Jednoduchý cvik na zahřátí

Největší zima bývá od nohou. Kdykoli se potřebujete zahřát, můžete využít jednoduchý cvik, který vychází ze stoje na jedné noze.

Kromě toho, že si rozproudíte krev, posílíte si především svaly kyčlí, zlepšíte jejich zapojování a stabilizaci, svaly na ploskách nohou, mezilopatkové svaly a celkovou stabilitu. Při tomto cvičení se zapojí celé tělo, a především vnitřní malé svaly, a snahou udržet dokonalou pozici se začneme brzy zahřívat.

Základní pozice: Stoupněte si, nohy na šířku pánve, chodidla rovnoběžně. Dejte ruce v týl, ramena tlačte dolů a lopatky k sobě. Přednožte pravou nohu, pokrčte ji v koleni na 90°. Stehno je rovnoběžně se zemí, koleno před kyčlí, kotník je pod kolenem. Aktivujte všechny svaly na levé noze, špičky prstů směřují dopředu. Pánev je v rovině.

Provedení cviku: Pravá noha provádí kroužky v kotníku: 10x vpravo, 10x vlevo a 10x plantární a dorzální flexi (špička a fajfka). Kyčle, kolena a chodidla jsou přitom v jedné linii. Stojná noha je stále aktivní, všechny svaly zatnuté. Pohyb je pouze v kotníku, koleno ani kyčel se nehýbou. Celé tělo je zpevněné. Vyměňte nohy a opakujte cvik 10x.

Hana Toufarová, lektorka nové cvičební metody FitPainFree

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Zařazení na fórum: 

Přidat komentář

Reklama

Reklama