Jak si po ránu protáhnout tělo

Těžko se nám vstává, končetiny jsou ztěžklé a často ani nemůžeme pořádně promluvit - naše tělo je po ránu vystaveno těžké zkoušce. Několik nepatrných cviků nám pomůže obnovit pohyblivost od prvních minut dne, píše francouzský deník Le Figaro.

 Osteopat Célestin Sertelet nabízí několik cviků, které můžete udělat, když zazvoní budík. A přitom můžete zůstat pěkně v posteli.

    Nejprve uděláme kroužky, jimiž budeme aktivovat kotníky. S rukama podél těla začněte pomalu kroužit, nejdříve pět kroužků ve směru hodinových ručiček, pak v protisměru, s pravým kotníkem, poté totéž s levým kotníkem. Protahujete si tak vazy a šlachy, které jsou namáhány zejména nošením obuvi s podpatkem.

    Stále vleže skrčte pravou nohu. Vaše pata zůstává na matraci blízko pravé hýždě. Dejte pravou ruku na koleno a udělejte stehnem pět velkých kruhů ve směru hodinových ručiček a v protisměru. Cvičte pomalu a kruhy dělejte co největší. Opakujte s levou nohou. Cvičením uvolňujete hýždě a nepřímo pánev.

    Se zády přitisknutými k matraci skrčte levé koleno jako u předchozího cviku. Uchopte ho pravou rukou a tlačte vpravo, jako kdybyste ho chtěli přitisknout k matraci. Záda musejí zůstat rovná. Napněte levou paži na matraci a protáhněte pěst, přičemž dlaň směřuje ven. Udělejte pět nádechů a při každém výdechu tlak pravou rukou prohlubte. Nesmí vás přitom nic bolet. Opakujte cvičení s pravým kolenem.

    Posaďte se na lůžku s napjatýma nohama a snažte se dotknout rukama špiček nohou. Pětkrát se nadechněte a s každým výdechem se snažte ještě více přiblížit k nohám. Musíte cítit tlak v zadní části stehen, nepříjemný, ale účinný!

    Nakonec vstaňte z postele a protáhněte si záda. Vaše ruce se nejprve snaží dotknout se špiček nohou a hlava je zcela uvolněná. Pomalu, obratel po obratli, narovnávejte záda. Zároveň zvedněte ruce až nad hlavu a protáhněte se do výšky. Prohněte záda dozadu. Opakujte pětkrát.

Zdroj: ČTK

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Přidat komentář

Reklama

Reklama