Nejúčinnější prevencí bolesti páteře je správná funkce pohybového ústrojí

15.1.2013 00:01
Zdravý pohyb

Pokud se chcete udržet co nejdéle zdraví a pohybliví, investujte do pohybové aktivity a rehabilitace. Kvalitní pohyb nám přináší nejen radost, správnou funkčnost pohybového ústrojí, ale také ideální tělesnou váhu.

Vhodný pohyb 

„Každý by se měl naučit vnímat své vlastní tělo, jak jeho jednotlivé části, tak i jako celek. Důležité je vnímat a uvědomovat si každý možný pohyb v prostoru, aby výsledkem byl kvalitní a efektivní pohyb i postavení těla,“ říká MUDr. Michaela Tomanová, ředitelka a primářka Rehabilitačního ústavu Brandýs nad Orlicí. Terapeutická metoda INFINITY, pracuje s tělem s pomocí gravitace, využívá aktivaci horních a dolních končetin, pánve, hlavy, dýchání i vrozených, geneticky daných reflexů a programů centrální nervové soustavy. Učí pacienty ovládat a koordinovat své tělo. Metoda INFINITY pracuje mimo jiné s pohybem ležaté osmičky ve velkém množství variací. Tělem je tvar ležaté osmičky opisován v různých jeho rovinách a směrech.

Aktivní přístup

Důležitá je i spolupráce pacienta. Pojem rehabilitace je často v povědomí veřejnosti zúžen do představy masáží, elektroléčby, manipulace páteře a lázeňské péče, kdy je člověk pasivním příjemcem procedur. Bez spolupráce a interaktivního zapojení, to ale nejde. „Metoda INFINITY, pomocí které léčíme pacienty Rehabilitačního ústavu Brandýs nad Orlicí, vyžaduje nejen spolupráci pacienta, ale také pozitivní přístup. Po správném nácviku s terapeutem ji může provádět každý samostatně. Jedinečnost metody INFINITY lze spatřovat právě v tom, že ji můžete cvičit bez ohledu na místo, čas, pohlaví, věk a dokonce i zdravotní stav,“ vyjmenovává benefity Michaela Tomanová.

Když se objeví bolest

„Jak to tak bývá, tak s pohybem jsou někdy spojeny nejen příjemné prožitky, ale často i bolesti. Bolest bychom měli brát jako určitý signál, kdy nám tělo dává najevo, že něco s naším zdravím není v pořádku, a že je nejvyšší čas to napravit,“ říká Michaela Tomanová. Nová unikátní metoda INFINITY umožňuje provádět cviky v tzv. mikropohybu či pouze v představě. Díky tomu, mohou rehabilitovat i lidé, kteří jsou nepohybliví, mají pohyb zakázaný, například po operaci, nebo jsou v pohybu nějak omezení kvůli svému onemocnění. Jakmile se hybnost zlepší, tak mohou přejít do cvičení v tzv. makropohybu. „INFINITY je však hodně o tzv. „plasticitě mozku“, kdy dochází k reorganizaci neuronů a jejich spojů, a tím se může celkově zlepšit postavení těla, končetin apod. Mozek řídí celé naše tělo, snažíme se tedy zlepšit funkci mozku a tím i pohybové soustavy a naopak. Tělo má někdy neskutečné autoterapeutické možnosti a my se je snažíme pomocí naší metody INFINITY využívat a také je předávat našim pacientům,“ doplňuje MUDr. Michaela Tomanová, autorka metody INFINITY a primářka Rehabilitačního ústavu Brandýs nad Orlicí.

Související články

Jak úspěšně získat rehabilitaci

30.11.2012 00:01

Infinity method - Konec bolesti při pohybu

26.3.2012 00:01

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

Spousta lidí se o své klouby nestará tak, jak by měla. A proto by měli...
biga-beauty  |  21.1.2013 07:55

Hlavně by měli nacpat prachy do nehorázně drahých doplňků, že?...
no jo  |  21.1.2013 09:24

Absolutně s tebou souhlasím.
Dalibor  |  21.1.2013 10:38

Od doby kdy jsem tyto hole vyzkoušel už nechci jinak..
BungyPump.cz  |  24.1.2013 21:19

blbost, jen tahání peněz.Kolagen je vazivový protein, jeho vstřebání...
dvid  |  20.9.2014 21:42

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 
* *