Atletům s dušností pomůže rybí tuk

12.3.2004 00:00
Zdravý pohyb

Ačkoli excelují na světových sportovištích, trpí mnozí atleti dušností a mají problémy s dýcháním. Tyto a jiné symptomy podobné astmatu, které se vyskytují nejčastěji po náročném cvičení, teď pomáhá léčit a řešit rybí tuk.

Zatímco naši předci jej museli povinně pít a toho pravidelně se opakujícího okamžiku se děsili, přední sportovci si dnes dopřávají komfort rybího tuku obsaženého v malých kapslích.

Nové poznatky o účincích rybího tuku pocházejí z menší studie, jíž se podrobili přední sportovci trpící po cvičení dušností a symptomy astmatu. Zařadili do svého jídelníčku kapsle s rybím tukem a jejich stav se začal výrazně zlepšovat.

"Pokud se u vás objeví po cvičení symptomy podobné astmatu, jako je zkrácené povrchní dýchání a zúžení hrudníku, neváhejte do své stravy zařadit kapsle s rybím olejem. Ten je bohatý na omega-3 mastné kyseliny. Ty usnadní dýchání během a po cvičení," uvedl doktor Timothy D. Mickleborough z Indianské univerzity v Bloomingtonu.

U nesportujících lidí a rekreačních atletů se symptomy dušnosti, podobné astmatu, vyskytují jen zřídka. Lékaři se v tom případě uchylují při léčbě k běžným lékům, přestože by také měli vzít na vědomí, že existují studie potvrzují účinnost rybího tuku.

Zdroj: Plus

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

Obávám se, že rybí tuk nic neléčí, ale díky své relativně...
coroner  |  13.3.2004 11:46

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 
* *