Vážení uživatelé - pracujeme na migraci do nového systému. Je možné, že může být web v některých chvílích pomalejší. Pokud se tak stane, omlouváme se a věříme, že se vám nová verze bude líbit. Děkujeme!

Atletům s dušností pomůže rybí tuk

Ačkoli excelují na světových sportovištích, trpí mnozí atleti dušností a mají problémy s dýcháním. Tyto a jiné symptomy podobné astmatu, které se vyskytují nejčastěji po náročném cvičení, teď pomáhá léčit a řešit rybí tuk.

Zatímco naši předci jej museli povinně pít a toho pravidelně se opakujícího okamžiku se děsili, přední sportovci si dnes dopřávají komfort rybího tuku obsaženého v malých kapslích.

Nové poznatky o účincích rybího tuku pocházejí z menší studie, jíž se podrobili přední sportovci trpící po cvičení dušností a symptomy astmatu. Zařadili do svého jídelníčku kapsle s rybím tukem a jejich stav se začal výrazně zlepšovat.

"Pokud se u vás objeví po cvičení symptomy podobné astmatu, jako je zkrácené povrchní dýchání a zúžení hrudníku, neváhejte do své stravy zařadit kapsle s rybím olejem. Ten je bohatý na omega-3 mastné kyseliny. Ty usnadní dýchání během a po cvičení," uvedl doktor Timothy D. Mickleborough z Indianské univerzity v Bloomingtonu.

U nesportujících lidí a rekreačních atletů se symptomy dušnosti, podobné astmatu, vyskytují jen zřídka. Lékaři se v tom případě uchylují při léčbě k běžným lékům, přestože by také měli vzít na vědomí, že existují studie potvrzují účinnost rybího tuku.

Zdroj: Plus

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Zařazení na fórum: 

Komentáře (1)

  • Obrázek uživatele coroner
    coroner (anonym)

    Obávám se, že rybí tuk nic neléčí, ale díky své relativně uvolňující energii (jako u všech olejů)funguje pouze jako šetrnější forma bronchodilatancií, která paradoxně primární příčinu potíží zakonzervovává, protože zmírňuje pouze symptomy - dušnost. Řešení spočívá pouze ve vhodně volené životosprávě, která je bohužel i u špičkových sportovců stále poplatná zastaralým "poznatkům" z minulého století.

    Bře 13, 2004

Přidat komentář

Reklama

Reklama