Sportem proti inkontinenci

31.10.2013 00:01
Zdravý pohyb

Inkontinence neboli neovladatelný samovolný únik moči potkává nejen seniorky, ale také ženy v produktivním věku a i některé muže. Ženy však trpí únikem moči dvakrát více. V dnešní době již nemusí být inkontinence tabu, avšak většina žen se za ní stydí a své potíže nehodlá nijak řešit. To je ale velká chyba!

Přestože únik moči pro ženu znamená velký společenský, sociální i hygienický problém, neměla by jej brát jako nevyřešitelný a naopak by se mu měla postavit.


Jak s potížemi bojovat? V první řadě je důležité navštívit svého gynekologa či urologa a důkladně s ním své problémy a případnou léčbu probrat. Dalším krokem je vybrat si spolehlivé a komfortní inkontinenční pomůcky, například vložky Bella Lady, které jsou mimořádně savé a ochrání vás při jakékoli činnosti.  Při lehčích formách inkontinence vám ke správným inkontinenčním pomůckám postačí předepsané léky, u žen v přechodu se podává navíc hormonální léčba. Pokud léky nezabírají, další možností léčby je operace. Mnoho typů operací má velmi vysokou úspěšnost.


Dá se vůbec úniku moči nějak předcházet? Ano.  Ženy by především měly dodržovat správný pitný režim a moč nezadržovat. Vhodné je také přestat pít velké množství alkoholu a zcela ze svého života vyřadit cigarety.


Nepříjemné inkontinenci se můžete postavit také pomocí sportu. Sport je pro ženy a jejich postavu nesmírně důležitý. Užijete si s ním mnoho zábavy, relaxu, zbavíte se stresu, budete hubnout a při správně vybraném cvičení zabojujete také proti úniku moči. Nejpodstatnější je posílit pánevní dno, konkrétně svaly v oblasti močového měchýře. Vůbec není od věci s posilováním začít již v brzkém věku. Velmi účinné jsou Kegelovy cviky, jež spočívají v rytmickém zatínání svalstva a následném uvolňování. Tím dochází ke zpevňování svalů kolem močového měchýře. Efektivním posilováním pánevního dna může být také klasická gymnastika. Dalším účinným a zajímavým cvičením na potíže s inkontinencí je Pilates či Jóga. Tento sport vás navíc zbaví stresu, uvolní a budete se po něm cítit naprosto skvěle.


A pokud se chcete opravdu vyřádit a navíc hubnout, tím pravým sportem je pro vás Jumping. Jde o cvičení složené z malých dynamických poskoků, rychlých sprintů a balancování na pružném výpletu trampolínky, při kterém zapojíte svaly, které u jiného než balančního cvičení neposílíte. Skákáním na trampolínce posilujte celé tělo uvnitř i vně. Posilujete především pánevní dno, proto se může stát, že během cvičení několikrát odběhnete na toaletu. To však není žádná ostuda, ale naprosto normální jev.


Úspěšnost zbavení se inkontinence posilováním pánevního dna je až 70%. Zhruba 30% žen se bohužel problémů úniku moči nezbaví. Avšak i tu této skupiny žen se dají obtíže s těžkou inkontinencí zmenšit na stupeň lehké inkontinence, což je pro většinu velmi pozitivní a určitě stojí za to. Neberte své obtíže s únikem moči jako hotovou věc, postavte se jim.

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

9.12.2013 21:42 - Emílie Jasně že pokud se člověk nemůže už hýbat...
A Emilka  |  10.12.2013 18:03

Na inkontinenci by mělo pomoct zpevňování pánevního dna - takže...
raw-rabbit  |  30.4.2014 14:20

Ive má všude reklamu, ale když jsem si v lékárně porovnávala složení...
Basketka  |  28.10.2014 13:36

děvčata nedělejte reklamu něčemu co za to nestojí.Volně koupit...
Dana  |  31.10.2014 08:31

Zdravím děvčata, máte prosím některá z vás zkušenosti se zavedením...
smíšený ryp !I! a TOT páska  |  12.11.2014 12:05

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 
* *