Reklama

Proč některé ženy nemohou zhubnout

Pokud se vám zdá, že jste zdravé a jíte zdravě a stále nemůžete zhubnout, tak je následující článek určen přímo pro vás.

1.  Máte nerovnováhu mezi estrogenem a progesteronem.

Mnoho žen - zejména těch v plodném věku - mají problém estrogenové dominance. Pokud cvičíte každý den, je pravděpodobné, že spotřebováváte svůj progesteron a máte estrogen dominantní. Jiné příčiny estrogenové dominance zahrnují environmentální faktory, jako jsou pesticidy, plasty, průmyslový odpad, výfukové plyny, maso, mýdla, škodlivé látky z nábytku a koberců.
Dieta, vyhýbání se xenoestrogenům v prostředí, užívání potravinových doplňků na podporu progesteronu může moci.
 
2. Nemáte dostatek vitaminu D.

Možná díky našemu vnímání rakoviny kůže a používáním opalovacích krému, naše hladiny vitamínu D jsou nižší, než tomu bylo před několika desítkami let . Vitamin D se chová jako hormon v našem těle a je nedostatek byl spojen s alergií, astmatem, přibýváním na váze, únavou, potravinovou alergií a dokonce i rakovinou.

 
3.  Máte vysokou hladinu kortizolu.

Reklama

Vysoká hladina kortizolu ( “stresový hormon“) je další velký důvod, proč máme tendenci držet váhu v oblasti břicha. Kortizol je spojens  e zvýšenou chutí k jídlu, chutí na cukr a přibýváním na váze. Musíte si najít každý den čas na relaxaci, i kdyby jen na deset minut..
 
4. Jíte zpracované “zdravé“ potraviny.

Nadbytek sodíku, GMO a cukr jsou skryté složky, které podporují záněty a jsou příčinou nadměrné tělesné hmotnosti. Jen proto, že jsou v obchodě se zdravou výživou , a to “ bez lepku “ nebo “s nízkým obsahem tuku “ nebo “přírodní“, neznamená, že jsou pro vás dobré.
 
5. Jíte příliš mnoho tuku.

Paleotická či další diety s vyšším obsahem tuku pro některé lidi fungují, ale pro mnoho žen, nejsou dobré.
 
6. Šidíte kvalitu spánku.

Vaše hormony spánek potřebují. Vaše svaly ho potřebují k opravě a váš mozek ho též potřebuje. Dva hormony, které jsou klíčové ve vztahu mezi spánkem a úbytkem na váze, se nazývají ghrelin a leptin. Zjednodušeně řečeno, leptin nám říká, kdy přestat jíst a kdy trpíte nedostatkem spánku. Ghrelin je hormon, který vám řekne, kdy jíst. A když zanedbáte spánek , budete mít více ghrelinu.

7. Nejíte brukvovitou zeleninu.

Mezi brukvovitou zeleninu patří zelí, kapusta, květák, brokolice, čínské zelí a jiné podobné zeleniny. Nejen, že jsou dobré pro pocit plnosti díky obsahu vlákniny, ale jsou také dobré pro metabolismus estrogenů přes sloučeninu zvanou indol- 3-karbinol ( I3C) . Je přirozeným zdrojem DIM ( 3,3- diindolylmetan ), která pomáhá při podpoře estrogenní rovnováhu. Jedná se o nejlevnější a nejjednodušší způsob, jak dostat své hormony - a vaše váhu - do rovnováhy

Zdroj: MyBodyGreen

Reklama

Komentáře

Jarka (Čt, 5. 12. 2013 - 13:12)
nemohla jsem zhubnout x let, ať jsem dělala, co jsem dělala - dřela v posilovně, nejedla... pak jsem začala cvičit pod dohledem trenéra, který mi všechno detailně vysvětlil, udělal podrobnou analýzu těla na váze Tanita a nastavil efektivní cvik i jídelníček. Teď už má cvičení samozřejmě mnohem větší efekt, pravidelně se vážím a sleduju úbytek tuků a počet kalorií. ta váha tanita mě docela nadchla, takže jsem si typ pro domácí použití pořídila.
Sophie01 (St, 1. 1. 2014 - 17:01)
Dobrý den, také přidávám svou zkušenost s výživovou poradkyní. Po časech výmluv proč nemůžu zhubnout, jsem konečně pochopila, že to sama nezvládnu. Potkala jsem jednu super výživovou poradkyni Martu Bělkovou viz. www.mojekrabicky.cz Ta mi konečně vysvětlila, že zhubnout můžu. Příjemná paní, nenutí mě kupovat nesmyslné preparáty a místo toho mi vysvětlila co dělám špatně, sestavila mi jídelníček z "normálních" potravin. Ačkoliv jsem měla pocit, že teoreticky mám všechno perfektně nastudované, tak mi našla v jídelníčku tolik chyb, že jsem se nestačila divit. Začínám se zase cítit jako člověk
kdybys nekecal… (St, 1. 1. 2014 - 18:01)
Dobrý den, také přidávám...Jsi celkem průhledná, ty krabičko jedna.
Max (St, 1. 1. 2014 - 20:01)
Ano, reklama je přesně to, co tu na Nový rok chybělo...
PF 2014!
radim ponec (Pá, 3. 1. 2014 - 00:01)
zenska ma mit par kil navic takovy maly mrozik je neco hezkyho kdyz se to chlapovi libi lepsi nez nejaka reklama na hlad a kdyz zacne hubnout kvuli nekomu tak je to o nicem neco jineho je kdyz je nemocna klouby srdce tlak atd ale jinak at kazdy zustane sebou a komu se to nelibi at si p....l polibi cau
! (Pá, 3. 1. 2014 - 10:01)
přesně, dealerky herbalife. průhledné, jako vždy a tak tupé, že si myslí, že to nepoznáme.
jo (Pá, 3. 1. 2014 - 21:01)
a co když přiberu kvůli přechodu co pak? Jíst musím.
RADIM PONEC (So, 11. 1. 2014 - 21:01)
Tak to je rada nad...TAK JAKO SPRAVNY MROZIK MUSIS OBCAS SKOCIT DO BAZENU NIKDO TE NENUTI JEN KVULI SOBE ALE PLAVANI JE TO NEJLEPSI CO MUZE BYT ZPEVNIS SVALY SPALIS KALORIE ODLEHCIS KOSTI A KLOUBY TEDY JEN V TOM PRIPADE ZE NEPLAVES JAKO TITANIC ALE VEM SI JAKOU TIM UDELAS SVEMU CHLAPOVI RADOST KDYZ MU TAM TROCHU TOHO TUCIINKU NECHAS CAU
RADIM PONEC (So, 11. 1. 2014 - 21:01)
je to pořád stejný. Jíst...NIC SI NEPIS AKORAT TE TO ROZHODI ZKUS NEJIST NA NOC TO JE TO NEJHORSI CO MUZE BYT PRVNI TYDEN TO BUDE TEZKE BUD PRIPRAVENA ALE JAK PREJDE TAK TO BUDE OK KDYZ BUDES MIT HLAD TAK DEJ JABLKO A NEBO SKLENICI VODY ALE ZADNE POFIDERNI DIETY TO TI UDELA JO JO EFEKT A NABERES JESTE VIC NEZ PREDTIM DOUFAM ZE TI TO NEJAK POMOHLO PREJI HODNE ZDARU A VYDRZAT V KLIDU JE SILA
h (So, 11. 1. 2014 - 21:01)
Tak to je rada nad...Jo? nejsi dealerka, tak co jsi- nezavislý distributor Herbalife? Takže dealerka?
bezlaktozac (St, 12. 2. 2014 - 14:02)
Dobrý den, ráda bych Vás touto cestou informovala o novém webu zabývající se nesnášenlivostí laktózy, tedy její intolerancí. Při tomto onemocnění často dochází k nedobrovolnému snížení či zvýšení kil na váze. Pozor, příčina může být somatická. Více info naleznete zde: http://diagnoza-intolerance-na-laktozu.webnode.cz/ Pokud se Vám stránky budou líbit, budu ráda za sdílení a doporučení. Mrkněte i na náš facebook a staňte se fanoušky!
Přeji krásné dny a pohodu v bříšku!
::: (Út, 5. 8. 2014 - 14:08)
Tak nežerta jak prasata na krmníku a nepotřebujete žádný diety ani prášky!
Reklama