Aerobic proti migréně a depresi

Rakouští vědci hledají způsob, jak zvládnout migrénu bez prášků tišících bolest. Zjistili, že bolení hlavy ustupuje při pravidelném cvičení.

Výzkum zveřejněný v časopise Clinical Journal of Sports Medicine udává, že ačkoli je nepravděpodobné, že by cvičení mohlo vzniku migrény přímo zabránit, může její intenzitu významně snížit.


Pro svou studii si doktor Martin Kopp a jeho kolegové vybrali třicet žen se silnými bolestmi hlavy a rozdělili je do dvou skupinek.
Jedna z nich pokračovala v obvyklé léčbě, zatímco ostatní cvičily dvakrát týdně 45 minut aerobik a poté 15 minut uvolňovaly svaly. Po šesti týdnech se ukázalo, že bolesti značně ustoupily u těch žen, které cvičily a zároveň se u nich snížily příznaky deprese.


"Zůstává ještě řada nezodpovězených otázek," říká doktor Kopp a pokračuje: "Nevíme, jestli má na intenzitu bolesti vliv cvičení, uvolňování nebo obojí. Provedeme další studie na více pacientech, abychom zjistili, jak se proti migréně bránit bez medikamentů se škodlivými vedlejšími účinky."


Zdroj: Plus

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Komentáře (3)

 • Obrázek uživatele Péťa
  Péťa (anonym)

  Doktor mi na migrény poradil různé sporty ale nic nezabralo. Známá mé matky mi doporučila nějaký Senzycol, myslím že od maxvitalis nebo tak nějak. Nevíte někdo, jestli vážně pomáhá? Už mě ty migrény nebaví, ráda bych se jich zbavila. :(

  Pro 14, 2014
 • Obrázek uživatele Tereza
  Tereza (anonym)

  Doktor mi na migrény poradil...Aerobic určitě pomůže odplavit endorfiny z těle a vybudit pozitivní látky, které by mohly být nápomocny při bolestech hlavy. Osobně navštěvuji http://www.delfin.cz/ a jsem tam moc spokojená, věnují se mi a jejich fyzioterapeut umí i masáž hlavy, která při migréně pomáhá.

  Říj 20, 2015
 • Obrázek uživatele -
  - (anonym)

  Aerobic určitě pomůže...To pomůže každý pohyb, koneckonců i práce. Není třeba vyhazovat peníze za předražené cosi. A ty pipino Péťo alias dalščích tisíc nicků, co tu máš, ta tvoje reklama je zase hyenismus, za chvíli sem naklušeš, jak se senzycol úžasný. Prd.

  Říj 20, 2015

Přidat komentář

Reklama

Reklama