Nachlazení a sport spolu neladí

Podzimní plískanice s sebou často přinášejí nachlazení, které mnoho lidí zkouší jen tak přechodit a dělat, jako by je ani nepotkaly. Už počáteční příznaky rýmy a kašle by však měly odradit amatérské i profesionální sportovce od jakékoli pohybové aktivity.

"Zejména to platí při horečnatých stavech," zdůrazňuje Joachim Latsch, jenž přednáší na vysoké škole sportovní lékařství, "pak je třeba nespěchat zpátky do posilovny nebo tělocvičny a místo toho si dopřát delší pauzu."

S opětovným tréninkem lze podle jeho zkušeností začít nejdříve pět dní po odeznění potíží. Nebezpečné je však i lehké nachlazení, při němž se organismus snáze vyčerpá. Tím se totiž otvírá vážnějším bakteriálním infekcím, které mohou vést ke komplikovanějším onemocněním.

Zdroj: ČTK

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Zařazení na fórum: 

Komentáře (8)

 • Obrázek uživatele janakolova
  janakolova (anonym)

  pokud máte opakované problémy s nachlazením, doporučuji Curenzym, je na posílení imunity, mně skvele pomohl

  Kvě 09, 2010
 • Obrázek uživatele dozor
  dozor (anonym)

  POZOR - curenzym je neúčinný! Vyjde levněji, protože to je doplnění potravy nikoliv lék, ale pro doplnění potravy je to poměrně drahé. Například podravka je levnější. Slyšel jsem, že se vydává za lék enzymoterapii, což je velký podvod. Toto doplnění potravy nemůže nahradit lék např. Wobenzym.

  Kvě 12, 2010
 • Obrázek uživatele dozor
  dozor (anonym)

  Pozor na dozor! je to reklama a nemá s curenzymem žádnou zkušenost

  Kvě 25, 2010
 • Obrázek uživatele janakolova
  janakolova (anonym)

  já netvrdím,že je to lék ani enzymoterapie, jen říkám, že mi pomohl v období, kdy bývám opakovaně nemocná a letos jsem poprvé nebyla, brala jsem curenzym a opravdu pomohl

  Kvě 25, 2010
 • Obrázek uživatele Leona
  Leona (anonym)

  Mně osobně curenzym pomohl, a vůbec mi nepřišlo, že je to „jen“ doplněk, jsme ráda, že je rostlinný a necpu do sebe chemii. A to nemluvím o tom, že Wobenzym mi způsoboval průjmy!

  Kvě 28, 2010
 • Obrázek uživatele Peter Skuhravy
  Peter Skuhravy (anonym)

  Doplněk stravy Apo-curenzym active + nattokinase uvedený do oběhu po 31. 1. 2012 MUSÍ BÝT STAŽEN z lékáren http://www.obran.cz/doplnek-stravy-apo-curenzym-active-nattokinase-uvedeny-do-obehu-po-31-1-2012-musi-byt-stazen-z-lekaren/2012/07/26/

  Črv 31, 2012
 • Obrázek uživatele Pet.
  Pet. (anonym)

  V naší lékárně dostanete super vánoční balení Wobenzymu i s hodnotným dárkem.

  Pro 03, 2012
 • Obrázek uživatele Aneta
  Aneta (anonym)

  Zkoušel někdo z vás Senzycol? Táta si po sportování stěžuje na bolesti kloubů a já slyšela, že by na bolesti měl pomáhat, víte o tom někdo něco?

  Pro 14, 2014

Přidat komentář

Reklama

Reklama