Vážení uživatelé - pracujeme na migraci do nového systému. Je možné, že může být web v některých chvílích pomalejší. Pokud se tak stane, omlouváme se a věříme, že se vám nová verze bude líbit. Děkujeme!

3 cviky pro ploché břicho!

Dnes si ukážeme pár účinných cviků pro ploché bříško. Cviky, které si dnes ukážeme, zvládne úplně každý.

Můžete si je zacvičit doma u sledování televize, i jako závěr Vašeho tréninku ve fitness. Jedná se o cviky zaměřené na hluboké břišní svalstvo, svalový korzet a na ty pověstné „buchty“, co všichni tak chceme. Ale nezapomeňte, bez správného jídelníčku to nikdy nepůjde.

Soustřeďte se především na správnost provedení, žádné pohyby neprovádějte švihem a u všech cviků se snažte soustředit na dýchání do břicha. Pokud nevíte jak na to, zde jsme se to učili. Pokud by Vás u jakéhokoliv cviku začala bolet bedra, na chvíli si povolte, uvolněte je a pak začněte znovu. Vše musí táhnout jen bříško!

Boční plank

Lehneme si na bok a opřeme se o loket. Rameno a loket jsou v jedné linii. Hlavu vytahujeme z ramen a držíme zpevněná záda. Natáhneme nohy do roviny a vzepřeme se nahoru. S výdechem zvedáme bok nahoru a s nádechem jdeme dolů. Představte si, že máte přímo na boku provázek, za který Vás někdo tahá nahoru. Opakujte 20x na každou stranu ve 3 sériích. Pokud je toto provedení pro Vás ještě těžké, pokrčte si spodní nohu pod sebe a opírejte se o její koleno.

Nůžky

Lehneme si na záda a podložíme si bedra rukama. Opět hlavu vytahujeme z ramen a držíme ji rovně. Nelámeme si krk dopředu. Nohy natáhneme do vzduchu a začneme jimi plynule kmitat do stran, jako když stříhají nůžky. Celý pohyb vychází z kyčlí, NE z kolen. Snažíme se mít nohy co nejníže, ale nesmíme cítit bedra. Opět dýcháme pravidelně do břicha. Opakujte 12x ve 3 sériích.

Rotace v sedě

Sedneme si na zem a srovnáme se do Véčka. Ruce si složíme před tělo, ramena taháme dolů, hlava vzpřímená. Zvedneme mírně pokrčené nohy a nakloníme trup dozadu (držíme rovná záda), podsadíme pánev. S nádechem jdeme do strany a s výdechem se narovnáváme. Nohy by měly stát na místě, rotuje pouze trup. Pokud by nás začala bolet bedra, opřeme nohy o zem a pokračujeme v pohybu. Opakujte 10x na každou stranu ve 4 sériích.

Autor článku: osobní trenér Monika Šveňhová

 

Příjde vám tento článek zajímavý? Pošlete ho dál!
Diskuze ke článku
Přidat komentář
Zařazení na fórum: 

Komentáře (4)

 • Obrázek uživatele Žaneta
  Žaneta (anonym)

  Holky na čem doma nejraději cvičíte? Co vám pomohlo opravdu zhubnout?

  Led 04, 2023
 • Obrázek uživatele Katka
  Katka (anonym)

  Já jsem si zamilovala rotoped, který jsem si koupila v době, kdy se nemohlo chodit do posilovny. Musím říct, že jsem za něj opravdu ráda, protože se mi díky tomu podařilo dost dobře zredukovat váhu.

  Led 10, 2023
 • Obrázek uživatele Žaneta
  Žaneta (anonym)

  Jaký rotoped jste si vybrala co vám pomohl zredukovat váhu?

  Led 14, 2023
 • Obrázek uživatele Katka
  Katka (anonym)

  Já jsem koupila si myslím kvalitní rotoped, který má velkou nosnost, tedy až do 120 kg od fitham .cz Víte co mi opravdu pomohlo? Když jsem u nich na stránkách našla nákupní rádce. Podle toho se mi to vlastně vybíralo velmi dobře.

  Led 18, 2023

Přidat komentář

Reklama

Reklama