Očista tancem

7.4.2011 00:00
Zdravý pohyb

Tanec harmonizuje tělo, mysl i ducha a propojuje lidskou duši s energií Vesmíru. Tanec a pohyb mohou být přirozené a instinktivní, podléhat okamžitým impulzům a reagovat na hudbu. Pokud máte tanec rádi, vytváříte jím velice pozi?tivní podmínky. Při tanci se nemůžete cítit sklíčeně a negativisticky.

Pohyby mají symbolický význam. Pohyb má však i další význam, neboť taneční rytmus zvyšuje energii. V podstatě jde o energii éterického těla. Pokud je tato energie silná, lze ji snadno vycítit. Často se projevuje v běžném životě, například při fotbalovém utkání nebo na diskotéce - atmosféra je přímo elektrizující! Je-li usměrněna a zformována, mohou ji citliví lidé vidět v podobě mod­rého nebo zlatého kužele či záplavy. Pokud ji chcete usměrnit, není nutné, abyste ji zřetelně viděli. Síla vizualizace a vůle vám však může pomoci.

Tanec vás rovněž přiměje uvědomit si vlastní tělo a jeho sílu, což povede k upevnění vašeho spojení se Zemí. Zvláštní odměnou pro vás bude, že tanec coby fyzické cvičení umožní vašemu tělu vylučo­vat endorfiny, což je vlastně obdoba morfia. Tanec je skvělým pří­pravným krokem pro jakýkoli druh rituálu, ať už je sebejednodušší. Tancujte, jak je vám to příjemné.

Zdroj: Teresa Mooreyová - Duševní ochrana, nakladatelství Metaforma

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

Souhlas. Pohyb tancem, přizpůsobeným hudbě a se zapojením celého těla...
jan-blazej  |  8.4.2011 11:43

tancem se dá hodně škodlivin vypotit:-)
Markéta  |  8.4.2011 14:54

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 
* *