Jarní detoxikace a pohybové kurzy

Jarní detoxikace zahrnuje čisticí kúry, umírněnost v jídle a pohyb. Tělo si lze zpevnit nejen ve fitness studiu, ale i pohybem v přírodě.

Intenzivní venkovní trénink nabízí například bootcamp. Týmové cvičení, které připomíná vojenský výcvik, prý přináší lepší fyzickou kondici a psychickou pohodu.

"Velkou výhodou je to, že tréninky jsou ráno, což člověka nakopne do nového dne, a v přírodě. Navíc je zde kouzlo týmu. Lidé se semknou a funguje tam pravidlo jeden za všechny a všichni za jednoho," řekl ČTK zakladatel firmy Bootcamps Jakub Makalouš.


Do kurzu bootcampu, jehož inspirací byl výcvik armády Spojených států, se prý nejčastěji hlásí muži od 35 do 55 let. Zájem o sport mají lidé různých profesí. "Máme zde třeba klinickou psycholožku, spíše se ale hlásí top manažeři a zájemci ze střední a vyšší vrstvy. Jsou to lidé, kteří už něco vyzkoušeli a hledají nějaký nový sport," popsala Lenka Šrachtová z firmy Bootcamps, podle které nyní tato aktivita zažívá boom.


Čtyřtýdenní kurz bootcampu, jehož součástí je běh, dřepy, trénink v kopci či písku, týmové hry nebo posilování, se koná třikrát týdně a stojí 2500 korun. Do kurzu, který vedou profesionální trenéři, se mohou přihlásit i lidé zcela netrénovaní. Zájemci projdou lehkými fitness testy, podle jejichž výsledků se zařadí do určité zátěžové skupiny.


Zatímco bootcamp funguje v Česku teprve od loňska, kurzy pilates, spinningu či jógy nabízí česká fitness studia už několik let.

"Pilates a jóga jsou určené pro ty, kteří se chtějí zklidnit a protáhnout a zpevnit svaly. Spinning je spíš určený pro lidi, kteří se chtějí vybít a intenzivně hubnout," řekl ČTK přední český odborník na power jogu Václav Krejčík s tím, že vhodný výběr aktivity záleží na konkrétním typu člověka.


Jóga je cvičební a meditativní systém, při kterém je nutné správně dýchat. Od aktivity, u které se za hodinu spálí asi 1150 kilojoulů, však nelze očekávat rychlý hubnoucí efekt. Podobný výdej energie přináší i pilates. Jde o pomalé rehabilitační cvičení s posilováním a protahováním, které je vhodné i pro začátečníky. Lekce obou sportů stojí mezi 50 a 120 korunami.


Větší výdej energie, až 3500 kilojoulů, se spálí při provozování spinningu. Jde o skupinové cvičení na stacionárních kolech, které při hudbě a různé intenzitě vede trenér. Hodina spinningu stojí od 100 do 150 korun.


Součástí jarní detoxikace je kromě pohybu i lehká strava a očistná kúra třeba v podobě výplachů tlustého střeva či lymfatických a reflexních masáží.


Účinné je také pít jeden až tři dny jen zeleninové vývary. "V těch dnech se sice člověk necítí moc dobře, pak je ale příjemně nabuzen. Tělo se odvděčí tím, že člověk nemá takové chutě a cítí se lépe," uzavřel Krejčík.


Irena Kopečná - ČTK

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Související produkty na 001shop.cz: 

Komentáře (1)

  • Obrázek uživatele visnery
    visnery

    Před pár dny jsem podstoupila jednoduchou detoxikaci střev a jater. Mohu vsem doporucit. Bez prasku a podivnych veci z obchodu nebo internetu :) Sepsala jsem vsechny postupy dukladne na svuj blog, tady je odkaz, koho detox zajima. neni to zadna reklama, snazim se pomoc :) http://blog.zarohem.cz/clanek.asp?cislo=1432

    Led 27, 2010

Přidat komentář

Reklama

Reklama