Cvičení v parcích 2011: pro seniory a maminky s dětmi

Ve středu 21. 9. 2011 proběhlo v Oboře Hvězda ukončení letní sezony a představení podzimního programu unikátního projektu bezplatných cvičení pro seniory a matky s dětmi.

Tento ročník navazuje na předchozí velmi úspěšné akce s názvem Cvičení v parcích. Letos se akce koná pod záštitou starostky Prahy 6 Mgr. Marie Kousalíkové a Mgr. Petra Břízi radního a bývalého reprezentačního gólmana. „Člověk by se měl řídit heslem „v každém věku je ve zdravém těle zdravý duch. Navíc je dobré, když cvičíme, dělat to správně. Právě proto jsme pro seniory a matky s dětmi obnovili bezplatné cvičení v parcích města Prahy pod vedením zkušených instruktorů z týmu 2beFit Davida Hufa“ vysvětluje důvody akce Bříza. Letní projekt bezplatných cvičení pro veřejnost v pražských parcích odstartoval 16. 5. 2011. 

Na těchto lekcích je kromě fitness programu speciálně upraveného pro seniory s využitím fitness prvků instalovaných v parcích, bude i možnost pravidelně navštěvovat lekce Nordic walking a pro maminky s dětmi je připraven i speciální kondiční zpevňující trénink. To vše zdarma a pod vedením vyškolených a zkušených trenérů. 

„Nordic walking je výborná prevence proti civilizačním chorobám a vhodný kondiční trénink pro všechny, kteří mají rádi příjemně intenzivní pohyb na čerstvém vzduchu. Správnou technikou chůze za pomocí hůlek se zároveň rovnají záda,“ upřesňuje David Huf z týmu 2beFit. Je to zvláštní sportovní styl chůze, který je nesmírně užitečný a podporuje srdeční činnost a zlepšuje celkovou fyzickou zdatnost. Podpora rozumného využívání volného času pro seniory je nejlepší prevencí kardiovaskulárních chorob a je to dobrá poukázka na prodloužení a zkvalitnění života“ 

Původně skandinávský sport je aerobní aktivita vhodná pro všechny, obzvlášť seniory a lidi s menší nadváhou, při níž dochází k adekvátní zátěži srdečně cévního systému a důkladnému zapojení celého těla. 

Na lekcích je možnost bezplatného zapůjčení holí, které jsou k Nordic walkingu nezbytné. Účast na lekcích je zdarma a na vlastní zodpovědnost. 

Rozvrhy hodin jsou na www.prahasportovni.cz , www.2beFit.cz

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Související články: 

Komentáře (4)

 • Obrázek uživatele baja
  baja (anonym)

  Jako skupinové? O tom jsem neslyšela. Ake něco bych uvítala, mám 1,5 letou dceru a chtěla bych s ní chodit někam cvičit, aby se mohla vybít jinde než jen doma. Ale v tomto počasí to venku nepřipadá v úvahu :(. Náhradní varianta?

  Pro 17, 2014
 • Obrázek uživatele Renata Z
  Renata Z (anonym)

  Jestli hledáš nějaké cvičení pro malou, tak mrkni na stránky Acentrum.eu, mají tam dost rodinných aktivit

  Pro 20, 2014
 • Obrázek uživatele kerekes
  kerekes (anonym)

  Jestli hledáš nějaké...Máte vlastní zkušenost v tom acentrum nebo jen znáte?

  Led 05, 2015
 • Obrázek uživatele Renata Z
  Renata Z (anonym)

  Máte vlastní zkušenost v...Já doporučuji ze zkušeností, začala jsem tam chodit již v těhotenství na přednášky o těhotenství, očkování děti, emocích aj.

  Led 12, 2015

Přidat komentář

Reklama

Reklama