
Chůze v botách po upravených chodnících narušuje samu přirozenost člověka Fakticky jsou silně stimulovány pouze paty, kde jsou reflexní zóny pohlavních orgánů, a plíce, které mají reflexní zóny pod hlavními klouby prstů. To je však na udržení dobré kondice látkové výměny velmi málo. Proto doporučujeme alespoň třikrát do týdne pět minut chodit po zemi naboso, nejlépe ráno, v rose. Podobně jako při otužování je třeba začínat postupně od léta. Zejména lidé s nemocnými ledvinami. Že ledviny nejsou v pořádku, se pozná podle různých příznaků (otoky bolesti kloubů), ale hlavně podle bolesti v reflexních ploškách. Musejí se nejprve poléčit ledvinovým čajem (známým čajem mistra Janči), reflexní terapií, hlazením i mačkáním. Potom plynule přecházíme přes podzim až do zimy a pravidelně chodíme bosí i ve sněhu a mrazu.
Celá procedura je velmi jednoduchá. Chvilku chodíme nebo běháme bosí a pak chodidla která očistíme od hrubých nečistot, opatrně zabalíme do tlusté ponožky a obujeme do bot.
Je zajímavé, že doma zujeme téměř suchou ponožku z téměř čistého chodidla Chodidlo jako kdyby "nečistoty" částečně vstřebalo.
Účinky chůze naboso:
- Látková výměna dostane potřebnou stimulaci.
- Napětí psychické (emoce, starosti) uvolní Matka Země.
- Vybije se také elektrický náboj, který vzniká neustálým pobytem mezi plastickými hmotami bez uzemnění.
- Zvýší se imunita.
- "Studené nohy" začnou příjemně hřát a je v nich cítit pocit svěžesti.
- Je to nejlepší prevence proti nemoci, slouží k udržení stálého zdraví.
Později je možné "bosovat" i v zimě. Na pravidelnou chůzi naboso si chodidla brzo zvyknou. Potom sama dávají signál, že už dlouho nebyla "vyvenčena"; je v nich cítit nespokojenost, a jakmile se naskytne sebemenší příležitost, ani nevíte jak a stojíte na zemi s bosýma nohama.
Děti mají silnou tendenci chodit bosé. Rodiče jim to však ze strachu, aby nenastydly nebo se neporanily, nedovolují. To je škoda protože děti tak přicházejí o potřebnou stimulaci, a navíc se jim do mysli vkládá špatný program: chůze naboso = nastydnutí, případně poranění.
Zdroj: Beáta Patakyová, Július Pataky - Reflexní terapie jako žiovtní styl, nakladatelství Eminent
Komentáře (12)
- odpovědět
Led 11, 2009- odpovědět
Led 21, 2009- odpovědět
Črv 12, 2009- odpovědět
Črv 12, 2009- odpovědět
Zář 17, 2009- odpovědět
Dub 08, 2015- odpovědět
Srp 19, 2015- odpovědět
Led 05, 2018- odpovědět
Led 05, 2018- odpovědět
Led 06, 2018- odpovědět
Led 06, 2018- odpovědět
Zář 28, 2020Přidat komentář