3 nejčastější chyby při cvičení

Na co si dát při cvičení pozor? Základem je pravidelnost a rovnoměrné procvičování a posilování všech svalových partií správně prováděnými úkony.

chyba: NEPRAVIDELNOST aneb „Zítra už určitě!“
„Určitě si půjdu brzo zase zacvičit. Dneska už to nestihnu, ale zítra!“ Slyšíte se? Nejste sama. Není pravdou, že nejtěžší je začít - nejtěžší je u cvičení zůstat. Lenost je věrný přítel člověka a vždy se najde nějaký důvod, proč zrovna dnes to nevyjde. Překonat tu fázi, než si na cvičení tělo navykne a začne ho vyžadovat, není lehké.

chyba: NEPROCVIČOVÁNÍ VŠECH PARTIÍ aneb „Potřebuji jen trochu zpevnit bříško.“
Když se chci zbavit pupku, nestačí jen posilovat břišní svaly. Základem správného tréninku je systematické procvičování a posilování všech svalových partií, tedy nejen těch „problémových“. Přitom platí, že „každé cvičení bychom měli začínat prací se středem těla, který je klíčový pro jeho správné držení, a až poté bychom se měli věnovat všem ostatním partiím,“ jak vysvětluje školite EXPRESKY Karel Jarušek.

chyba: ZAČÍNAT BĚHEM aneb „Běhají všichni, budu taky.“
Běhání jako chyba? Zní to možná paradoxně, ale může to tak být. Ačkoli je běh poslední dobou stále více trendy, pro netrénované tělo často není příliš vhodnou aktivitou. Celý týden sedíme u počítače a pak se jednou večer odhodláme a jdeme běhat. „Pokud však nemáme správné držení těla, může nám běh někdy více uškodit než pomoci,“ upozorňuje školitel Karel Jarušek. Pokud tedy člověk se cvičením spíše začíná a tělo není na trénink navyklé, je lepší začít komplexním typem cvičení.

Zdroj: expreska.cz

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář

Komentáře (2)

 • Obrázek uživatele Je to všechno o založení daného člověka
  Je to všechno o... (anonym)

  Kdo cvičil v dětství a mládí ,má rád pohyb jako takový,ten,i když nějakou dobu necvi čil,se rychle do všeho dostane a bude spokojený.Kdo má k jakékoli pohybové aktivitě odpor,smůla,nevydrží.A nezáleží vůbec na tom,zda potřebuje zhubnout či ne.

  Lis 21, 2014
 • Obrázek uživatele Marek.
  Marek. (anonym)

  Jako fyzioterapeut doporucuji pravy opak a stojim si za tim. Necvicit bricho na zacatku!!! , protoze pote je jeden z hlavnich spojovacu zdraveho cviceni vysilen na kvalitni praci a vsechno dalsi cviceni jiz probiha pravdeppdobneji bez spravne spoluprace jiz unaveneho stredu tela.

  Lis 22, 2014

Přidat komentář

Reklama

Reklama