Reklama

Prána, životní energie

Energie, která aktivuje hmotné tělo, přichází skrze tělo éterické ve formě prány, životní energie. Tím se rozlišuje živá bytost od mrtvoly.

Když prána zmizí, je konec života. Trochu prány vstřebáváme s jídlem, ale většinu prány získává naše tělo dýcháním.

NADECHHĚTE, ZADRŽTE DECH, VYDECHNĚTE.
Hluboké a pomalé dýchání vám dovoluje extrahovat nejvíc pránické energie. Nadechování je nejpříhodnější fází pro uvádění sugescí do podvědomí. Myšlenka je unášena pránou skrze astrální kanály do silových center, která kontrolují váš život. Astrální proudy se zastaví při zadržování dechu. To je optimální čas na soustředění mysli. Je známo, že k nejlepší meditaci dochází v intervalu mezi nadechováním a vydechováním. Úplné vydechnutí vypudí jedovatá rezidua a umožní lepší infuzi energie. Při vydechování můžete přenášet energii na svého milence nebo můžete někoho léčit.

HMOTNÉ TĚLO nesmíme podceňovat. K osvícení dochází na fyzické úrovni, nikoli v abstraktním prostoru. Všechny metafyzické procesy lze vysvětlit fyziologicky - jako činnost metabolismu, hormonů, endorfinů, atd. Hmotné tělo je sídlem vašeho vědomí. K rozšíření vědomí dochází v důsledku aktivace dřímajících mozkových buněk. Musíte začít pracovat na svém hmotném těle, abyste mohli nahlédnout do těla éterického. Musíte začít tam, kde jste.


ÉTERICKÉ (PRÁNICKÉ) TĚLO přesahuje hranice těla hmotného asi o sedm centimetrů. Psychickému oku se jeví jako namodralá záře kolem hmotného těla. Skrze tento pránický obal vstupuje do těla energie a oživuje je. Pomocí dechových cvičení brzy začnete vnímat tuto jemnou vrstvu své existence. Tato vrstva je sídlem vašeho podvědomí. Lze se s ní spojit v hypnotickém stavu, neboť je vysoce sugestibilní.

Reklama

ASTRÁLNÍ TĚLO obklopuje pránické tělo vrstvou téměř metr silnou. Toto je "aura"; v níž psychická média vidí barvy a symboly představující váš emocionální stav. Právě skrze tuto energii vás vaše smysly spojují s okolním prostředím. Tyto smyslové vjemy stimulují mozková centra. Stojí-li někdo uvnitř vašeho astrálního prostoru bez vašeho povolení, je vám to velmi nepříjemné. Tato sféra je sídlem Kolektivního nevědomí, vesmírné banky informací.

MENTÁLNÍ TĚLO lze rozeznat na tři až pět metrů od těla hmotného. Když se dostáváte do souladu s touto energetickou úrovní, rozsah vašich smyslů se rozšiřuje. Není to však mimosmyslové vnímání, neboť k tomu není třeba nic zvláštního. Je to jen rozšíření toho, co již máte.
Velcí učitelé hovoří o několika dalších, ještě jemnějších tělech, ale taková vědomost je mimo chápání normálních lidí.

Zdroj: Sunyata Saraswati, Bodhi Avinasha - Drahokam v lotosu

Reklama

Komentáře

Eva (Út, 28. 3. 2006 - 22:03)
V jemnohmotných tělech jsou zaznamenány různé informace nejen ze života diagnostikované osoby, ale i vstupy duchovních bytostí, nebo zemřelých duší.Je nezbytné, aby začínající terapeut-empat měl dostatek vnitřní kázně a nepodléhal prvním dojmům při setkání s neviditelným ezoterním světem. Nemocným spíše pomůže střízlivé odhalení vnitřního postoje, nebo traumatického emočního prožitku, než senzační odhalení života v minulosti.Terapeuti se také většinou dostanou k informacím právě z éterického, nebo emočního pole a tam je střízlivost a rozumné posouzení nezbytné. Jemnohmotná těla nejsou senzací, ale především jemnou energií související s naší duší.Eva-terapeutka
Klára (Ne, 15. 9. 2019 - 18:09)
Dobrý den dámy, dokážete mi tu některá poradit, jak si přírodně dobít životní energii?
Monika (St, 18. 9. 2019 - 17:09)
Ano, také se vždy snažím tyto věci řešit jen přírodně, proto si kupuji ve velkých baleních ženšenový čaj, který mi dodává potřebnou životní energii.
Klára (Pá, 20. 9. 2019 - 11:09)
V lékárně? nebo kde si ten čaj kupujete? kolik to tak stojí? a opravdu se cítíte lépe?
Monika (St, 25. 9. 2019 - 08:09)
Ne ne, objednávám si ho přímo z jejich stránek www. kombe.cz, já si objednávám to největší balení, kde jich je 100, a platím za ně 949 Kč, cítím se díky němu báječně.
Magda2. (Út, 29. 8. 2023 - 13:08)

Pravda je, že pokud člověk neléčí všechna svá těla, tak je léčba neúspěšná a za čas se nemoc objeví znova

Reklama