Protáhněte si tělo na pláži

Tělo si můžete protáhnout i na pláži, aniž byste k tomu potřebovali nějaké náčiní: stačí plážová osuška, písek a moře. Jak na to, radí sportovní trenér Raphaël de Sylva

Srolujte si osušku. Se skrčenýma nohama a pažemi horizontálně napjatými ji držte v rukou jako provaz ve výši hrudníku. Táhněte osušku směrem k sobě, jako kdybyste ji chtěli roztrhat, a pak se vraťte do původní pozice. Opakujte patnáctkrát až dvacetkrát. Nesnažte se cvičit rychle, vaše svaly aktivuje tlak, jde tedy o pomalé pohyby.

    Ve vodě plavte bez pohybů nohama. Zvolte si styl, který vám vyhovuje nejvíce, ať už prsa, kraul nebo motýlek, a aby vám nohy neklesaly, dejte mezi ně míček nebo dětské nafukovací rukávky.

    Lehněte si na břicho na osušku a podepřete se o lokty a špičky nohou. Při tomto cviku pracují hluboké břišní svaly, které drží orgány. Zůstaňte v této pozici třicet vteřin. Pokud se vám zdá cvik příliš těžký, opřete se o zem koleny. Držte záda rovně a neprohýbejte je. Můžete pocítit lehkou bolest v dolní části zad, ale pokud není příliš silná, jde o normální jev.

    Pak si můžete chozením v písku protáhnout hýždě. Dělejte velké kroky vpřed a ohýbejte koleno zadní nohy co nejvíce, aby se přiblížilo zemi. Udělejte 15 kroků vpřed, pak se otočte a udělejte 15 kroků vzad. Ve stoji s nohama dobře zapíchnutýma v písku ohněte kolena tak, jako kdybyste si chtěli sednout a vyskočte. Cvik několikrát zopakujte, Je-li pro vás příliš těžký, nevyskakujte - postačí sed, při kterém hýždě nesmějí přijít níže než kolena.

Zdroj: ČTK

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Přidat komentář

Reklama

Reklama