Nespoutaný AfroPowerFit - fitness hit roku 2017

Aerobní cvičení s prvky tradičních afrických tanců i vášnivé salsy ? to všechno v sobě kombinuje u nás zcela nové cvičení AfroPowerFit. Jeho autorkou je známá kubánská tanečnice Doris Martinez, která žije v České republice a nově bude tento styl vyučovat na svých lekcích pod Svazem českého aerobiku a fitness FISAF.cz.

„Vyzkoušela jsem mnoho různých typů cvičení a žádné mě nezaujalo a nenabilo tak, jako AfroPowerFit. Výsledky cvičení jsou vidět a cítit okamžitě a hlavně po každé lekci pociťuji příval pozitivní energie, která mi dělá dobře na těle i na duši,“ říká Doris Martinez, modelka, choreografka divadelních muzikálů, cvičitelka a taneční instruktorka v jedné osobě, která předvedla svůj nový styl cvičení na posledním Mistrovství světa ve sportovním aerobiku ve Vídni, kde se setkal s velkým úspěchem.

S AfroPowerFit se osvobodíte od starostí i konvencí
Doris se narodila v Havaně na Kubě (1980), kde absolvovala několik tanečních škol, včetně slavné Akademie divadla Carlose Marxe. V roce 2000 odcestovala na taneční turné po Španělsku, o rok později si v Malaze otevřela vlastní taneční školu a začala se podílet na mezinárodních kongresech salsy. Jeden z nich se konal i v Česku, kde se jí zalíbilo natolik, že se zde usadila. Výsledkem prolínání afrických kořenů se znalostmi klasického tance a prvky afrokubánského folklóru je její zcela jedinečný styl tance, choreografie, ale i nové cvičební styly.
„Jsem Kubánka a jednoduše nemůžu popřít své kořeny. Kubánské tradiční tance vycházejí z těch afrických, je to dědictví předků, kteří byli na Kubu odvlečeni v době otrokářství. Moje fascinace africkými tanci a hudbou je tedy odkaz, který si nesu ve vlastní krvi. Právě v africkém tanci, jeho hudbě a pohybech jsem objevila perfektní základ pro AfroPowerFit, protože díky této kombinaci cviků a tanečních prvků člověk dosáhne pocitu svobody a nezávislosti při pohybu,“ popisuje Doris Martinez.
 
Zábavné posilování s vlastním tělem
Také odborníci považují AfroPowerFit za jeden z největších fitness trendů ve cvičení pro tento rok. „Neznám žádný podobný styl cvičení, při kterém by svaly pracovaly tak komplexně, tvarovaly tělo a navíc se vše dělo tak přirozenou a zábavnou formou,“ přiznává Jana Hubačová z Českého svazu aerobiku a fitness FISAF.cz, který je nejstarší vzdělávací organizací v oblasti fitness vzdělávání u nás, a pod nímž bude Doris Martinez AfroPowerFit vyučovat.
„Doris se pořád vzdělává v dalších cvičeních a loni pod naším svazem absolvovala specializovaný kurz Pilobox. Právě tam jsme si všimli jejího pohybového talentu. Vůbec jsme netušili, že je známá osobnost a tak skvělá tanečnice. Navíc dokáže lidi pro cvičení nadchnout, a tak doufáme, že tento styl cvičení na afro-kubánskou hudbu s příchutí salsy bude lákadlem pro účastníky našich kurzů,“ dodává Jana Hubačová.
To, co se účastníkům zkušebních lekcí AfroPowerFit zatím nejvíc líbí, je spojení tance s účinným posilováním, protože tělo pracuje velmi komplexně. Pro intenzivnější zážitek a lepší účinek cvičení se během tréninků používají zátěže na zápěstí a kotníky, aby se co nejvíce zapojily zejména bicepsy, tricepsy a čtyřhlavý sval stehenní. „Cvičící si ovšem tyto zátěže vlastně ani neuvědomují, protože během lekce jsou díky skvělé a pozitivní energii africké hudby maximálně motivovaní k pohybu a tanci. Další úžasná věc, kterou zbožňuji i já osobně, je ten pocit svobody na konci cvičení, kdy si sundáme zátěže a získáme pocit, že můžeme létat,“ uzavírá Doris Martinez.

Lekce AfroPowerFit rozvíjejí ladnost i koordinaci pohybu, cit pro rytmus a hudbu. Jsou kombinací aerobního cvičení s prvky tradičních afrických tanců a vášnivé salsy. Zlepšují kondici, formují celé tělo a také zlepšují duševní pohodu. Více informací o něm najdete na stránkách Českého svazu aerobiku a fitness Fisaf.cz, pod nímž bude Doris Martinez AfroPowerFit vyučovat.

Zdroj: Český svaz aerobiku a fitness FISAF.cz

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Přidat komentář

Reklama

Reklama