Reklama

Bušení srdce

Srdce uhodí přibližně 36milionkrát za rok, a právě proto je pro člověka tak zneklidňující, když se jeho srdeční rytmus náhle poruší, Naštěstí existují způsoby, jak bušení srdce rychle zabránit. Jistě je ale lepší takovému stavu předcházet, a to na prvním místě technikami na snížení stresu, nasazením léků, které vám předepíše lékař a obohacením jídelníčku o určitá jídla a srdci prospěšné potravinové doplňky.

V čem je problém
Díky neustálým elektrickým impulzům bije srdce tak pravidelně, že si toho dokonce ani nevšimnete. Někdy však má tento systém určitou poruchu, například když srdce bije příliš rychle nebo "vynechá", takže pocítíte chvění nebo bušení srdce v hrudi. Někdy může bušení srdce ohlašovat závažné srdeční problémy, ale většinou je vyvolané únavou, starostmi, onemocněním nebo stresem. Ačkoli vás může polekat, většinou nevyžaduje žádnou léčbu.

Odstraňte nervozitu

  • Hned jak zaznamenáte nepravidelný tlukot srdce, posaďte se a podepřete si nohy. Dýchejte pomalu a zhluboka, při každém nádechu vdechujte do břicha. Pokud se soustředíte na klidné, rovnoměrné dýchání, váš tep se pravděpodobně ihned vrátí do normálu.
  • Pokud bušení pokračuje, použijte Valsalvův manévr. Zacpěte si nos, zavřete ústa a snažte se vydechnout. To však nemůžete, protože máte ucpaný nos i ústa, takže vyvinete tlak podobně jako při vyměšování. Výsledné krátké zvýšení nitrohrudního tlaku by mělo pomoci vrátit srdce do správného rytmu. Tato technika je pojmenována po italském anatomovi z přelomu 17. a 18. století, Antoniu Mariovi Valsalvovi.
  • Silně zakašlete. Zakašláním zvýšíte tlak v hrudníku podobně jako při Valsalvově manévru. Někdy to stačí, aby se srdce vrátilo k pravidelnému rytmu. Podobný účinek má, když nafouknete balónek nebo nějaký sáček. Profesionální zpěváci doporučují tuto metodu k uklidnění rychle bušícího srdce a rozechvělých nervů při trémě.

Uklidnění přináší i studená voda

Reklama
  • Spolkněte pár doušků studené vody. Vědecky není tento mechanismus zdůvodněný, ale některým lidem to okamžitě pomůže. Podle jedné teorie doušek vody vyvolá tlak jícnu na srdce a tohle "pošťouchnutí" ho vrátí do rytmu.
  • Můžete si také postříkat obličej ledovou vodou. Také tento malý šok může dostatečně splnit svůj účel.

  • Jezte a pijte s mírou

  • Jezte hodně ryb. Tučné ryby jako losos, makrela a sardinky mají obzvlášť vysoký obsah nenasycených mastných kyselin, které velmi prospívají srdci.
  • Vyhýbejte se příliš velkým porcím. Když tělo nutíte trávit velký objem potravy, odvádí se krev od srdce do trávicí soustavy. To může vést k bušení srdce.
  • Omezte alkohol, kávu a kouření. U některých lidí spouští bušení srdce pití nápojů s obsahem kofeinu: kávy, čaje a kolových nápojů. K běžným příčinám patří také příliš mnoho alkoholu a kouření (ale také substituční nikotinová léčba), na vině může být dokonce i čokoláda.
  • Mnozí lide tvrdí, ze bušení srdce lze předejít omezením sladkých jídel. Jakékoli jídlo, které vyvolá náhlou změnu hladiny cukru v krvi, může přispět k bušení srdce. Pokud jste závislí na sladkostech a trpíte bušením srdce, zkuste cukr omezit. Možná zjistíte, že se bušení zmírnilo nebo zcela zmizelo.

  • Vyhýbejte se stresu a dopřejte si více spánku

  • Bušení srdce mívá obvykle na svědomí stres. Může to být signál, jímž vám tělo dává najevo, že napětí už překročilo únosnou míru. Nadměrný stres můžete snížit pomocí meditace. Snažte se vyhradit si denně třicet minut na to, abyste se uvolnili, a po tuto dobu nechtě volně plynout myšlenky.
  • Zklidněte mysl pomocí aromaterapie. Nakapejte několik kapek uvolňujícího levandulového oleje na kapesník a vdechujte jeho líbeznou vůni. Můžete si také rozetřít pár kapek oleje s vůní hořkého pomeranče (takzvaný Seville) na hrudník nebo ho trošku přidat do koupele.
  • Spěte denně nejméně sedm hodin. Také únava může vyvolat nepravidelné bušení srdce.

  • Zahřejte se pohybem

  • Třikrát nebo čtyřikrát týdně se po dobu třiceti minut věnujte aerobnímu cvičení. Vynikající je chůze, běh a tenis. Dejte si ale pozor, abyste se příliš nesoustředili na překonání předešlého času nebo porážku soupeře, tím byste se jen zbytečně víc stresovali. Cvičte v takovém tempu, které vám umožní pohodlně si povídat.
  • Před každým tréninkem se deset minut zahřívejte a nezapomínejte na deset minut uvolňovacích cviků na konci. Co prospívá správnému srdečnímu rytmu
  • Mnoho lidí s nepravidelným srdečním rytmem má nízkou hladinu hořčíku. Snažte se tedy jíst víc potravin bohatých na hořčík, jako jsou celozrnné výrobky, ořechy a luštěniny, tmavá listová zelenina a škeble. Pokud chcete vyzkoušet potravinové doplňky, užívejte 300 mg hořčíku denně. (Pozor! Neužívejte hořčík, pokud máte nemocné ledviny.)
  • Užívejte koenzym Q10. Tato přírodní látka, dostupná v lékové formě, pomáhá udržet pravidelnou činnost srdce. Užívejte 50 mg dvakrát denně při jídle. Může však trvat několik měsíců, než zaznamenáte zlepšení.
  • Pokud nejíte moc ryb, užívejte denně 2-3 g rybího tuku bohatého na prospěšné nenasycené mastné kyseliny.
  • Aminokyselina taurin pomáhá upravit nepravidelné elektrické impulzy v srdci. Užívejte 2 g denně. Taurin seženete i vázný s hořčíkem. 

  • Zkontrolujte si své léky

  • Mnoho léků (na předpis i volně prodejných) může vyvolat bušení srdce, proto si pročtěte informace na přibaleném letáku. Možná tam najdete formulaci: Neužívejte při srdečních onemocněních a vysokém krevním tlaku." Může tam být i přímo varování týkající se vlivu léku na srdeční pulz. Buďte obzvlášť pozorní u volně prodejných léků na nachlazení a alergie, které mohou obsahovat látky na snížení překrvení sliznic. Jejich složkou bývá často pseudoefedrin.
  • Některé léky na rozšíření průdušek pro astmatiky, například terbutalin (Bricanyl), mohou zvyšovat riziko bušení srdce, stejně jako antihistaminika jako loratadin (Claritin). Pokud je užíváte, požádejte lékaře, aby vám místo nich předepsal něco jiného. Vyhněte se přípravkům na hubnutí obsahujícím chvojník dvouklasý (Ephedra distachya). Přípravky s obsahem chvojníku se používají na podporu úbytku hmotnosti a dodání energie. Mohou však výrazně zvýšit riziko nepravidelností v srdečním rytmu nebo bušení srdce, někdy dokonce s nebezpečnými následky. U nás nejsou k dostání.

  • Potřebuji lékaře?
    Pokud nemáte v anamnéze srdeční choroby, bušení srdce nezaznamenáte častěji než jednou týdně, tato frekvence se nezvyšuje a bušení neprovázejí závratě, není obecně důvod vyhledat hned lékaře. Promluvte si s ním ale, jestliže vás bušení srdce trápí častěji a máte jiné známky zvýšené aktivity štítné žlázy jako úbytek hmotnosti, vyčerpání nebo nespavost. Jestliže došlo ke ztrátě vědomí nebo cítíte tlak či bolest na hrudi doprovázené nevolností a pocením, vytočte ihned číslo záchranky 155. Může jít o srdeční záchvat.

    Zdroj: 1000 rad domácího lékaře, nakladatelství Výběr

     

    Reklama

    Komentáře

    Martina (St, 27. 8. 2008 - 12:08)
    Bušení srdce je stav, který dokáže pořádně vystrašít. Několik let jsem se trápila tím, že mě v noci probouzelo bušení srdce. Bylo to způsobeno lékem EUTHYROX což je náhrada chybějícího množství hormonu štítné žlázy.
    Po dohodě s lékařem jsem zkusila léky na čas vysadit a je po bušení. co bude ale dál to nevím. Jestli existuje jiný lék na podporu funkce ŠŽ to fakt netuším.
    Marie (St, 27. 8. 2008 - 15:08)
    Martino, mohu Ti zodpovědně říci, že na trhu je více druhů léků, které jsou náhradou za hormon šž. Mám s tím také svoje zkušenosti, i já jsem si prošla podobnými problémy. Tak Ti radím - ptej se Tvého lékaře zcela otevřeně. Neboj se ho a diskutuj s ním o svých problémech a pocitech při užívání daných léků. Také je důležité aby jsi u sebe vždy měla lístek, kde si napíšeš všechny léky a jejich dávkování, které užíváš. Různé léky totiž mohou mít mezi sebou různé nepředvídatelné interakce! Vždy si dobře přečti příbalovou informaci u každého užívaného léku a tento leták si vždy dobře uschovej, někdy se Ti může hodit i později! A ve Tvém zájmu Ti radím, vždy se snaž brát léků co nejméně druhů a v co nejmenším množství - pamatuj si: "Je to pro Tvé dobro a všeho moc škodí!" Držím Ti pěsti: M
    Věra (St, 27. 8. 2008 - 18:08)
    Mnoho let jsem se trápila s nepravidelným tlukotem srdce. Velice často vynechávalo /packalo/ hlavně po nějakém spotovním výkonu a někdy hlavně večer když jsem si lehla do postele tlouklo jako o závod. Hlavně když jsem si lehla na levý bok. Chodila jsem po doktorecha nic mi nezjistili. Nakonec jsem na to jak si pomoci přišla sama. Zjistila jsem totiž, že srdce mně zlobí, když mám v těle přebytek draslíku. Jsem zvláštní člověk, poměrně málo piju, ale za to si dopřávám hodně ovoce a to má poměrně hodně draslíku. Také po sportovním výkonu jsem hodně vody vypotila a hladina draslíku se zvedla a začaly potíže. Teď celou věc řeším tak, že jakmile srdce začne blbnou, vezmu si vodu a pořádně se napiju a za čtvrt hodinky mám pokoj.
    jiřina (Čt, 28. 8. 2008 - 08:08)
    Jsem těžký migrenik 32 let,mám normálně nízký tlak ,ale po určitých lécích ,čípkách,to mi to srdce pěkně začne vyvádět,někdy mám pocit že ho vůbec nemám, jindy že mi z těla vyletí.Bohužel bez léků se neobejdu a zas takový výber není.
    Thyress (So, 13. 9. 2008 - 22:09)
    Hmmm... sakra abych volala .....
    Nortrom (Čt, 25. 9. 2008 - 15:09)
    Me busi po huleni neda se to vydrzet omg :D
    ivan (Pá, 26. 9. 2008 - 17:09)
    tak mě zase před hezkou holkou,ale šíleně...-
    Nikolka (So, 4. 4. 2009 - 20:04)
    Já mám také problémi se srdcem !!! A to často někdy jednou týdně někdy za 2týdny ale je to neskutečný bojím se jít k lékaři ale budu muset vždy se mi rozbuší z ničeho nic chvíli přestane ale pak znovu bojím se poradíte mi ... Někdy se mi i uděla celkove nevolno a cítím zimu. Co by to mohlo být ??? Je to něco závažného ? Nekouřím nepiju a když jo tak opravdu málo ani moc nepiju kávu. Ale zato mi je celkem jedno co sním :-) Opravdu mě to trápi než zajdu k lékaři chtěla bych vědet co to tak muze být Děkuji (tato příhoda mne trapí zhruba 3 roky) Kdyžtak mi pisnete na mail SEXINIKISEK"seznam.cz Děkuji mooooc nikola
    ALDA._ (Út, 29. 9. 2009 - 13:09)
    Zdravim, už se mi 3x během 2 let stalo, že se mi strašně rychle rozbušilo srdce asi na 2minuty. Když se mi to stalo poprvé, tak sem měl i problém se zrakem. Viděl sem strašně jasně, světle. To jsem se zrovna rozběhával před zápasem (fotbal). Ani jsem nebyl nějak uřícenej, unavenej, zkrátka v pohodě. Podruhé se mi to stalo asi před půl rokem, na začátku zápasu. Nedal sem to na sobě znát, jen sem chvilku jen šel, neběhal. Po chvíli to odeznělo a já v pohodě dohrál celý zápas. Říkal sem si, že oba tyto případy byly ze stresu, třeba...Ale teď v sobotu jsem si čutal na zahradě s dětmi, udělal sem trochu rychlejší pohyb (jen sem se rychleji otočil) a zase. Zběsilé bušení. To už ale těžko bylo ze stresu. Docela mě to vyděsilo. Myslíte, že to může být něco vážného. Děkuji. PS: je mi 28let, 80kg, 176cm a připadám si naprosto zdravý. Nekouřim, občas spolknu pár piv. Žádné drogy (marihuana atd.) Fotbal hraji od 7let.
    Hanka (Út, 29. 9. 2009 - 13:09)
    Já mám také problémi se...Nikolko, to by mohlo souviset s chudokrevností - bušení srdce, pocit zimy. Nech si vyšetřit krevní obraz.
    Marcela (Út, 29. 9. 2009 - 13:09)
    Těch příčin může být více. Ani lékař neurčí diagnozu bez rozboru krve,ten napoví mnoho.Faktem je ,že mnoho mladých lidí(sportovců)zemře na hřišti. Je opravdu velice důležité,máte-li tyto problémy-nechte se vyšetřit. Nehazardujte se svým zdravím.U těch sportovců a nejen u nich,psychicky nebo fyzicky náročná práce,stress, nedostatečná buněčná výživa. Přírodní doplňky stravy(Nutrilite). Berte to vážně.Tělo se vyčerpává a potom dochází ke kolapsu. organizmu.
    Marcela (Út, 29. 9. 2009 - 13:09)
    Těch příčin může být více. Ani lékař neurčí diagnozu bez rozboru krve,ten napoví mnoho.Faktem je ,že mnoho mladých lidí(sportovců)zemře na hřišti. Je opravdu velice důležité,máte-li tyto problémy-nechte se vyšetřit. Nehazardujte se svým zdravím.U těch sportovců a nejen u nich,psychicky nebo fyzicky náročná práce,stress, nedostatečná buněčná výživa. Přírodní doplňky stravy(Nutrilite). Berte to vážně.Tělo se vyčerpává a potom dochází ke kolapsu. organizmu.
    veronika (Čt, 15. 10. 2009 - 16:10)
    mam27 rokov 158vyska 68kg 2 male deti busenie mam vyse5rokov vzdy vecer niekedy to mam 1tyzdene aniekedy raz za mesiac ale neznesitelne ja najprv citim nieco zvlestne pri srdci napinanie nikedy teplo az palenie potom busenie ruky sa mi strasne trasu a potom to prejde z dychanim som problem nemala u doktora som i nicoho nevsimala bola som kludna a teraz somneraz bola a nikdy mi nic nenasli tabletky mi nedali ale potom preco tie problemi som ten typ ktory sa dost vylaka a este je to horsie nemozem cestovat mam strach ze ma topopadne ani sama doma neviem byt co to je poradte mi prosim ja som kludna ale ked nieco zvlestne citim pri srdci vtedy sa velmi bijim a panikarim predtym som s
    veronika (Čt, 15. 10. 2009 - 16:10)
    nic take nemala nepijem sem tam si zafajcim necvicim vietemam 2 male deti ktore potrebuju pozornost 24h dene moj manzel robi cely den prichadza az vecer som sama vyrastala som v domove oni su vsetko co mam preto sa tak bojim skuste mi poradit velmi pekne dakujem
    tara (Čt, 26. 11. 2009 - 15:11)
    Občas se mi stane, když třeba sedím-jsem v klidu, tak mi párkrát cca 4x za sebou velmi silně zabuší srdce, že to cítím až na krčních tepnách. Pak je zas klid. Nemáte někdo něco podobného, nevíte o co by mohlo jít?
    RRR (Čt, 26. 11. 2009 - 15:11)
    to veronika:
    Trošku mi ty tvé problémy připomínají agorafobii či něco podobného. Zkus si o tom něco přečíst jestli se v tom náhodou nepoznáš.
    Ada (Pá, 27. 11. 2009 - 13:11)
    Verco!Skus zajst k psychologicke,alebo k psychiatricke.Pomôzu ti urcite!Mala som rovnake problemy a môzem ti skoro z istotou povedat,ze je to nadtrbena psychika.Uz rok beriem Antidepresiva a je to fajn.Netrap sa a vyhladaj pomoc.Drzi´m ti prsteky!PA
    Mejf (Út, 12. 1. 2010 - 20:01)
    Občas se mi stane, když třeba...Dobrý den.Toto se mi stává občas také.Když jsem v klidové poloze tak mi srdce rychle za sebou zabuší a je klid.Tlak a poslech srdce mám v pořádku.A mám přítele kterému se to občas taky stává myslím si že to má hodně lidí,ale ze to není nic vážného.
    Mejf (Út, 12. 1. 2010 - 20:01)
    Dobrý den.Toto se mi stává...to bylo pro Taru
    ada (Čt, 25. 2. 2010 - 08:02)
    Citaj prispevok Ada!
    Standa (Čt, 11. 3. 2010 - 15:03)
    Už několik let se mi stává, že se mi rozbuší srdce zhruba na 170 tepů, ale změřit je na zápěstí je téměř nemožné. Trvá to různě dlouho od několika minut po hodinu. Když se mi to stalo poprvé, nechal jsem se odvést rychlou a následně vyšetřit u kardiologa a vše je prý v pořádku. Nasadil mi lék s betablokátorem a ten mi nedělal dobře, tak jsem ho po dohodě s lékařem vysadil, užíval jsem ho dva roky. Nevím jestli je to možné, ale podle mého pozorování to vypadá, že se mi to stane nejčastěji když mám nějaké drobné trávící problémy, většinou jsem nafouknutej. Stane se to vždy po nějakém pohybu nebo zmáčknutí břicha. Nestává se mi to v klidu ani při zátěži a není mi u toho špatně. Standa
    Dáša (Pá, 2. 4. 2010 - 12:04)
    Už několik let se mi...Ahoj, mívám podobné problémy už asi rok. Určité poruchy rytmu má každý člověk. Někdo je na to citlivější a více to vnímá. To co popisuješ by mohla být supraventrikulární záchvatovitá tachykardie. Měla jsem to také a jednou si zavolala i rychlou, kde se to zachytilo. Bývá to i u zdravých lidí. Odstranili mi to loni v prosinci v pražském Ikemu, jedním zákrokem, který se dnes už běžně provádí. Druhý den se jde domů. Doporučuji ti, dojít si k nějakému kardiologovi, a by tě vyšetřil. Rozbor krve, sono srdce atd. Oni ty poruchy rytmu, nemusí znament nic, ale také můžou být příčinou nějakýho onemocnění. Může být něco na srdci, šťítná žláza, nebo nedostatek nějakého prvku. Taky je dobrý, když ti dají na nějakej den holter. Tak se jedině zachytí ty poruchy, co tě trápí. Při jednorázovym vyšetření to zrovna mít nemusíš.
    Martin Jonáš (Po, 19. 4. 2010 - 23:04)
    Ahoj, me zase trapi asi 1-2x denne silne "zabouchnuti" v hrudi. Trva to asi 2 roky. Nekdy je par dni klid. Pred rokem bylo obdobi, kdy se to stalo i 50x denne. Je to neprijemny pocit, ze se srdce zastavi apod. Radeji spim na brichu, na boku je to castejsi. Nemam strach, ale vyleka to :-) Na vysetreni jsem zatim nebyl. Je mi 30 let.
    Martin (St, 28. 4. 2010 - 19:04)
    Ahoj, asi je to prkotina, ale mívám bosesti na hrudi, které se tak jednou do měsíce objeví a pár dní mě trapí a pak zase na nějakou dobu odezní. V těchto dnech silněji vnímám tlukot srdce, hlavně po zátěži. U doktora mi bylo řečeno, že je to špatnými zády. Chci se zeptat, jestli na to mají velký vliv i jiné faktory, jako například častý pobyt v zakouřenám prostředí nebo nepravidelné a malé množství jídla nebo senná rýma? A jestli nemůže jít i o něco jiného? Je mi 20. Děkuju
    ADA (Čt, 29. 4. 2010 - 08:04)
    Martin,pozri si diskusiu-extrasystoly.Tam to ludia rozpisuju.
    tohle je zbytečný (Pá, 9. 7. 2010 - 13:07)
    nejvíc vám pomůže, když si zatlačíte na oči, spustí se reflex (okulokardiální), který přirozeně zpomalí tep.. mně to pomohlo vždycky... nafukování balónků je blbost
    Radka (Út, 10. 8. 2010 - 17:08)
    nic take nemala nepijem sem...Myslím, teda dle příznaků se jedná o neurogenní tetánii, užívaj volně prodejný lék MAGNE B6, a dopřej si čaj z meduňky. Chybí ti v těle hořčík a meduńka celkově zklidňuje! Pomáhá to. taky to mám, je to ok, jen je třeba nepít kávu a jiné kolové nápoje. Kofein to jen zhoršuje.
    jozeff (Pá, 14. 1. 2011 - 20:01)
    nejvíc vám pomůže, když...RE - tohle je zbytečný
    dakujem za radu,neuveritelne si my pomohol.občas tak raz za dva týždne sa my večer rozbuší srdce,ale fakt že strašne silno,dosť som sa bál čo to je,ale robily my všetky možné testy a som úplne zdravý.toto je ta najlepšia rada akú som kedy dostal.dík
    Pavel (St, 23. 2. 2011 - 19:02)
    Ahoj, asi je to prkotina, ale...Ahoj, jsem sportovec a nikdy jsem neměl problém. Mírná bolest na hrudi a tlukot srdce jsem měl a mám ještě pořád. Zhoršilo so mi to po dlouhodobé zátěži. Málo jsem doplňoval tekutiny a odpočíval. Těd jsem měl problém s draslíkem a doploňuji ho každý den tabletama po doporučení lékařem. Pokud není problém při ztěži se srdcem, může to vyvolávat špatné množství draslíku v těle. Měj se pavel
    Marian (St, 13. 4. 2011 - 20:04)
    Dobrý den, je mi 47 roků, léčím se na hypertenzi (neoprestarium, agen), DB II. (glukophage), deprese (citalec, příležitostně neurol) a nespavost (trittico, dithiaden). Na EKG byly velmi mírne změny - malý výpotek. V posledních týdnech se mi stává, že se mi při sexu a masturbaci silně rozbuší sdrce, jako by mi měl puknout hrudník. Se svým kardiologem jsem o tom zatím nemluvil. Prosím o radu.
    Honza (So, 18. 6. 2011 - 13:06)
    Dobrý den
    Je mi 17 let, vážim kolem 60kg, takže sem docela hubený a mám dotaz jestli je u mně normální že cítím tep na hrudi i když jsem v klidu a když si lehnu na levý bok tak mi srdce skoro až vylézá. Děkuju moc za odpověď.
    Lucka (Út, 17. 1. 2012 - 14:01)
    Už několik let se mi...Mám přesně ty samé problémy. Srdce se rozbuši kolem 160 tepů, trvá to někdy krátce, někdy i přes hodinu. Stává se mi to pouze při určitém pohybu, nebo zmuáčknutí přicha. Všechna vyšetření mám vpořádku. V každém případě je to hodně nepříjemné. Kardiolog mi předepsal lék Rytmonorm.
    Iva (So, 28. 1. 2012 - 20:01)
    RE - tohle je...Už asi 2 měsíce mam problémy se zvýšeným bušením srdce. Mývám to třeba 3-5 dnů v kuse potom mam na 2-3 dny pokoj a objěví se to znovu. nevím čím to může být. A potí se mi u toho hrozně ruce, jsem často unavená a mám takové divné vidění. Už si nevím rady je mi 17 let a jsem z toho docela vystrašená :( Mohlo by to být štítnou žlázou? na nějakou dobu sem vysadila prášky bez vědomí doktora. Byla jsem na vyšetření všechny tydle příznaky jsem mu řekla ale poslal mě na vyšetření EKG. Byla jsem i na odběrech krve. A už delší dobu mám také skříplý nerv v páteři nemůže to souviset s tím? Děkuji za odpověd
    Hanka (St, 28. 3. 2012 - 22:03)
    Ahoj všem lecim se 10 rok s panickou úzkosti je mi fajn díky antidepresivum,cas od casu mi prijde bušení srdce nejčastěji v noci..souhlasim s názorem o kofeinu, který často bušení vyvolá nebo sycene minerálky..ovšem stává se mi a bylo mi to potvrzeno doktory,že bušení často způsobují blokace páteře..proto nejdříve navstivte ortopeda nebo chiropraktika a pak az psychiatra..a rada na zaver kdyz mi zacne busit srdce stlacim tepnu na krku nebo se zabavim třeba úklidem a ono to přestane samo..hlavně se i přes všechno snazit pomalu dychat a přesvedcit podvědomí že to přejde a nic to není..
    Dominik (Po, 9. 7. 2012 - 10:07)
    Dobrý den chci se zeptat je mi 18 let, vážím 75 kg a měřím 182cm. Asi před měsícem mě začelo píchat u srdce a na hrudi, tak jsme šli po týdnu za kardiološkou. Ta mi udělala vyšetření EKG, které ukázalo že mám srdce v pořádku. Tep, protože sportuji mam 52. Doktorka u mě vyděla že mam skolijozu pateře tak mi doporučila nejaké cviky. Vše jsem dělal podle pokynů a kdyz uz me nepíchalo tolik u srdce tak me zacalo jako bych měl mirný tlak v hlave a na čelisti(ne vždy). A píchání srdce sice zmizelo ale cítím že srdce mi byje silněji než předtím. Jako by mi vyskakovalo z hrudi. A protože mi to příjde blby jit zase za doktorkou. Tak se chci zeptat jestli to je doopravdy nejspíš z ty páteře nebo to může být i něco jiného. Děkuji za odpověď.
    Dalibor (Po, 9. 7. 2012 - 13:07)
    Ahoj Domčo,to co popisuješ způsobuje páteřní ploténka,která utlačuje nerv srdce,ten nerv se musí co nejdřív uvolnit,aby nedošlo k jeho trvalému poškození.Toto je docela běžné u lidí,kteří mají potíže se zády,horší je však to,že toto doktoři dost často neumí řešit.Já moc dobře vím jak ti pomoci,ale museli by jsme se párkrát sejít,pokud tě to zajímá ozvi se mi na [email protected]
    lenka (Ne, 9. 9. 2012 - 10:09)
    ja mam busenie srdca nie vzdi ale mam uzivam liek lexauirin a niekedi mi srdce poskoci na hrudi a uz mam aj visoki tlak ale nie velmi visoki a doktor mi zistil ze mam visoki tlak treba sa obavat
    lenka (Ne, 9. 9. 2012 - 10:09)
    ja mam busenie srdca nie vzdi ale mam uzivam liek lexauirin a niekedi mi srdce poskoci na hrudi a uz mam aj visoki tlak ale nie velmi visoki a doktor mi zistil ze mam visoki tlak treba sa obavat
    Jana (Ne, 10. 2. 2013 - 20:02)
    Dobrý deň,

    mám 23 rokov/ 56 kg a pri zvýšenej aktivite sa mi rozbúši srdce - bije neskutočne rýchlo a ked sa dotknem hrudi tak sa celá chveje (ako keby otrasy z toho búšenia). Stáva sa mi to napríklad ked hráme nejaké loptové hry, pri tancovaní alebo len tak z ničoho nič. Chcem sa spýtať či je nutné ísť k lekárovi. Lebo po nejakých 2-4 min ked si posedím, prípadne sa napijem vody mi to prejde. Dakujem
    kaja (Pá, 22. 2. 2013 - 10:02)
    Dobrý den, je mi 47 roků,...Mariane, přečtěte si to po sobě, je to až smutné, kdyby jste doplnil výšku a váhu, určitě nebudete v příznivých hodnotách, změňte stravu jinak dopadnete špatně, doporučuji dokument forks over knives ;-) Lidé se neustále vymýšlejí a diagnostikují nějaké nemoci, jen proto, že si nechtějí přiznat, že jejich životní styl a strava je k pláči.
    Ivan (St, 6. 3. 2013 - 19:03)
    Dobrý deň,

    mám 23...ahoj Jano,mívám občas něco podobného,možná u mě ze stresu či ze vzrušení,rád bych takové srdce si chtěl poslechnout.-
    Nikola (Po, 25. 3. 2013 - 10:03)
    ja mam busenie srdca nie vzdi...Dostala jsem taky tyto prášky na uklidnění a abych spala, mám hrozný bušení srdce skoro každý den večer když si lehnu, tobě to začlo až po těch práškách jako? a nebo si měla to sam ía dostala jsi to na léčbu toho? Mě pokaždý když měří tlak tak ho mám vysoký, protože mám fobii z tlakoměru, nebo prostě se bojim že budu mít vysoký a jen vidím tlakoměr je mě zle, a vyleí mě tlak,,a nebo ho mám opravdu vysoký, ale to se nezjistí :/ taky nevím co mám dělat :/
    ooonnn (Út, 30. 4. 2013 - 01:04)
    měl jsem problémy!!! dva roky života zničeny, při námaze zvýšený tep, po ni přeskakování srdce, po tučném a slaném jídle, cigáru, zvýšený tep až přeskakování srdce, a nejhorší to bylo po občasném alkoholu ... moc ... a skákalo...PO DVOU LETECH CHODĚNÍ PO DOKTOPRECH ... NIC::: a dál to pokračovalovo,.. dnes cca 5 měsíc po pravielném braním půlky malého prášku je mi jak před 5 lety. SUPER. JEN NEVÍM CO MI JE..to mě straší
    molata martin (Po, 2. 12. 2013 - 14:12)
    měl jsem problémy!!! dva...zdravim a jake pilulky berete diky.email [email protected]
    Petr (St, 21. 5. 2014 - 18:05)
    Dobrý den, je mi 18 a začalo mi přeskakovat srdce. Zničeho nic bouchne dřív než v normálním rytmu. Někdy zacítím tlak až v krku. Někdy je to časté třeba třikrát denně. Někdy třeba jednou za týden. U lékaře jsem byl na ekg bylo dobré, měl jsem i holtra v ten den mi nepřeskočilo a také nic nenašli. Co by jste na mém místě dělali ? Díky.
    Dalibor (Čt, 22. 5. 2014 - 07:05)
    Dobrý den, je mi 18 a...Petře zaměř se na hrudní a krční páteř,ta to může způsobovat.Možná tě pobolívá pod lopatkou,pokud ano,je to dost pravděpodobné.
    Lenek (Čt, 5. 6. 2014 - 14:06)
    Vys proc to bylo u doktora v poradku,protoze si lezel a nepil nic s kofeinem kava to je spoustec,drazdi nervy a stresuje.
    Lenek (Čt, 5. 6. 2014 - 14:06)
    Vys proc to bylo u doktora v...Me busilo srdce 3hodiny a pak me odvezla sanitka prestal sem pit kavu a dobry.
    ivana (Ne, 2. 11. 2014 - 23:11)
    Dostala jsem taky tyto...Nikolko ja mam presne to same co ty,z tlakomeru mam fobii ,vzdy mi nameri dost vysokejbtlak a jenom ho vidim a uz mi je spatne,to bouchani srdce mam taky ,vzdy kdyz mi to zacne tak mam strach ze umru ,vemu sdi neurol a po nem se to casem zklidni,bojim se byt sama doma nebo nekam jit sama,pokazdy myslim na to ze se mi muze nekde to srdce rozbusit a ja omdlim ,ale jak na to myslim tak si to kolikrat i privolam,k doktoru se bojim jit
    Dominika (Ne, 25. 1. 2015 - 13:01)
    Dobrý den . Je mi 21. když vstávám třeba postele nebo ze židle .. Nebo třeba jen sedím zvednu se a jdu třeba na wc strašne mi bušit srdce . Trvá to asi minutu pak se to uklidní . Nekdy se mi špatně dýchá ale to je asi proto že jsem kuřák .
    Reklama