Aerobic proti migréně a depresi

6.10.2008 00:00
Zdravý pohyb

Rakouští vědci hledají způsob, jak zvládnout migrénu bez prášků tišících bolest. Zjistili, že bolení hlavy ustupuje při pravidelném cvičení.

Výzkum zveřejněný v časopise Clinical Journal of Sports Medicine udává, že ačkoli je nepravděpodobné, že by cvičení mohlo vzniku migrény přímo zabránit, může její intenzitu významně snížit.

Pro svou studii si doktor Martin Kopp a jeho kolegové vybrali třicet žen se silnými bolestmi hlavy a rozdělili je do dvou skupinek. Jedna z nich pokračovala v obvyklé léčbě, zatímco ostatní cvičily dvakrát týdně 45 minut aerobik a poté 15 minut uvolňovaly svaly. Po šesti týdnech se ukázalo, že bolesti značně ustoupily u těch žen, které cvičily a zároveň se u nich snížily příznaky deprese.

"Zůstává ještě řada nezodpovězených otázek," říká doktor Kopp a pokračuje: "Nevíme, jestli má na intenzitu bolesti vliv cvičení, uvolňování nebo obojí. Provedeme další studie na více pacientech, abychom zjistili, jak se proti migréně bránit bez medikamentů se škodlivými vedlejšími účinky."

Zdroj: Plus

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

Doktor mi na migrény poradil různé sporty ale nic nezabralo. Známá mé...
Péťa  |  14.12.2014 22:52

Aerobic určitě pomůže odplavit endorfiny z těle a vybudit pozitivní...
Tereza  |  20.10.2015 12:28

To pomůže každý pohyb, koneckonců i práce. Není třeba vyhazovat...
-  |  20.10.2015 15:43

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 
* *