Káva pomáhá proti bolesti

Vědecký výzkum ukázal, že pití kávy pomáhá proti bolestem, které vznikají ve svalech po delším cvičení. Pouhé dva šálky kávy denně zmenší tuto bolest svalů na polovinu.

Vědci zkoumali zkušenosti devíti žen, které ani pravidelně necvičily, ani pravidelně nepily kávu. Dobrovolnice si po dni stráveném v tělocvičně vzaly buď placebo anebo kofein, a pak prováděly cvičení stehenních svalů. Výsledky ukázaly, že u žen, které požily kofein, se při maximálním výkonu svalová bolest snížila o 48 procent.

Victor Maridakis, který studii vedl, vidí v kávě vidí především skvělou pomoc pro začátečníky: "Kofein ulehčí především přechod od prvního bolestivého týdne cvičení k dlouhodobějšímu cvičebnímu programu, a to bez vedlejších účinků, takže je to vhodný doplněk tréninku. Tím, že tlumí bolesst, vede i ke zvýšení výkonu."

Britská asociace výrobců kávy výsledky výzkumu potvrdila a dodala, že káva vede ke zvýšení výkonu a dá se používat jako doplněk cvičebního programu.

Zdroj: Plus

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Komentáře (7)

 • Obrázek uživatele michaela
  michaela (anonym)

  sice to není k dannému tématu , ale s kávou to souvisí . říká se povzbuzuje únavu a já po ní naopak začnu zívat a chce se mi více spát . jediná reakce je , že se začnu potit !

  Čer 06, 2007
 • Obrázek uživatele Návštěvník
  Návštěvník (anonym)

  můžeš mít oslabený žlučník a na ten káva neprospívá,ubere ti energii aby se s tím žlučník vůbec popral podle čínské medicíny

  Čer 06, 2007
 • Obrázek uživatele Michal
  Michal (anonym)

  Momentalne mam problemy s mocovzm ustrojim (pravdepodobne kvuli koupani v bazenu, ale moc tomu neverim) a po kafi se mi to pokazde zhorsuje. Rozhodne neverte propagaci zdravi z kafe na webech jako je nescafe, to je jen chladnokrevnej marketing. Klasickej hyenismus.

  Črv 16, 2008
 • Obrázek uživatele Andrea
  Andrea (anonym)

  Já po kafi dobře spím, nikdy se mi nestalo, že by mě probralo...

  Črv 16, 2008
 • Obrázek uživatele www.biocoffe.dxneurope.eu
  www.biocoffe.dx... (anonym)

  www.biocoffe.dxneurope.eu

  Lis 11, 2009
 • Obrázek uživatele :-(
  :-( (anonym)

  I tady reklamuješ neprodejný ležák, fuj

  Kvě 02, 2018

Přidat komentář

Reklama

Reklama