. Pokud ani poté nedojde k příznivému obratu, je třeba užívání přípravku zanechat. Literatura uvádí, že v 5-15 procentech případů je DL-fenylalanin jako prostředek na utišení bolesti neúčinný.
Autor: mk
Další informace a možnost zakoupení zde.
Komentáře
Poznámka: Polarizace se nepíše "polaryzace".
Taktiez zle posobi na creva.
Ale ucinok na agilitu a dobru naladu je fakt perfektny .. lepsie ako tryptofan
Přiznání bývalého ředitele velké farmaceutické společnosti
John Virapen - Nežádoucí účinek: SMRT "Podplatil jsem jednoho švédského profesora, abych urychlil registraci léku Prozac ve Švédsku," říká John Virapen. Tato kniha vypráví pravdivý příběh o korupci, podplácení a podvodech. Napsal ji bývalý ředitel farmaceutického koncernu Eli Lilly & Company Dr. John Virapen, který zná interní praktiky a postupy používané ve farmaceutických gigantech. Za 35 let svého mezinárodního působení odpovídal za marketing několika léčiv. Všechna měla nežádoucí účinky. John Virapen šel s pravdou ven a předkládá vám knihu plnou malých tajemství, o kterých jste se vlastně nikdy neměli dozvědět.
http://gnosis9.net/obchod/?john-virapen,257
- Odpovědět
Pošli odkaz