Jak zůstat stále ve formě

Ať už jste profesionální nebo víkendový sportovec či chcete prostě aktivně shodit pár kil, potraviny a doplňky stravy, které si vyberete, mohou významně ovlivnit vaši fyzickou aktivitu. Cvičení klade speciální dietní požadavky na tělo jako např. zvýšenou potřebu flexibility a kloubní podpory. Solgar vyvinul nejvíce inovativní doplňky vhodné pro sportovce, sportovní nadšence a ty, kteří chtějí zlepšit stavsvého těla, aby konkrétně podporoval jejich nutriční potřeby.

Solgar® 7
Solgar® 7 je další generací potravinových dopňků pro zdraví kloubů po glukosaminu a je speciálně vyvinut pro aktivní životní styl. Byl vyvinut pro zlepšení celkové mobility.  
Solgar® 7 funguje jinak než glukosamin a chondroitin. Je zaměřen na různé cesty k harmonizaci uvolňování kloubních enzymů, strukturální podporu stavebních bloků kolagenu a citlivé kloubní chrupavky a zároveň podporuje rozsah přirozeného pohybu a flexibilitu.
V této průlomové formulaci Solgar® 7 sdružuje bio-aktivní živiny, které jsou rychle k dispozici zatíženým kloubům při cvičení, sportu nebo fyzické aktivitě.
Tento vzorec kombinuje pokročilé a přirozenné zdroje biologické aktivity: 5-Loxin® Advanced, UC-II® nedenaturovaný kolagen a Ester-C ® s komplexem tradičních koření a bylin.
Chcete-li cítit rozdíl, jedna snadno polykatelná kapsle 1x denně je vše, co potřebujete.
Potřebujete se dostat rychle zpátky na trať, když ztuhlost kloubů občas říká ne ... Solgar® 7 říká ANO!
Vitamín C v tomto produktu pomáhá tvorbě kolagenu pro normální funkci chrupavek a kostí. Též pomáhá chránit buňky před oxidačním poškozením (stresem).
Ester-C® je ochranná známka společnosti The Ester C Company. Vyrobeno v US pat. 6197813 a 6878744. UC-II® je ochranná známka společnosti InterHealth N.I. Bioperine® je ochranná známka společnosti Sabinsa Corporation.

Thermogenic Complex
Existuje mnoho přirozeně se vyskytujících látek, které byly uvedeny na podporu zdravé
tělesné stavby a hmotnosti. Sloučeniny, známé jako termogenní prostředky, byly studovány pro jejich schopnost regulovat metabolismus a v kombinaci se zdravou stravou a cvičením podporovat boj s nadváhou.
Svetol® zelené kávové zrno je přírodní rostlinný extrakt ze zelené kávy bez kofeinu bohatý
na aktivní sloučeniny.
Svetol® nabízí biologickou dostupnost chlorogenové kyseliny, aby měla vliv na organismus.
Zelený čaj je populární nápoj používaný lidmi, kteří chtějí zhubnout. Listy jsou bohatým zdrojem katechinů, které byly tradičně považovány jako antioxidanty a ve studiích prokázaly stimulaci
termogeneze. Extrakt ze zeleného čaje obsahuje kofein, další látku s dobrou termogenní vlastností.

Energetické Modulátory
Kreatin - hraje důležitou roli při výrobě ATP (adenosintrifosfát), což je molekula nacházející se v každé buňce těla, která se používá k ukládání a uvolňování energie.
Rostlinné výtažky - adaptogeny -  známé pro jejich energetickou podporu v období stresu.
Kyselina alfa-lipoová (ALA) -sloučenina, která může zvýšit energetickou hladinu mozku a svalů, stejně jako usnadnit svalové zotavení z výkonu.
Koenzym Q-10 (ubichinon) -potřebný pro výrobu ATP. Může také zlepšit aerobní kapacitu a vytrvalost.

Syrovátka Whey to Go® - proteinový prášek
Syrovátková bílkovina je klíčovou složkou ve stravě žen, sportovců a těch, kteří se chtějí udržet v kondici a aktivní. Syrovátka má nejvyšší biologickou hodnotu (biologická dostupnost) z proteinů a obsahuje aminokyselinový profil, který je téměř totožný s kosterním svalem.
Syrovátka Whey to Go® je také zdrojem aminokyselin s rozvětveným řetězcem (BCAA) a glutaminu. Protein tvoří strukturu všech buněk a tkání v těle, včetně svalové tkáně, šlach, kůže, vlasů a nehtů. Protein přispívá k udržení a růstu svalové hmoty.

Ubichinol
CoQ-10 je antioxidant a koenzym používaný buněčnými mitochondriemi k produkci ATP -
primární energie těla. I když je zjištěno,
že se nachází v malém množstvích potravinách, drtivá většina potřebná pro výrobu buněčné energie se vyrábí v těle. Hladina CoQ-10 má tendenci klesat s věkem a může se také stát nedostatečnou během metabolického stresu a intenzivního cvičení. Ubichinon (častější forma koenzymu Q-10), se ihned převede do ubichinolu v buňkách zdravého mladého člověka. Nejméně 80% koenzymu Q-10 v krvi, je ve formě ubichinolu. Koenzym Q-10 doplňky, zejména v podobě “body-ready“ ubichinolu, mohou být užitečné pro lidi s aktivním životním stylem, a těmi, kteří jsou starší 40 let o

L-glutamin
L-glutamin je nejhojnější aminokyselina ve svalových buňkách. Ačkoliv může být  vytvářena v těle, má mimořádný význam v dobách metabolického stresu, jako například při intenzivním tréninku a cvičení. Vzhledem k úrovni aktivity a metabolických požadavků sportovců a cvičebních nadšenců, může se vyvinout nedostatek glutaminu, který ohrožuje výcvik a výkon. Opravdu vytrvalostní cvičení může dočasně snížit imunitní systém, který glutamin může pomoci podpořit.

L-karnitin
Karnitin je aminokyselina uložená v kosterním svalstvu, srdci a mozku. Přepravuje mastné kyseliny přes buněčné membrány do mitochondrií, kde jsou tuky používány k výrobě energie ve formě ATP.
L-karnitin 1500 mg tekutý obsahuje dále kyselinu pantotenovou, která pomáhá podporovat energii, a podporuje regeneraci po cvičení.

Věděli jste?
Studie Loughborough University zjistila, že doplňování vitamínu C po dobu dvou týdnů sníží bolestivost svalů a zlepší zotavení po intenzivním cvičen. Vitamin C pomáhá snižovat únavu a chrání  buňky před oxidačním stresem.

Studie ukázaly, že nedostatek spánku redukuje kardiovaskulární sportovní výkon o 11%

Vitamin D může podporovat svalovou sílu, stejně jako fyzický a sportovní výkon. Vitamin D pomáhá podporu normální funkci svalů

Potravinové doplňky by neměly být používány namísto pestré vyvážené stravy a zdravého životního stylu.

Zdroj: www.solgar.co.uk

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Komentáře (1)

  • Obrázek uživatele Pavlína
    Pavlína (anonym)

    Bydlím v patrovém domě a máme poměrně dost schodů. Je to moje každodenní rozcvička a jsem ráda. Člověk se alespoň pěkně protáhne. Nechávali jsme si dělat schody od http://www.zamecnictvi-hajny.cz/ a jsme spokojení. Jsou ideálně od sebe, takže se po nich dobře chodí.

    Říj 22, 2018

Přidat komentář

Reklama

Reklama