Reklama

Jízda na koních jako léčebná metoda pro postižené

Přibližně 100 zdravotně postižených dětí podstoupí každý týden v areálu Dětského ranče v Hlučíně na Opavsku léčbu formou hipoterapie.Jízdou na koních se léčí děti po dětských mozkových obrnách, úrazech a haváriích i ty, které trápí psychické problémy.

Výkonný ředitel zařízení Josef Dudek ČTK řekl, že ranč působí jako biopsychologické a hipoterapeuticko-sportovní centrum.

Kromě postižených dětí přichází na ranč každý týden okolo 1200 zdravých kamarádů, kteří se věnují jízdě na koni nebo se jen starají o zvířata.

"Osm let poskytujeme zdravotně postiženým dětem odbornou péči pod dohledem fyzioterapeuta, a to včetně rekondice a poradenství rodičům," uvedl Dudek.

Od letošního roku ranč také uvedl do provozu chráněné dílny, v nichž se čtyři zdravotně postižení zaměstnanci věnují ekologickému pěstitelství. Do školních družin například dodávají hlávkový salát.

Reklama

Snem Dudkových svěřenců je vybudování kryté haly, která by sloužila pro hipoterapii i klasické jezdecké disciplíny. Na její výstavbu ale sdružení potřebuje 1,2 miliónu korun. "Sbíráme po desetnících a uvítáme jakýkoliv peněžní dar," uvedl ředitel.

Dárci mohou přispět na účet sdružení u ostravské Union banky pod číslem 2261150444 3400. Zatím se z výtěžku dobročinných akcí, benefičních koncertů a příspěvků podařilo nasbírat 60.000 korun.

Zdroj: ČTK

Reklama

Komentáře

kolemjdoucí (Ne, 16. 3. 2008 - 11:03)
další články o koních a jízdě na koni a její prospěšnosti pro vaše zdraví najdete na www.koniny.ic.cz
Reklama